Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha a perzsa cicám kijár?

Baj ha a perzsa cicám kijár?

Figyelt kérdés

Ugye eleve a perzsa cicák benti cicák.

Nos nekem a perzsa cicámon kívül van még 4 házimacsekom akik ki be járnak a spájz ablakon(a szomszéd néninél nincs kutya szóval szeretnek ott lenni) és hát egyik alkalommal a perzsa cica is kiment

És azóta kijár ő is

Nagyon nagy probléma?

Ne engedjem ki inkább?


2021. júl. 31. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem baj. Nekünk van egy szavanna cicánk, az is kijár.
2021. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem tud kimenni a kertbol, akkor nem gond, bar ugye a lopas ebben az esetben nagyobb kockazat, a fajta miatt. Ha ki tud menni a kertbol, akkor egyik macskadat se kene kiengedni addig, amig ezt meg nem oldod.
2021. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Ezeket a kockázati tényezőket ismerned kell:

-kutyák. Lehet, hogy a szomszédodban nincsen, de simán elmászkálnak több kilómétert, ahol lehet kutya

-többi macska. Ha összekap egy másik, területét őrző macskával komoly sérüléseket és betegségeket szerezhet.

-balesetek. Elüti az autó,stb..

-Ellopják. Ez egy szép és drága fajta, lehet hogy befogadják, mert azt hiszik nincs gazdája vagy befogják és eladják.


Ha mégis a kijarást pártolod, ajánlom:

-chip beadása

-bolha, szúnyog, kullancs írtó csepp/nyakörv

-rendszeres féregtelenítés

-ha még nem történt meg IVARTALANÍTÁS

-ajánlott oltások:

*macskapestis

*macskanátha

*macskleukémia

*FIP

*veszetség

2021. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
49%

Nehezen lehet megoldani, hogy ha. Atöbbi kijár, ő ne menjen. Meg sem érti. Sajnos egy óvatlna pillamatban, akkor is kimenni. Falun kb. lehetetlen megakadályozni. Szerencsére nekünk csak a területünkre tudnak... Bár így is veszélyes.


Maximum olyan szinten veszélyesebb neki, mint a többieknek, hogy esetpeg ellophatják... Chipet én rakatnék a perzsába, ha eddig nem volt. Egyébként, ha az érdekel, nem boldogul kevésbé kint, mint a másikak. A szomszéd néninek van az idvaron perzsája, vagyus félig az, de teljesen úgy néz ki (az apja volt az, a néni kapta, azt sem tudja, mi az), kint tartotta, annyi, hogy nagyon gyagya, sosem ment ki a pici udvarból, nem veszelszik, nem karmol, nyuzható és sosem csavargott el, pedig próbláta elkergetni is.... Ja és nem tud vadászni, nulla, hülye hozzá, de az nálad nem játszik.

2021. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
persze, nem baj, ha kiszeretne, csak figyelj a kertben rá:))
2021. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekem nem. Cimedet adod? Törzskönyve van? Azt majd postázod?
2021. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem baj, majd befogadja egy értelmesebb ember aki megfelelőbb körülményeket biztosít neki.

A környékünkön is volt ilyen nagy okos, bengáli cicával. 1x láttam a cicát, de már aznap volt kiírás a helyi csoportban hogy eltűnt. Bevallom hogy én is bevittem volna, ha nem lenne a már meglévő cicám aggresszív más macskákkal.

2021. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
ne figyelj akik ide írnak, a cicád ha kiszeretne menni, s nem engeded ki az eléggé nem fer dolog, vigyázz rá a kertben, vagy esetleg még kifutót is csinálhatsz neki:)
2021. júl. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az emberektől félném. Őt azért már ellophatják.
2021. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Attól nem félek, hogy ellopják mivel a családban akinek engedi simogatni magát meg megérinteni az apám a gazdája.

Nagyon mogorva velünk. Inkább elsétál mellettünk na meg nem engedi, hogy megsimogassuk 😅

Szóval nem hinném, higy egy idegennek megadná magát olyan könnyen

2021. júl. 31. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!