Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért futnak a macskák a...

Miért futnak a macskák a kocsik elé?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul érzem magam, mert 50-el mentem most este lakott területen belül, és észrevettem egy macskát az út szélén, de már túl késő volt, és szó szerint elémfutott. Fékeztem egy hatalmasat, elreántottam a kormányt, és valószínűleg sikerült csak a lábán átmenni, mert eltűnt az útról, mire visszafordultam. Kíváncsi lennék, hogy van-e erre valami "tudományos" válasz, hogy miért rohannak a veszély elé, és nem el tőle...
2021. aug. 7. 04:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom pont azért, amiért viccesnek találják lelökni a poharakat az asztalról miközben mélyen a szemedbe néznek. Elbaszott egy állat, ne próbáld megérteni. Persze sajnálni lehet, de ha ennyi túlélési ösztöne sincs, hogy a zajtól és fénytől elfusson az éjszaka közepén, akkor nincs mit tenni.
2021. aug. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Azért, amiért a lakásban se tér ki előled. Nincs meg bennük az-az "elsőbbséget az embernek" ösztön, mint a kutyákban. A macskák azt hiszik, hogy igazodsz hozzájuk, és meg fogsz állni, ha látod, hogy ott vannak. Azt meg nem tudják értelemszerűen felmérni, hogy hogyan működik egy kocsi, és hogy sokszor akkor sincs ideje lefékezni a sofőrnek ilyen szituációban, ha akar.
2021. aug. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos én is jártam így. Az út szélén ücsörgött, láttam messziről, fékeztem is. És amikor mellé értem, elém ugrott. Kölyökmacska volt. Mire vissza tudtam fordulni, eltűnt.
2021. aug. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ugyanez volt, ott ült az út szélén, amikor észrevettem, amikor pár méterre voltam tőle pedig elémugrott :/
2021. aug. 7. 07:42
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy cicám, és elég rossz ráébredni, hogy bármikor előfordulhat ilyen, ha kimerészkedik.. Szerencsére nagy az udvar, nem szokott az utcára menni, remélem így is marad.
2021. aug. 7. 07:43
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

ilyenek.

a szabadtartású macska fogyóeszköz.

2021. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Tanulság a dologból: ha macskát látsz az út szélén, annyira le kell lassítani, hogy ha eléd ugrik, meg tudj állni. Velem már sok macska eljátszotta, hogy simán elém sétált, aztán csak nézett az autóra és arrébb sem akart menni. Volt amikor ketten két utcából néztük, hogy őfelsége mikor kegyeskedik odébb menni előlünk a kereszteződés kellős közepéről.

De hasonló élményem szarvassal is volt már. Addig az út szélén álldogált, amíg én felé tartottam. Egyre csak csökkentettem a sebességemen, mert nem bízom bennük, hogy nem pont elém fognak ugrani. Végül persze, hogy az autó felé indult, aztán amikor megálltam, akkor meg meggondolta magát és eltűnt az erdőben.


Egyébként nekem is van macskám, de ő fél az autóktól. Ha meghallja, hogy jön egy, rögtön tisztes távolságba szalad az úttól. Kivéve, ha mi jövünk haza, mert akkor megvárja, amíg elmegyünk mellette, utána meg jön utánunk és megnézi, hogy leparkolunk, aztán jön üdvözölni. Szerencsére 30-as övezetben lakunk, ahol egyébként sem adottak a feltételek a száguldozáshoz és rengeteg a macska errefelé, az autósok többsége számít is rájuk.

2021. aug. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ebben az esetben akkor minden alkalommal satufékeznem kell, ha este észreveszek egy macskát az út szélén, mert ugye ezzel az a baj, hogy nem mindig lehet kiszúrni messziről, csak akkor, amikor legfeljebb már csak kikerülni lehet, ha megindul.
2021. aug. 8. 01:50
 9/11 anonim válasza:

Én a többségüket észreveszem elég messziről. A mozgásuk könnyebben kiszúrható sötétben is, illetve elég sokszor "világít" a szemük a cicusoknak. De még a sünik egy jó részét is időben meglátom, ha nem pont a kerekem alá szaladnak (sajnos történt már ilyen). Mondjuk én sokat vezetek sötétben, kb fél év alatt elég jól rá is állt erre a szemem. Meg sötétben kiemelten szoktam figyelni az út szélén túlra is, pont azért, hogy lássam, ha valamilyen kistestű állat arrafelé mászkál. Ahol meg városban annyira vacak a közvilágítás, hogy alig látni mellette, ott eleve lassabban megyek (50 helyett 40).

Amúgy megértelek, mert amíg nem vezettem ennyit este/éjjel, addig én is későn észleltem a kiszaladó állatokat, nyomtam is pár satuféket miattuk.

2021. aug. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elvakítja a reflektor és reflexből ugranak?
2021. aug. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!