Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom öt éves kislánya...

A szomszédom öt éves kislánya tépkedi a cicájuk bajszát?

Figyelt kérdés

A szomszédommal elég jóba vagyunk, ezért sokat járunk át egymáshoz. Nemrég született meg a babája, ezért leginkább én járok át ő hozzá ha valamiben kell segíteni. Már van egy öt éves kislánya, akire néha vigyázok. Na most kezdődik a baj. Észrevettem hogy az egyik cicájuknak alig van bajsza. Tegnap rajta is kaptam a kislányt, ahogy szépen az ölébe rakja a cicát és tépkedi neki mindkét oldalról a bajszát. Rászóltam hogy nem szabad, mert a cicának ez fontos mert segíti a vadászatban, az érzékelésben. Lehet hülyeséget mondtam neki, de a lényeg az volt hogy hagyja már szegényt. Délután haza jött az anyja, és láttam hogy ugyanúgy folytatja. Rákérdeztem az anyjára, annyival letudta hogy már ő is észrevette de hogy majd úgy is visszanő. A nagyobb cicát nem bántja, az sokkal nagyobb is és gondolom azt nem tudja úgy lefogni meg karmol. Tehetek még valamit azonkívül hogy ha látom rászolok?

Fenyegetni még se lehet, viszont már nem olyan kicsi hogy ne értse a dolgokat.


2021. aug. 5. 06:27
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
98%
Többször is el kell magyarázni neki, hogy ezt nem szabad csinálni. Valahogy úgy lenne érdemes nekifutni, hogy megkérdezed tőle, húzták-e meg a haját, és ezzel párhuzamba tenni. Bár egy öt évesnek már magától is tudnia kellene, hogy ilyet nem szabad csinálni, és a magyarázatodat is meg kellett volna értenie.
2021. aug. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
98%
Mondd el neki azt is, hogy ez mennyire fáj a macskának, a hajhúzós dolog, amit #1-es mondott, tényleg jó ötlet. Anyukának is szólj szerintem mégegyszer, hogy ő is magyarázza el neki párszor, hátha rá jobban hallgat, ne hagyd annyiban.
2021. aug. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem elég csak rászólni - nem az a lényeg, hogy minél határozottabban megtiltsd, hanem hogy megértse, hogy MIÉRT NEM szabad. Hogy fáj neki. És ő azt használja. Mondogasd, egyszer csak felfogja. Nekem is tetszik az első kommentelő öltete, a párhuzamba állítás a hajhúzással.

Ha esetleg van a neten olyan természetfilm, ami épp említi, hogy a bajszát mire használják a macskák, hátha összerakná a képet.


Ha mégsem tudsz rá hatni, az a kismacska hamarosan megnő és majd megvédi magát. Na, legkésőbb akkor majd megérti.

2021. aug. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a bajusz nem annyira nő vissza. Vagyis egy darabig igen (néha maguktól is hullatnak egy-egy szálat), de jóval lassabban, és egy idő után nem lesz minek visszanőnie.

A mégnagyobb baj, hogy ezzel kvázi megvakítja a macskát. A bajusz olyan, mint sok pici ujj, azzal tapogat maga körül, azzal méri fel pl., hogy adott helyen át fog e férni, evésnél (vadászatnál) is segíti, sőt, a bajusztartás fontos kommunikációs eszköz is a macskák között. Idős cicát pl ezért nem jó kiengedni, ha elkezd kihullani a bajsza, sokkal könnyebben érheti baj...

Nem is értem, hogy nem tépte még meg a macska, iszonyúan fájhat neki, a bajuszkák nagyon mélyről nőnek.


Itt anyukával kéne szót érteni, amíg az legyint a dologra, nem lesz változás.

2021. aug. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
91%
Az anyja se egy észlény a jelek szerint. Nem biztos, hogy vissza fog nőni, illetve igen az utolsó, amit ír sajnos az úgy van, konkrétan tönkreteszi a macskát, jó kis szadista kislány lehet, ha ebben leli örömét és sajnálom ne jöjjön senki azzal, hogy 5 éves, egy öt éves már nem kisbaba, vannak érzései, meg tudja érteni, ha egy élőlénynek valami nem esik jól, de akkor is csinálja, ez már gáz, személyiségzavar. Túl kedves cica lehet, hogy ezt elviseli :(. És nem, a hajhúzásnál ez sokkal durvább, mintha a szemét akarná kiverni folyamatosan.
2021. aug. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
100%
2021. aug. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
49%
5-ös vagyok. Illetve nekem is van cicám, azért jó erő kell, hogy kihúzzák a bajuszát, erőt kell kifejtenie, főleg egy 5 évesnek. Nem lehet, hogy erőszak van a családban és ez vetül ki, ezt tölti ki szegény cicán? Másik verzió az, hogy sajnos ilyen hajlamú, amit kezelni kéne, mert rosszabb lesz, suliban majd ő lesz, aki terrorizál majd másokat, függőségek és lehet még rosszabb is.....
2021. aug. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
60%
Napikamu. Állandó szerzőnk alkot! Teljesen kizárt, hogy egy macska eltűrje, hogy fájdalmat okozzanak neki, pláne egy ötéves kisgyerek.
2021. aug. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
13%
Senkinek nem jutott eszébe, hogy a gyerek baromi féltékeny a tesójára?
2021. aug. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%
9-es és ezért tépkedi egy macska bajszát, azért ez elég kemény, az más, ha egy gyerek esetleg bepisil a kistesó miatt meg hisztizik, úgy csinál mintha ő is baba lenne, de azért ez szadizmus. Még egyszer, nem tudom van-e macskád, de a bajsza, nem olyan könnyen kihúzható, mint a szőrszála vagy a te hajszálad. Vastag a bajusz és mélyről nő, azért erő és elszántság kell, hogy kihúzza valaki és a macskát azért le kell fogni hozzá, szóval kemény a kislány, 10 év múlva nem szívesen találkoznék vele...
2021. aug. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!