Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam haza a...

Hogyan szoktassam haza a macskámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két 5 hónapos kiscicám (testvérek).

Már eléggé hozzánk szoktak és a 7 éves puli kutyákkal is jól kijönnek (néha együtt játszanak),

még egy nekik kialakított garázsban laknak, napközben egy pár órára kiengedem őket az udvarra, folyópartra felügyettel. De hamarosan szeretném őket teljesen egyedül hagyni, mert iskola közben nem tudok rájuk annyit vigyázni.


Két kérdésem lenne:

1. Van ötletetek, hogyan szoktassam rá a macskámat, hogy sötétedés előtt hazaérjen?

Napközben, hamarosan az ivartalanítás után, szeretném őket kiengedni, mert már elég jól ismerik a környéket. De szeretném az elején még estére bezárni őket a helyükre (egy egész garázst kialakítottunk nekik, szóval nem állatkínzás vagy ilyesmi), hogy sötétben ne vesszenek el. Van ötletetek, hogyan szoktathatnám erre rá őket?


2. Hogyan kerülhetem el, hogy az utcára menjenek?

(Tudom, hogy ez a kérdés először hülyén hangzik.) Az utca felől nézve elöl van a házunk és mögötte az udvar, és az udvar mögött pedig egy folyó (és folyópart). Amikor kinyitjuk a kaput, nem szeretném, hogyha a macskák (mikor nem vagyok otthon, és nem látom őket) kimennének az útra, és elütné őket egy autó. Szeretném, ha lehetőleg az udvaron vagy a folyóparton mászkálnának napközben. Hogyan tudnám őket erre rászoktatni?



#macska #Macska hazaszoktatása #Macskák hazatalálása
2021. aug. 11. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Zárt kifutó, vagy macskabiztos kerítés.
2021. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
A macska éjszakai állat. Miért jönne haza sötétedéskor? Akkor indul csak vadászni meg kúrelni (javasolt kipakoltatni őket!)
2021. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Tards a lakásba és probléma megoldva..

Amúgy esélytelen

2021. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Nem értem, hogy miért akarják ezekkel a nyugati, Amerikából jött hóbortokkal megváltoztatni az állatok természetes viselkedését. 1,A macska éjszakai állat 2, dudálj rájuk az autóddal, ha van, hogy féljenek tőle. Akkor ha meglát egy autót kinn, nem fog cammogni (én is nem egyre dudálok rá, mert úgy cammognak mint a csigák, persze arra elfut végre valahára)
2021. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Etesd. Akkor hazajön. Ha elütik, hát elütik... Ez van sajnos. Ne kötődj túlságosan!
2021. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Attól H eteti semmi sem változik..minek olyannak állat aki nincs tisztában a tartásával hogy élnek stb
2021. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
#5 köszi. Erre a válaszra vártam még. Szóval igen... a macska fogyóeszköz. Hacsak tényleg nem valami bazidrága fajtáról van szó, akkor ezzel sajnos meg kell békélni,hogy lesz olyan maccs, ami idejekorán elpatkol. Ivartalanítás jelentősen visszafogja őket az elcsatangolástól, de mással nem foglalkoznék.
2021. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Csak mert mezei hazimacska, ezért nem érdemel felelősségteljes gazdit?

Telken belül tartásáról már a macskát és nem lesz velük.baleset.

Minden más háziasított állatot telken belül tart az ember, itt az ideje hogy a macskát is.

A hazimacska nem vadon élő állat, ébresztő!!

Háziasított invaziv faj

Nem őshonos Magyarországon se.

Fejlődjünk már


Macska biztos kerítés és ennyi. Nincs probléma.



Aki szerint helyes világgá engedni a macskájat, az mondjon már nekem még egy háziasított állatot amit kienged az ember a telken kívülre? Ugye hogy nincs ilyen.

Háziállatot folyamatosan ellenérzés alatt kell tartanunk a saját epaeguk miatt és azért hogy a környezetben se okozzon kárt a háziasított nem őshonos invaziv faj.


Mondanom se kell még azt se, hogy még 2021-ben se képes a macska alkalmazkodni az autó forgalomhoz.

2021. aug. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

"Van ötletetek, hogyan szoktassam rá a macskámat, hogy sötétedés előtt hazaérjen?"


Sehogy!!! Ezek macskák, ivartalanítani kell őket, ha még nincsenek, aztán vagy bezárod őket a lakásba vagy macskabiztos kifutót/kerítsést csinálsz nekik. Nincs más megoldás.

2021. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
8...naigen. És egyetlen jó napja sem lesz soha.
2021. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!