Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam össze a...

Hogy szoktassam össze a kutyával a cicát?

Figyelt kérdés
Lesz egy kis cicám viszont van már egy keverék 10 éves kutyám aki az ujlakokat nagyon meregeti. Szobatisztává szeretném tenni a cicust de egy ideig a teraszon es a kertben lesz addig viszont a kutyával ossze kene haverkodnia.. hogy csinaljam? Felek hogy a kutya kikapja a kezembol es megoli vagy a cica kiugrik a kezembol. Valami tipp? Meg ahhoz is hogy hogy legyen szobatiszta. Koszonom <3

2021. aug. 9. 03:28
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

az én kutyámnak van egy "szájhámja"(nem tudom hogy hívják), amitől nem tud harapni. Amikor kicsi volt a cica, a kezembevettem, kijártam a kutyához, akkor még nem volt rajta a hám. Egy kis idő után, miután már látta párszor a cicát, rátettem a hámot, és magam mellé hívtam, és akkor fogtam a macskát, rajta volt a kezem, és nagyon közel voltak egymáshoz. Aztán kis idővel engedtem a kutyának, hogy szabadon mozogjon körülötte, de védtem a macskát. Miután láttam, hogy nem morog, nem akar támadni, levettem róla a hámot, a macskát beborítottam a kezemmel, mert engem biztos nem támadna meg a kutya. Szintúgy nem morgott, nem akart támadni. Ezt ismételtem párszor, majd letettem a macskát, a kutyát elengedtem, a macska mellett álltam, és lám elfogadta a kutya. Persze egy ideig felügyeltem őket, de már eltelt 3 hónap, és teljesen jól elvannak egymással.


Ja és még annyit, hogy a jó viselkedését jutalmaztam finom jutalomfalatokkal.


Röviden: Legyenek egymás közelében gyakran.

2021. aug. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%
Azt még azért hozzáteszem, hogy kuvaszom van, és eléggé agresszív idegenekkel, ha nem vagyok a közelben, a macskákat meg kifejezetten nem kedveli.
2021. aug. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!