Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtunk egy kiscicát kb...

Találtunk egy kiscicát kb 4hete, még igényt tarthat rá az eredeti gazdi?

Figyelt kérdés

2hétig hirdettük, hogy találtuk, várjuk az eredeti gazdit. Azt még hozzá teszem, hogy csontsoványan és vastagon bolhásan és kisebesedett bőrrel került hozzánk. Először csak bolhátlanítottuk és féreghajtóztuk majd mivel eltelt két hét és senki nem jelentkezett érte elvittük állatorvoshoz. Ott kapott oltást kapott cseppeket a fülébe.

Most már nagyon szépen helyre jött. Most előálltak az egyik utcából, hogy övék a kismacska. Ezzel semmi problémám, fizzessék ki azt a 25.000Ft-ot amit állatorvosra+gyógyszerre költöttem és szívesen visszaadom, de ez már nem tetszik nekik. Pedig szerintem így is jó fej lettem volna mert a prémium tápot+ játékokat vihették volna ingyen. Ez miatt feljelenthetnek?


2021. aug. 13. 14:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg ami még zavar, hogy nőstény cica. Nem nézem ki belőlük, hogy elviszik ivartalanítani… az is egy ilyen összeg lesz.
2021. aug. 13. 14:44
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell nekik visszaadni, ha az övék, ha nem. Nem tartották megfelelően, chip meg nyilván nincs a macskában, amivel igazolni tudnák, hogy az övék.
2021. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Így van, ahogy a kettes írja. Én eleve nem kerestem volna a "gazdit", mert az ilyen nem az, az a macska jobbat érdemel és ha nem tudta normálisan tartani az első 4 hetében se, akkor később se fogja.
2021. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Ja bocsi félre értettem, nem 4 hetes volt. Lényegtelen, bármilyen idős, ugyanaz a helyzet.
2021. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Jól csináltad, a gazdi visszakérheti az állatot, de köteles megtéríteni a költségeidet - igen, a tápot is!

Ahhoz, hogy komolyan vegyék a feljelentést, rendelkeznie kéne azt igazoló dokumentumokkal, hogy a cica az övé, gyanítom, nincs ilyesmije. De még ha lenne is: hivatalosan is felszólítanák, hogy fizessen neked, szóval úgyse fog ebbe belekezdeni...


Cicut viszont fixen tartsd bent, nehogy baj érje merő rosszindulatból!

2021. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer találtam egy kutyát. Egy nap alatt kiderítettem a gazdáját (egy munkanapnak lőttek). Pár hét múlva elütve láttam. Nem mindig szolgálja az állat érdekét, ha "hazaviszik"
2021. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Miután rendbetettétek a kiscicát már kellene nekik... Undorító az ilyen... Ha tényleg akarnák kifizetnék az összes költséget amit ráköltöttél.
2021. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Nincs chip? Akkor az a cica nem az övék, hanem azé aki tesz bele, a tiéd.
2021. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
2 hétig hirdettétek. Addig nem jelentkeztek, és igazolni sem tudják hogy az övék, így semmit nem tudnak csinálni. Na meg szerinted csinálnak bármit is a hatóságok? Ha brutálisan megkínoznak állatokat, az se érdekel senkit. De egyébként ők hanyagolták el szerencsétlen cicát, állatkínzók, előbb lehetne őket feljelenteni.
2021. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudják hitelt érdemlően igazolni, hogy az övék?


Elvileg ez a szabályozás:

[link]

2021. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!