Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások! Jártatok már úgy,...

Macskások! Jártatok már úgy, hogy egy kb.4-5 hónapos macska minden tápról hasmenést kapott? Az enyém, csak egy fajtától nem fosmasozik.

Figyelt kérdés

Akitől örökbe fogadtam, mondta, hogy fostos volt, mikor rátalált (macskaszerető, gyűjti őket, rendbe teszi és elajándékozza,szakértő). Kapott Royalt fosmas ellenit, az jó volt. Utána felnőtt Darlingot etettem vele, mert megmaradt majdnem egész zacskóval az előző macskám eltűnése után. Fosott. Vettem neki Whiskas Juniort, attól már jobb széklete lett. Elfogyott, nem volt az se az állatkereskedésben, se másik üzletben sem, vettem neki felnőttet. Ismét fosott. Ja, és a Kitekat alutasakostól is ugyanez volt a helyzet. Tegnap voltam a Fres Napfban, ott vettem neki ismét gyerek Whiskast, és az előbb kakilt, de nem olyan lazát, már formája is volt.:) Ezzel fogom etetni a továbbiakban. Vettem azt a Whiskas táskás csomagos cuccot, meg egy-két Royal alutasakost is. Az alutasakos cuccokat mostanában ne is adjam oda neki? Egy ismerősöm ajánlotta, aki a boltban dolgozik, (éppen összefutottam vele)a MultiFit gyerek tápot, hogy az szerinte jobb, mint a Whiskas, mert az nem tejes, még olcsóbb is egy kicsit,ami lényegtelen, csak a cicám ne fosson már. Szerintetek azt a tápot is odaadjam majd neki? Mindenből Juniort vettem, jó kis bevásárlás volt. Kaptam a Multihoz táp merőkanalat, a Whiskashoz meg 2 féle cicaalakú formát. :) (Bocs a nem ideillőért, csak a formákon nevettem, mikor megláttam, de majd csinálok vele sütit.)

Vajon idősebb korára változik a helyzet?

Régen húgom vett a macskájának Cba-s tápot, attól meg tápszínűt (pirosat) fosott a szegény macska, azóta se vesz olyanokat, mint én se. Olyat próbálok venni, ami nem a legdrágább,de jó a cicának. Az előző macskám a Kitekattól vakarózott, úgyhogy kényesek ezek a kis dögök. :)


2010. aug. 29. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem vidd el dokihoz!

ez elég nagy gond, mert így semmi tápanyagot nem tud beépíteni a szervezetébe...

2010. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Adjál neki: HÚST!

Ne ezeket a döghúsból csinált szarokat...

Ha tudnád, mi kerül bele...

Én tudom, hidd el jobb, ha Te nem.

2010. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
El tudom képzelni, mik vannak benne. Az az igazság, hogy én nem vagyok húsevő nagyon, de a macskám kedvéért veszek majd. Lehet, hogy a Junor termékeket bírja a szervezete, de a felnőttet nem. Sokat eszik, most a Whiskastól lesz normális széklete, addig nincs baj. Ha már nagy lesz és továbbra se bír megenni semmi felnőttet, akkor azért megnézetem. De úgy is viszem majd oltani, meg később ivartalanítani, akkor megemlítem ezt is.
2010. aug. 29. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém semmilyen kommersz táptól nem kapott hasmenést, de áttérítettem a nyerhús menüre (catnutrition.org).

Több vesződség, mert húsdarálót kellett venni, heti 2 óra rámegy a pacsmagolásra, ráadásul sűrűbben, kis adagot kell elé tenni, mert a nyershús hamar romlik, de meg tudom oldani, és legalább egészséges kaját eszik.

Árban egy, mert a nyershúsból jóval kevesebbet eszik. Kevesebbet is ürít - ebből is látszik, hogy a kommersz tápokat telenyomják mindenfajta emészthetetlen cuccokkal, amik csak átmennek rajtuk.

2010. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a véleményem, hogy a régi szokások, hogy a macska a maradékot egye meg, nem voltak rosszak. Az tényleg sokkal egészségesebb. Régen voltak paraszt macskáim (úgy hívom a falun élő, ki-be járatos cilukat), egyiknek se volt ilyen jellegű baja, meg másmilyen se, csak a szomszédok...
2010. aug. 29. 21:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez igaz, nekem is ilyen "paraszt macskáim" voltak rég. Ha nem futottak össze egy mérgezett egérrel, sokáig eléltek gond nélkül.

De a nyakamat teszem rá, hogy a házi kosztot mind kiegészítette azzal, ami éppen jött, így pótolta azokat a tápanyagokat, amik a házikosztból hiányoztak. A ma szobacicáinak erre nincs módjuk...

2010. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!