Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem kínzás bent tartani...

Nem kínzás bent tartani szobában a macskát?

Figyelt kérdés
2021. aug. 17. 08:34
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
63%
De az, nálunk erkélyes a lakás, be van hálózva a hogy ne tudjon kiugrani, kiesni, így amíg be nem jönnek a hidegek addig éjszakára is kint lehetnek. Meglepő módon mégis bent alszanak a különféle helyeiken, nagyjából abban az idősávban amikor én megyek aludni.
2021. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem az, az emberek nagy része szerint viszont teljesen rendben van, szóval hamarosan megjönnek majd a lepontozók.
2021. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
70%
Olvastam valahol egy könyvet, abban az volt, hogy egy macskának napi 14-16 óra alvásra van szüksége! Hogy mihez, azt nem tudom, mert a mai macskák már nem fognak egeret. Szóval ha ennyit alszanak, akkor nem baj nekik, ha bent vannak. Természetesen szeretik ők is tudni a helyüket a világban, így kell nekik is a kintlét. A miénk, ha ki szeretett volna menni, csak nyávogott és az ajtó felé vette útját. Szerintem sokkal többet volt bent, mint kint. Ha macskája van valakinek, legyen tisztában azzal, hogy ki akar majd menni, csakúgy, mint egy kutya, vagy mi magunk.
2021. aug. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
64%
A macskuszt is lehet vinni sétálni, én szoktam látni cicát sétáltató embereket. Az amolyan arany középút. Nincs bezárva a lakásba egész életében, de nincs veszélyben a világtól sem. Kertes házba pedig macskabiztossá lehet tenni a kerítést.
2021. aug. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
61%
4-es Így van!Csak sokan nem csinálják meg a kerítést mert az pénzbe kerül mert az állattartó feladata macskabiztos kerítést építeni és nem a szomszédoké akiknek bejárkál a kertjébe a dolgát elvégezni és mindent szét pisikélni és utána ha szólsz akkor még te vagy a szemétláda XD
2021. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
71%
Miért lenne kínzás neki? Sokkal biztonságosabb és jobb körülmények vannak neki a lakásban mint az utcán.
2021. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
39%
De. Szerintem a macskának az a legjobb, ha kertes házban ki-be járhat kedve szerint a macskaajtón (chipes macskaajtó, idegen macska nem tud bejönni), és ivartalanítva van. Nálunk a környék összes macskája átjár mindenhova, ahol nincs kutya persze, elszórakoztatják magukat a kertekben. Ők sem hülyék, a forgalmas utat messzire kerülik. Bezárva viszont hiába van biztonságban (= az agyonféltő, kontrolláló gazdi érzi saját magát biztonságban), halálra unja magát a macska, azért tesz kárt a berendezésben. Ki-be járó macskánál nincs ilyen gond, neki a kert a kaparófa, a lakásban csak édesdeden alszik meg hízeleg. De tisztában vagyok vele, hogy ez csak a külvárosban működik. Épp ezért szobába nem macska, hanem hörcsög vagy akvárium való.
2021. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
23%
De kínzás. Mint ahogy állatot tartani is az. Pláne ha az csak hobbiként, unaloműzésnek van, mint pl a kutyák 99%-a. De mi emberek ilyenek vagyunk. Önzőek.
2021. aug. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
76%
Szobában igen, házban nem. Kertes házban lakunk van benne 8 helyiség. Plusz fedett zárt terasz, oda megy akkor amikor akar
2021. aug. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
38%
A legtöbb ember azt felejti el hogy az állatok is vágynak társaságra. És nem, nem az ember társaságára. Saját fajtájukhoz vonzódnak, csak az emberben van meg ez a beteges hajlam. Még ha hiperszuper biztonságban, jó módban is éli le az életetét egy macska, a 4 fal között SOHA nem lesz boldog.
2021. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!