Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy 10 hetes cicánál már...

Ha egy 10 hetes cicánál már most rossz a bélflóra, mi lesz később? Mekkora az esélye hogy helyreáll a cicus bélflórája? Kezdő gazdiként merjem örökbefogadni így? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Szeptember elején szeretnék örökbefogadni egy cicát. Bele is szerettem az egyikbe akit állítólag egy állatmentő talált meg egy kukában 7 másik cicával együtt. Jelenleg ideiglenes gazdinál van.

Beszéltem telefonon ezzel a gazdival aki elmondta hogy a cica félénk és jelenleg nem jó a bélflórája. Alom tiszta, ugyanakkor fosik már egy hónapja mióta nála van. (gondolom előtte is.) Ennek helyreállításához ha örökbefogadó, gyógytápokat kell majd vegyek - bélflóra pótlásra van szüksége. Oltásokról még nem beszélt... Ma megyek megnézni.


2021. aug. 12. 07:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

*örökbefogadom

Csak az auto correkt átírta.

2021. aug. 12. 07:22
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Minden egyes cicának megy a hasa ilyenkor. Teljesen rendbe fog jönni!

Debreceni vagy? Itt volt egy ilyen eset, a Civil Debreceni Állatmentőkknél van a cica, ha jól tudom.

De mindegy is, hogy honnan van, hidd el nekem, az utóbbi években 4 cica nőtt fel nálam, amikor hozzám kerültek mindnek elkezdett menni a hasa. Én azt gondolom, hogy a elválasztástól, az anyatej helyett a macskaeledeles táplálkozástól szokott lenni. Pár nap, 1 hét után átálltak és azóta sem fordult elő semmilyen hasmenés.

Az, hogy így fogalmazott, hogy rossz a bélflórája, nem azt jelenti, hogy ő ilyen marad, dehogy!

De nyilvánvalóan vannak költségei az állattartásnak, ne abból indulj ki, hogy az ennivalón kívül soha semmit nem kell rá költened.

2021. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
És benti tartásnál számolj olyan költségekkel is, hogy macskaháló, szúnyogháló az ablakra, ilyesmi, ami megakadályozza, hogy úgy járjon, mint jó pár cica az idén nyáron is, akik kimentek az ablakon az emeletről :(
2021. aug. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok és a cica is. Csak a hölgy azt mondta nekem hogy egy hónapja van nála a cica és azóta megy a hasa, de gyógytápokkal helyre fog majd állni csak be kell ruháznom rá ha Miladyt szeretném. Csak sok olyat olvasok a gazdi kereső cicás csoportban hogy már a cicák voltak dokinál és meg van az oltásuk, a fiv/felv teszt is pipa és Miladynél meg semmi. Igen, lakásban lesz, és mire jön cica biztossá szeretném tenni a lakást. Ti a cicák elől hogyan rejtettétek el a kábeleket hogy ne férjen hozzá?
2021. aug. 12. 07:46
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi találtunk egy kiscicát 1 éve, 1-2 hétig fosott, mert mi balga módon tejjel kezdtük itatni, aztán informálódtunk, hogy ez inkább csak a Tom és Jerryből jött dolog és nem is annyira jó ötlet tehéntejjel itatni. Utána már csak vizet kapott eledellel és azóta semmi baja.
2021. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Érdekes, itt Debrecenben is pont 7 cicát találtak így együtt kukában és mostanában lettek örökbefogadhatóak akik túlélték...

Nálam csak a vékonyabb kábelekre volt rápörögve az egyik cica, mint pl. a mobiltelefontöltő kábele. A macskák nem jellemző, hogy kábeleket piszkálnak, rágnak. Attól ne tarts.

Akkor nem tudom, ez mit jelent, ha azt mondják, hogy gyógytápra van szüksége, szerintem az is átmeneti lesz.

2021. aug. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5-ös # Anyuéknál is ez volt sok évvel ezelőtt mikor az első cicát fogadtuk be, hogy tejet adtunk neki első alkalommal és ment a hasa attól. De utána minden rendben volt mert átálltunk a vízre.


6-os # Olyasmi mint nekünk a normaflore, antibiotikum után.

Sok cica imádja a laptop és telefontöltő zsinórját. Tapasztalat. 😅

2021. aug. 12. 08:08
 8/17 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak a tejtől lehet, mi már évek óta tudjuk, hogy azt nem szabad. Az anyatejben vannak olyan anyagok, amik rendben tartják a bélflórát.

Én a Rossmanban vettem cicatejet, azt is kapott amíg kicsike volt :)

2021. aug. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha még plusz kéretlen tanácsot elfogadsz, ha ilyen lelkiismeretes vagy, akkor azt tanácsolnám, hogy ha egyedül laksz, tehát te lennél az egyedüli gondozója, akkor próbáld úgy időzíteni, hogy a cica érkezése után egy jó pár napig legyél otthon vele. Ha megteheted, természetesen.

És csúnyán hangzik, de mi ilyen időszakban, amikor hasmenése volt, akkor éjszakára a fürdőszobába zártuk, hogy ne kenjen legalább éjszaka össze mindent. Sajnáltam szegényt, hogy egyedül volt, de tényleg nem tartott tovább 3 napnál. Nekünk is ezt a tanácsot adták.

2021. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

És tényleg ne riasszon el ez a hasmenés dolog, mert ha utána benn marad tényleg a cica és nem adsz neki nyers húst, meg embernek való ételeket, akkor lehet hogy soha többet nem lesz gond az emésztésével.

Az enyémek is borzasztóan szeretnék a nyers csirkemellet, de sajnos le kell mondaniuk róla, mert akárhogy megmosom, baktériumok maradhatnak rajta, úgyhogy nem kapnak. A sertéshúsról meg aztán pláne szó sem lehet.

2021. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!