Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne rá szoktatni...

Hogyan lehetne rá szoktatni az evésre?

Figyelt kérdés

A macskám nem rég fialt 4 kis cicust, 3 nőstényt és 1 hímet. Mára már 8 hetesek mind, esznek rendesen, junior tápot, alutasakos kaját, laktóz mentes tejet isznak, imádják nagyon, de a fiú cica egyáltalán nem eszik semmit sem, csak szopizik. Persze mindegyik még, de hát a 3 lány cicus már rendesen eszik-iszik mellette. A fiú cicus az nem. Próbáltuk adni mindenhogy neki az ételt, volt, hogy az ujjunkra tettük a szaftot, hogy esetleg le nyalja, de nem kellett neki, volt hogy már szinte próbáltuk etetni, de úgy sem akart. Hiába teszem elé a kis tál tejet, nem iszik belőle, csak ha az anyja adja neki. Csak hát már az anyjuknak sincs annyi teje ahogy észleljük, meg már nem is akar nyugton megmaradni, ha a fiúcska szopizik. Próbáltuk már azt a módszert is, hogy el zárjuk előle az anya tejet, hátha rá szokik, de nem sikerült. Viszont éheztetni sem akartuk, így ez az elzárás dolog reggeltől délutánig ment csak. És már fogalmunk sincs, mivel próbálkozzunk, vagy hogy ez ilyen korban normális-e még? Pár embert kérdezgettünk a környezetükben, elmondásuk szerint ekkorra már kéne enniük önállóan.

Mindegyik cicusnak keresünk gazdit, a fiúcskának már lenne, már el is vitték volna, csak azt várjuk, hogy egyen normális ételt, és ne csak tejet szopjon. (Igen, tudom, hogy az ivartalanítás lett volna eleve a legmegfelelőbb döntés, viszont az anya cicát nem sokkal szülés előtt fogadtuk be, már nagyon nagy pocakja volt.) Augusztus végén megyünk ivartalanítani az anyjukat. :)

Itt van pár kép az említett hím cicusról:

[link]

[link]


Itt pedig az anyjukról:

[link]

[link]



2021. aug. 8. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
8 hetesen nem így nézne ki, ha csak szopna. 4 hetesen lehet kóstoltatni, de 4 hét múlva fél disznót megesznek. Igen első körben lehet nem önállóan, hanem beteszed a szájába, de 2 nap alatt elkezd egyedül enni.
2021. aug. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Biztos, hogy eszik mást is, max nem látjátok. Az anyja teje már nem lenne elég neki, főleg, hogy már fokozatosan választja le őket.
2021. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Gyönyörűek!!


Biztos fog enni. Egyik macska sem akarja éhen halasztani magát.

2021. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
#2 vagyok. Amúgy a foguk miatt is rágási kényszert éreznek, keresik a rágcsálnivaló ételt. Szétharapta volna már az anyja emlőit, ha csak tejen élne és nem így nézne ki. Szóval biztos lehetsz benne, hogy eszik mást is. Figyeld ki és meglátod. 🙂
2021. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Bocsánat, ezt nem hagyhatom ki, de annyira cukik. :)

Biztos, hogy eszik mást is, mert nincs rossz húsban a kicsi egyáltalán. Valószínűleg pár nap, legfeljebb egy hét múlva ti is látni fogjátok. Nem fog éhenhalni, az tuti, ha az anyjának nem lesz már teje, akkor úgyse lesz más választása.

2021. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

De gyönyörűek a kis kandúr a mamira hasonlít :), szerintem is eszik rendesen, jó húsban van, de azért figyeljétek. A maminál pedig vigyázzatok, hogy ivartalanítás után ne engedjétek ki, illetve, ha lehet csináljatok neki egy kis kifutót, a házhoz egy kis macskahálós részt, ahol kint tud ücsörögni a szabadban, de nincs veszélyben, nem tud kimenni, nem üti-mérgezi meg valaki/valami.

Ez egy példa, nyilván ez nagyon profi, de egyszerűbb is jó :)

[link]

2021. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hello én nem tudom, de ha még van az anyának teje , akkor az tök jó, szóval lehet, hogy akkor neki az elég. De mondom, én nem értek hozzá.

De mondjuk egyébként nekem a reszelt sajt jutott eszembe. De én tehát nem értek hozzá.

2021. aug. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!