Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kölyökként a macskákat rá...

Balasa Bence kérdése:

Kölyökként a macskákat rá lehet szoktatni arra, hogy szeressék a vizet?

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem
2021. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeretik - meginni.
2021. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha rendszeresen fürdeted, és érzi hogy biztonságos, bőven le ér a lába, akkor szerintem egy idő után ha nem is megszereti de elfogadja és nem fog félni. De olyan is van amelyik megszereti, ez már a macska jellemétől függ.
2021. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
De mi a faxnak fürdetni?
2021. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

De rendszeresen nem szabad furdetni, a legtisztabb allatok a vilagon kb. 8 ev alatt egyszer furdettem meg a benti macskam, mert belemaszott a kajamaradekba es nagyon budos volt, muszaj volt.

Egyebkent valamelyik macska szereti a vizet, ezt majd latni fogod (pl furdes kozben beugrik a kadba, vizes vodorbe, medencebe, ilyesmi :D), de ez a ritkabb eset.

2021. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Aha, benti cica tiszta... Oké. 🤷🏻‍♀️


A miénknek van lehetősége kint lenni és él is vele. És jól teszi, olyan édes, ahogy boldogan futkorászik. Csak ez azzal jár, hogy bolha, kullancs, sár, meg hát a végtermékeiket a mancsával kaparja a homokba, meg szeret úgy enni, hogy a fejebúbját is összekeni. Meg amúgy, mindhármunknak igénye van az együttalvásra.


Ezek a dolgok meg igénylik a heti egyszeri bolha - és kullancsriasztós fürdetést.

2021. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Szerintem rálehet, csak meg kell próbálni. A vízhez fokozatosan kell hozzá szoktatni.
2021. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hasznos válaszok is jöttek,de a többit ki kell szelektálni:


Nem fürdetni szeretném a macskát, azt ők tudják maguktól is.

2021. aug. 16. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta vízzel (nem samponossal) nem árt egy inkább benti vagy benti kinti cicának fürdetés.

Láttam már olyan videókat, ahol a macska magától pancsol, az viszont, hogy megkedveli-e, mindenképp a hozzászoktatás és rendszeres fürdetés után derül ki.

Az viszont fontos, hogy számára kellemes hőmérsékletű víz legyen, kéz melegnél melegebb, mivel a macska testhője magasabb mint az emberé, és akkor kellemes ha pár fokkal melegebb (de nem éget).

De azt nem lehet előre biztosan állítani, hogy megszereti, de ha nem is, legalább elfogadja és nem lesz kínszenvedés egyikőtöknek se ha meg kell fürdetni.

2021. aug. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9 vagyok, tekints el a válaszomtól.

Meginni megfogja, csak legyen mindig előtte friss víz.

2021. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!