Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert csak jutifalatot akar...

Miert csak jutifalatot akar enni a macskam?

Figyelt kérdés

Eszeget, de alig, de a jutalomfalatot ugy zabalja, szerintem egy egesz zacskot meg tudna enni belole.

De az alutasakos meg ott rohad meg a taljaban. Jutifalatot szoktam szorni a tetejere, ugy elfogy az a kis mennyiseg, amit kiontok neki.

Mostanaban csinalja csak, amugy evett rendesen, jutifalatot meg regen is kapott neha.


2021. júl. 30. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak alusat adsz neki enni, tápot nem is kap?
2021. júl. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Mert macska. Ne adj neki 1 napig. Utána meg fogja enni az élő egeret is.
2021. júl. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De van neki kint szaraz is, abbol eszeget neha. Kicsit eles a valtas, mert kb 3-4 hete meg azonnal bezabalt egy egesz alutasakost, amint kiontottuk, most meg megszaglassza, maximum belenyal aztan otthagyja.

Annyi meg, hogy elotte nem sokkal testverem elvitte a masik cicankat, mert az enyem gyulolte ot, nem jottek ki, nem tudom nem-e emiatt zabalt be regen azonnal mindent, nehogy elegye elole a masik (kulon helyen kaptak enni, de azert elofordult, hogy a mar tesom cicaja beleevett - forditva nem, mert ahol a tesom cicaja evett, oda az enyem nem ment be), es mar eltelt annyi ido, hogy megszokja, hogy senki nem eszi meg a kajajat.

Fogalmam sincs, lemehet-e a macska fejeben ilyen gondolatmenet :D Egyebkent egeszsegesnek tunik, a kedve is normalis. Bujik, jatszik, fetreng, mint maskor.

Csak barmi miatt is hagyja meg, annyira nem buli, mert berohad ilyen melegben hamar + ramennek a hangyak, utana meg lehet mar azert nem eszi meg...

2021. júl. 31. 00:19
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Simán lehet emiatt. Az irigység nagy úr..
2021. júl. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt látja, hogy nem eszik=kap jutalmat, akkor nem fog enni. Ha ott hagyja és azonnal adsz mást, akkor várni fogja a mást. 2-4 éves gyerek szintjén van egy cica, úgy kell kezelni.

Ne adj neki jutalomfalatot és vegyetek egy kis vitaminpasztát. Ebben a melegben sok cicát és embert is győzködni kell, hogy egyen, de a B-vitamin jó étvágyat csinál!

A másik, hogy pl. ha hűtőből veszed ki vagy sz.r meleg a kaja, lehet teljesen más szaga/állaga van, így nem kell. Ha bontott és nincs visszazárva már nem olyan.

Hangyásan meg persze hogy nem kell, úgy edd meg te mijáú! :D

A válogatás a rossz minőség miatt is lehet. Én megvettem ugyanazt a zsákos tápot, mint évek óta, most még a színe se olyan!

2-400Ft kilója a csirke mellcsontnak, nyaknak, farhátnak, lábnak, májnak. Próbálkozhatsz ilyenekkel is, sokkal értékesebb eledel a 100 forintos vagy áruházakban kapható nagy névnek gondolt gyártójú pancsolt konzerveknél!

2021. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Es miben mas a jutalomfalat, mint a rendes szaraztap? Tobb benne az izfokozo, finomabb gondolom neki?

De mondom, mindig kapott jutalomfalatot is, de altalaban megette az alutasakosat, konzervvel csinalta csak ezt, hogy azt nem eszi meg, de olyat mar nem veszunk.

Valtok majd valami jobbra amugy, most epp Shah-t kap, de mar kineztem online normalis hustartalmu markakat.

2021. júl. 31. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne majd valts, hanem mondjuk ugy most, mert szemettel etetsz!!

A jutalomfalat is gondolom valami izfokozos szar, felejtsd el, macskanak egyebkent se letszukseglet. Nyilvan valogat, mert hagyod, nem hulye.

Fozni is lehet, nyersezni is, csak nem ugy, ahogy az 5-os mondja, mert valtozatos etrend kell, nem elhet csak csirken, foleg fott csirkecsonton nem, az szogoruan tilos! Mehet viszont nyul, kacsa, marha, hal,csirke (de ne csak ezt kapjon), belsoseg, stb stb, de fontos az atgondolt, jol osszerakott etrend, ha nem tapot es alutasakosat kap.

Hazi macska nem eszik azert annyit, hogy abba bele kelljen halni havi szinten, tessek normalisan etetni.

2021. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!