Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadjam e? (én, és a...

Befogadjam e? (én, és a családom szeretném : o ) Van e gazdája? Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Nos, én 100%osan szeretném, és a szüleim, meg a tesóim is, de ez a cicától függ, hogy itt marad e, remélem IGEN!


Nos, tehát a szembe telken éppen kertészkedtünk, hordtam az ágakat, a gödörbe, amikor keserves sirást, azaz nyávogást hallotunk. Ott volt egy kb 5-7 hónapos, már nagyobbacska cica, és beszorult egy drót kerités és bozót közé. A hugommal kibányásztam, hazavittem a kertbe, simogattam, dorombolt. Ez b 5-kor lehetett. Nem tudom, hogy van e gazdája, mert nem sovány, nem kövér, de inkább sovány. A farka el van törve, bár már összefort, azt hiszzem. Ha a feneke felé simogatom, felemeli, feltolja, a farka szálfaegyenesen áll, kivéve a kérdőjel alakú törést. Etz miért lehet? Ilyenkor nyávog is.

Csináltunk neki fekhelyet egy 60x30x30aé akváriumos dobozba, kapott virslit, késóbb szalámit, és ivott is vizet. Most nincs cicánk, ugyhogy tépot nem kaphatott. Bemutattam a 2 kutyánknak, eléggé megijedt, lehet hogy még nem látott kutyát, mert karmolt és fujt, és a szomszéd nagycicája sem tetszett neki. Amugy amikor mentem valahova, kikukucskált a dobozból, nagyon aranyos, és okoska.:) Annyi, hogy már áthoztam a szomszádtól, mert bátorkodott, de amikor a 2 kistertmetű kutyánk (uszi, és basset h) akkor megijedt és kövé dermedt.


Ha itt marad 2 nap múlva is (most 9kor itt dorombolt a teraszajtónál a szunyoghálónál, kapott megint szalámit), akkor adunk neki nevet, és veszünk neki tápot. Na, ez igy jó? Szerintetek van gazdája? Remélem befogadhatjuk, mert nincs gazdija.


Kicsit hosszó, de azért a cicáért mindent. :). Szurkoljatok, hogy itt maradjon! Köszi!


2010. aug. 29. 20:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és nem volt bolhás, leellenőriztük.
2010. aug. 29. 20:53
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gazdija, nagyon kicsi az esélye.

Én csak annyit szeretnék tanácsolni, hogy szalámi meg virsli helyett vegyetek inkább konzerves cicakaját neki.

Sok sikert nektek :)

2010. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Perzse, fogunk neki cica jkaját, meg konzervet is venni, és reménykedünk, hoyg itt marad, már egész jól befészklődött, mindenkinek elnyerte a tetszését, és már csak a cicán múlik, remélem a válasza: IGEN, ITT MARADOK :o)!!!!!!!
2010. aug. 29. 21:05
 4/11 anonim ***** válasza:

:-)) aranyos sztori, nem hiszem, hogy lenne gazdája, legalábbis aggódó gazdája. Mert akkor már tele lenne a környék plakátokkal.

Ha már megbízik bennetek, azért el kellene vinni dokihoz.

Mert lassan ivarérett lesz, ne szüljön feleslegesen.

2010. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

rendben, elvisszük, amugy kis kandur, de azért ha itt marad velünk, reméljük igy lesz, akkor fogjuk ivartalanitani, hogy ne koboroljon elcsajozni. de az miért lehet, hogy amint a feneke felé közelitek a simogatással, feltolja a popsiját, felállitja a farkást, és nyávog egy kicsit? lehet, hoyg fáj neki?


még irhattok, és szurkoljatok, hogy itt, velünk maradjon!!! Légyszi.

2010. aug. 29. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Természetes mozdulat macskánál, amit leírsz. Bizalommal van irántad, hízeleg. Azért érdeklődj pár szomszédnál, hátha mégis hiányzik valahol. Én a múltkor majdnem hazahoztam egy nagyon barátságos cicát, egészen a kapuig követett. Pár nap múlva kiderült, hogy az utca elejére való, csak a földszintről kijár a parkba. Az tűnt fel nekem is akkor, hogy nem volt elhanyagolt sem sovány :)))
2010. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jó drukkolunk, hogy veletek maradjon, de a macska nem hülye. Érzi a jót. Legyen neki egy biztonságos vacka, ahova csak ő fér be.

A fenékemelgetésre nincs ötletem. Ha nincs életveszélyes állapotban, akkor most pár napig szoktassátok magatokhoz és utána majd doki. Addigra ki kell derülnie sír-e érte valaki. Ha úgy van, akkor az illető hálás lehet nektek.

Nagyon rendesek vagytok.

2010. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Annyi jutott eszembe, hogy érdemes megnézetni dokinál, van-e chipje. Nem tudom otthon divat-e, de itt külföldön szinte minden gazdis cicának van, ha más nyakörve nincs.

Remélem ott marad :)

2010. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy el van törve a farka a mi ivartalanított kandúr cicánknak mindig kérdőjelet formáz a farka és így megy mindenhova, ez azt jelenti hogy boldog, a lekonyul a farkincója akkor megijedt, fél. Ja és szerintem nincs gazdája úgyhogy befogadhatjátok :)
2010. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
rendben, köszi, akkor jó. hát kicsit soványka volt, és a farka tuti elvann törve, más összeforva, mert megtapogattuk, és ugy áll a csont. még nem láttuk soha ezt a cicát, kitudja mennyi ideje lehetett beszorulva. még most is itt van nálunk, mindenhova követ, kis éhenkorász, már kapott enni, felfalta, de még mindig éhes, de nem etetjük folytonm, nehogy megbetegedjen... a csipet majd megnézetjük, és ivartalitjuk is majd, remélem marad :). köszi a válasuokat, de még irhattok. Köszi a szurkolást!
2010. aug. 30. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!