Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Darazs csipes pofa dagadas...

Darazs csipes pofa dagadas mennyi ido alatt megy le?

Figyelt kérdés

Macskanak egyik pillanatrol a masikra feldagadt az egyik pofaja. Elegge sok darazs volt itt mostanaban akik gyakran az o taljabol vadasztak a kajat. Eselyes, hogy megcsipte.

Ranezesre semmi extra baja. Eszik rendesen nem fajlalja nincs legzesi nehezsege semmi egyeb.

Nem rohangalok vele dokihoz azonnal (amugy is szeptemberben oltas).

Varok vele par napot javul e. Nem tudom masnak mennyi ido volt mire lejjebb ment.



2021. aug. 18. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy darázssípés? Mert a fekélytől is pont ilyen gyorsan fel tud dagadni a macskapofi.

Nem ijesztgetni akarlak, figyeld, ha nem lohad le - sőt, tovább nő -, és nem is fakad ki, akkor orvos.

(Az enyémnek a nyakán volt a bemeneti nyílás, és a feje dagadt fel tőle.)

2021. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Nekem a kutyám játszik a darazsakkal és méhekkel, neki is megesik, hogy feldagad a pofazacskó. Általában 3-5 nap alatt "felszívódott".
2021. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek.

Talyogra gondoltam en is de semmi fajdalmat nem mutat. Seb talan alrebb van neki egy kicsike talan de nem tunik gaznak es nem fajlalja.


Volt regebben cicaharcbol eredo sebe. Nah akkor nem orult neki ha megfogtam es speciel ott nyomni is lehetett neki ki a gennyet. Aztvakarta nyalta is. Az csunya volt nagyon.


Figyelem es ha nem javul akkor doki. Holnap megnezem neki ujra azert latok e valahol sebet.

2021. aug. 18. 19:37
 4/7 A kérdező kommentje:

Noh, párom mondta reggel, hogy nagyobb lett szerinte.

Ráírtam a dokinkra (10+ éve hozzá járun meg ő is hozzánk), esetleg tud e adni tanácsot, vagy mi lehet, kibírja e a macsek hétfőig, itt minden zárva ma.

Hát, tegnap kellett volna szolnom mert a közelben volt. Fénykép alapján tájogra gyanakodott. Mindenesetre ma megoldottuk úgy, hogy találkoztunk valahol félúton, félreálltunk és lényegben a kocsi csomagtartójában lerendezte a macskát :)

Úgyhogy azóta rendben van. Rohadt sok genny volt neki benne. Most van egy szép nagy luk a nyakán. Kapott antibiotikumot és ha kell váltunk is ki.


Szóval, nem darázs volt.

2021. aug. 21. 20:42
 5/7 anonim válasza:
Sajnálom, mielőbbi jobbulást a kedvenceteknek.
2021. aug. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom. Estig bezartam a garazsba amig kiment belole a bodito hatasa. Aztan rendben volt evett ment a dolgara. Ma meg nem lattam itthon. Neha egesz napra elcsavarog. Remeljuk okes lesz minden. Nagyon jo macsek. Alapbol kedves is meg jo egereszo illetve vigyaz magara tobbnyire (pl kocsikra)

Sajnalnam ha elvesztenenk.

2021. aug. 22. 12:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Hazajott. Ranezesre jol van. Szoval okes minden :)
2021. aug. 22. 15:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!