Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet Magyarországon háziállat...

Lehet Magyarországon háziállatként otthon tartani nagy macskát?

Figyelt kérdés
A youtubeon láttam hogy Oroszországban lehet, jól gondolom hogy ez az EU-ban nem megoldható?

2021. aug. 19. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem
2021. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Vagyis nem lehet tartani
2021. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Ez ország függő. Meg hát veszélyes, mert hát nem megszelídített fajról beszélünk. Ösztön lények. Még ha macskások is.

Adott ország szabályozásának kell utána nézni.

Sok helyen bizonyos kutyák is tilosak.

2021. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Oroszországban sok mindent lehet...
2021. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Akkor, ha állatkert, vagy cirkusz vagy, külön engedélyekkel.

[link]

Ajánlom ezt az oldalt, itt nézegetheted, milyen lenne, ha..

https://www.youtube.com/c/Iampuma/videos

2021. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne nem megfelelő (az állat igényeit figyelembe vevő) körülmények között tartani nagymacskákat.

Talán a köztes megoldás lehet egy Ashera macska tartása. De itt is fegyelembe kelle venni a mozgás-, térigényét és egyéb tartási körülményeket.

2021. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Néhányat igen. Gepárdot vagy szervált akartam tartani fiatalon, mert a filmekben marha menő ahogy sétál a palotában és simizik, így 1x megnéztem.. Meg van adva valami iszonyú telekméret amin tartható és külön zárt kifutóméret is minimumnak, emellett mindenféle engedélyeket kell szerezni, lekövetni a behozatalt, állatorvosi ellenőrzések, random hatósági ellenőrzések, mindenkinek bele kell egyezni a környéken és persze így sem biztos, hogy pl. egy új szomszéd nem-e fúrja meg a terved.. Majd elgondolkodtam, hogy ha magánemberként ezek mind kellenek, akkor mégis hogy lehet nyitva a Fővárosi Állatkert???
2021. aug. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!