Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacska viselkedése normális?

Kismacska viselkedése normális?

Figyelt kérdés

Bocsánat a hülye kérdésért de eddig csak kutyám volt/van. A hét elején találtunk egy alultáplált, bolhás, koszos kismacskát kb 5hetes lehet. Megesett rajta a szívem, féltem, hogy elütik vagy éhen hal. Itthon rendbe tettük, bolhákat kiirtottuk, féreghajtózzuk és szombaton visszük dokihoz.

Az egyik érdekesség számomra:

Olyanokat csinál hogy random megtámad, néha tök békésen fekszik a mellkasomon aztán állon harap :D remélem ezt csak játékból csinálja. :D

Aztán a másik hogy nagy wczik és olyankor folyamatosan nyávog. Nem tudom, hogy azért nyávog mert fáj neki vagy esetleg azért mert fél mert nem lát minket.

Jelenleg royal canin junior macska tápot eszik és royal canin adult minit kutyáknak szántat mert ő beleeszik a kutyának is az edényébe.


Meg nem hallgat a nevére, de úgy semmire a kajászacskón kívül.


2021. júl. 29. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Macska, ez ilyen. Olyan 1 eves kor korul lenyugszanak (mar amelyik), addig nagyon kis rosszcsontok tudnak lenni. Nevere nem is fog hallgatni, altalaban nem szoktak, kivetelek persze nyilvan vannak, de nem ez az atlag.
2021. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé normálisnak tűnik :)
2021. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

A harapás, támadás normális, játszik.

Az alomba ürítés előtti nyávogás is természetes, pici még, nem tudja úgy tartani, ilyen esetben már nagyon kell neki, ezért nyávog. Erről idővel leszokik.

Kutyakaját ne egyen és a kutya előtt se legyen mindig kaja, csak etetési időben. Se a macskának, se a kutyának nem jó így. A tápot meg majd cseréld le jobb minőségűre.

A nevére nem hinném, hogy hallgatni fog, nem kutya, macskáknál igen ritka esetben fordul elő.

2021. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
32%

Hát először is a saját nevének a megtanulása hetekbe, akár hónapokba is telhet még megtanulja. Ez macska függő. Viszont az alom probléma súlyos bél betegség is lehet! Ha mentek a dokihoz mindenképpen említsd meg ezt! Lehet hogy nagy fájdalmai vannak! Hát a kisebb támadások valószínűleg játékból lehetnek(mivel még kicsi cica), de más oka is lehet..de a harapásnak lehetnek következményei számodra. Be van oltva a cica? Mert ha nincs azokat a betegségeket amik fertőzők a kutyusra is át ragaszthatja, rólad nem is beszélve. Azt hogy a kutya táljába bele eszik nem baj ha be van oltva és féregtelenítve van a cica(és persze a kutya is)


Remélem tudtam segíteni:3

2021. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

4-nek igaza van, mielőbb orvos lássa, addig karanténozni kellett volna főleg ha rossz állapotban van.

A harapdálás cica dolog, ha szépen játszol vele (soha nem a kezeddel!) akkor leszokik róla. A wc közben nyávogás utalhat fájdalomra. Az én cicám előtte nyávog párat (nem fájdalmasan) mikor kapar az alomban, de közben és utána nem, úgy tudom ez a normális.

Rengeteg video van a neten a cicák viselkedéséről, hogyan értelmezzük a testbeszédüket, mit tegyünk hogy jó legyen velük a kapcsolat, hogyan játsszunk velük stb. A cica nem kutya, 99%-ban másképp kell velük bánni.

2021. júl. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!