Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyesek miért hagyják az...

Egyesek miért hagyják az utcán kóborolni a drága macskájukat?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap láttam egy nagyon szép perzsamacskát,a játszótéren messziről.

Volt egy szülő,gyerekével is ott,hallom hogy a gyerek bőg hogy kell a macska.

Erre a szülő megfogja a macskát beteszi autóba és elhajt a gyerekével együtt.


Utána nem bírtam ki nevetés nélkül,ki az aki ápolt macskáját hagyja kóborolni,volt macskája már nincs



2021. aug. 1. 09:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Akit nem érdekel, mi lesz vele. És az a macska még viszonylag jól járt,mert "csak" elvitte valaki,nem kuyta tépte szét,vagy autó gázolta el.

Egyszer láttam ahogy 2 kutya széttépett egy kismacskát , borzalmas ember az ilyen aki szabadonengedi a háziállatát ,nem mellesleg törvényszegő is.

2021. aug. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Jàrtàl te màr valamikor falun? Ott minden àllat szabadon van.
2021. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
#2 és ? attól még igaz ,amit írtam .
2021. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy a macska miként lehet kinti-benti sok vita övezi. Van aki szerint nyugodtan lehet hagyni kint, és mászkáljon amerre akar (a legtöbb úgyis visszatér a gazda házához) és van akik karámot, ketrecet és mindent bevetnek, hogy a macskának csak adott területen legyen hatalma. Felesleges ebbe a vitába belemenni, de minden bizonnyal, akié ez a perzsamacska volt, az az előbbit vallotta.

Jámbor, házhoz szokott cicák esetében pedig halmozottan fenn áll az elrablás opciója, hisz mint láthattad, nem futott el attól, hogy valaki kézbevette és elvitte.


Szóval a fő kérdésre válaszolva: azért hagyják, hogy az utcán kóboroljanak, mert azt hiszik, hogy:

1. nem megy olyan messzire vagy ha igen, akkor is visszamegy az eredeti lakhelyére

2. nem fogják elvinni, mert csak-csak megijed és elfut egy idegen közeledésétől a macska

3. nem gondolnák, hogy elviszik, hisz egy ápolt perzsa cica esetében látszik, hogy van gazdája.

2021. aug. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Azért egy perzsa nem kis pénzbe kerül, többszázezer forint. Tk-s macskát senki sem hagy kóborolni, mert félti, hogy ellopják, vagy történik vele valami. Chipet is rakatnak a fajtatiszta macskákba. Ápolt is volt, megszökhetett valahonnan. Ha én látok egy ilyen eseményt, akkor nem az esik le, hogy a drága, ápolt cica jobb helyre kerül, hanem az, hogy a szökött cicát kocsiba tették és vagy eladják drága pénzért, vagy soha nem látja orvos, nehogy a chip miatt kiderüljön, hogy keresik.
2021. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Azért szomorú, hogy ennél a szitunál nem azon a gerinctelen emberen akadsz ki kedves kérdező, aki ellopja a macskát. Egyre betegebb, hogy már azt kell tűrni, hogy ilyet szabad. De ha odamész, hogy a szomszédod macskája, akkor legalább elszégyelli magát az ilyen szülő is.
2021. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ideális szerintem az lenne, ha kertes házban, macskabiztos kerítéssel (vannak már ilyenek) kijárhatna a cica az ingatlanhoz tartozó kertbe. Így nem korlátozódna a lakásra az élettere, viszont nem tudná elhagyni a telket. Erre nem mindenkinek van lehetősége sajnos.

Tény, hogy az utcára kijárós macskák élettartama évekkel rövidebb, mint a bentieké, mert ki vannak téve baleseteknek, fertőzéseknek, más állatokkal való csetepatéknak és rosszindulatú embereknek - az sem elhanyagolható, hogy egy kijárós cica vadászik, és tekintve a macskapopuláció méretét, ez már természetkárosító hatású. Az is tény, hogy a macska territoriális állat, és nem egy lakás méretű terület lenne a természetes élőhelye. A törvény azt mondja, hogy az állatot mindenki köteles a telekhatáron belül tartani, tehát igazából a vita itt le is lenne zárva (még ha a valóságban nem is lesz szankció, ha valaki nem tartja ezt be).

Mindezektől függetlenül, száradjon le a karja tőből az ilyen szülőnek, aki a gyerek egy nyikkjára egyszerűen ellop egy cicát. A hülye kölyöknek meg kellene tanítani, hogy nem az övé az egész világ. A macska gazdája felelőtlen volt, de akkor is, ha kicsit is szerette az állatot, akkor szenvedni fog az elvesztése miatt.

Kérdező, ebben az esetben pedig nem röhögni kellene, hanem felírni a rendszámot, és szólni a rendőröknek (vagy adott esetben, ha olyanok az erőviszonyok, odamenni és megkérdezni a szülőt, hogy mégis mit képzel magáról).

2021. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Azért téged sem az eszedért fognak elrabolni. Én rászóltam volna arra a görény nőre hogy engedje el a macskát vagy rendőrt hívok. Ha mégis elvinné, feltartóztattam volna, kocsit lefényképezem. Miért nem tetted ezt?! Másik kérdés hogy a momzillát meg a kölyköt is úgy megvertem volna hogy beszartak volna.
2021. aug. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem akartam konfliktusba keveredni,én nem szoktam szólni amíg a dolog nem érint.
2021. aug. 1. 12:50
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Kóborló macskát összeszedni szerintem nem lopás. Ha gazdás, akkor a gazdája gondoskodjon róla, hogy ne az utcán járjon.
2021. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!