Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a teendők ha befogadok...

Mik a teendők ha befogadok egy kiscicát?

Figyelt kérdés

Elég rossz helyen van most, szóval gondoltam magamhoz veszem de nem igazán vagyok tájékozott ilyen téren. Már van egy macskánk, de ő idősebb és őt 1 éves korában kaptam, mikor meg kismacskái születtem nem én intéztem a dolgokat.

Benti cica lenne, legalábbis egy ideig még biztos. A mostani kinti-benti de nehéz őket rászokatni a kijárásra.

Nem igazán foglalkoztak eddig vele, szóval állatorvosnál biztos nem járt.

Na most a kérdésem hogy azon kívül hogy megnézem hogy bolhás e van még valami fontos dolog amit mindenképp meg kell tenni?

Féregtelenítőt mindenképp kell venni, vagy az látszik ha férges?

És milyen oltások kellenek neki? Hogy szokassam össze a másik macskával?

Egyébként kb. másfél hónapos és lány.



2021. aug. 9. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Ha hozzád kerül a cica, vidd el állatorvoshoz, hogy kiderüljön, hogy egészséges-e. Ez azért is fontos, mert mint írod, hogy rossz helyről lesz, nem tudhatod, hogy van-e rejtett betegsége. Addig nem ajánlott a másik macskával összerakni. Féreghajtó ajánlott akkor is, ha nem féreges, rendszeresen kell adni, kb 3 havonta. Oltások nem kötelezőek, de ajánlottak. Az állatorvos felvilágosít mindenben. Összeszoktatni meg fokozatosan kell, adj időt és teret nekik.
2021. aug. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem látszik, ha férges, minden macskát kell legalább negyedévente hajtatni, remélem a már meglévőnél se hanyagolod. Amúgy nem nagy sztori, szinte ugyan az, mint a nagycicádnál. Kell neki alap orvosi ellátás (oltások, bolha és féregirtó), kaparófa, sok-sok játék, méretének megfelelő alomtálca, valami egyszerű, nem szagos alom, mert ha eddig kinti volt, akkor nem fog az illatos habos-babosba belemenni, legjobb a bentonitos. Én egy fürdetést is megejténék, mert ha bolhás, akkor azt kimoshatnád belőle, aztán valami spot-on szerrel kezelném utána. Gondolom nem akarsz bolhákat a lakásba.


Összeszoktatás meg sok simogatással, jutalomfalattal. Ha nem sajnálod a pénzt, akkor vegyél Feliway párologtatót. Tegyél ki a lakásba kartondobozokat, cica bútort, legyen hova elbújniuk egymás elől, ha megijednének a másiktól.

2021. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elhoztam a cicát, kapott egy fekvőhelyet és vettem neki konzerves kaját. Nem bolhás, de azért meg lett fürdetve mert elég koszos volt. Holnap vagy valamelyik nap elviszem állatorvoshoz.
2021. aug. 9. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!