Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Büdös cicaalom ellen mit...

Büdös cicaalom ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már aznap büdös a cicának az alma mikor kicserélem. Használtunk csomósodót azzal is ugyanez volt a probléma mint most a nem csomósodóval, hogy nagyon büdös. Nyilván a kakit rögtön kiszedem ahogy látom hogy elvégezte a dolgát az alom pedig 1-2 naponta van teljesen cserélve és fertőtlenítve vagy hipóval vagy domesztosszal és vízkioldóval ahogykő ellen. ennek ellenére már aznap nagyon büdös a macskának az alma mikor kitakarítom. Mit lehet ez ellen tenni mivel anyagilag eléggé húzós naponta 5 kg almot kidobálni az ablakon. Rengeteget pisil a macska egyébként amivel nem tudok mit csinálni de nyilván valami megoldást szeretnék erre találni.

Kb. 2 hónapja hoztuk haza nem tartom valószínűleg hogy ivarérett lenne és azért lenne büdös a pisije és a kakija. Plusz kifejezetten junior tápot és nedvestápot kap nem olcsó pénzért.

Illetve ha már alom akkor az is érdekelne hogy arról a kiscicát hogy lehet leszoktatni hogy kiszedje a kakiját az alomból és széthordja a lakásba játékként😂 Előre is köszönöm!



2021. aug. 19. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Zárt macska wc, szilikonos alom, ivartalanítás.

Ezek segíthetnek szerintem.

Vagy fedett wcből is ki tudja hordani a játékot?

Az ellen esetleg valami hasonló játék megoldás lehet.

Pár kisebb labda vagy mű egér, hátha érdekesebb lenne neki.

2021. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Én is a fedett almot ajánlanám, úgy nincs szaga. Mikor leveszem a fedelét takarításkor, akkor büdös, de napközben egyáltalán nem érezni a szagát. Minden nap takarítom, de csak esténként és nem szoktam 2 naponta kidobni az egészet és így is teljesen oké. Ha nem közvetlenül akkor kakilt, akkor semmit nem érezni és azt is max enyhén, pár percig. Én csomósodó almot használok, semmi extra. Nem drága egy jobb cica wc és abszolút megéri, szóval ha most nem fedett van, én a helyedben biztos vennék egy olyat.

Mennyi idős a cica? Ha már van kb. fél éves, akkor lehet tényleg az a gond, hogy már ivaros, de ha még kicsi, akkor nem ez lesz az ok

2021. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Fedett macska wc, Trigerino (zooplus) csomosodó, illatosított macskaalma
2021. aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
fedett almot azért nem szeretnénk mert nem akarok, hogy a macska benne feküdjön kuckózva. Biztosan nincsen fél éves, max. 3-4 hónapos lehet. :(
2021. aug. 19. 15:01
 5/14 A kérdező kommentje:
illettve rengetek játékja van, labda, mászófa stb. De a legjobb a saját kakija illetve a csomosodós alomból a pisis alomcsomó
2021. aug. 19. 15:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csomósodót válassz mindenképp, abból is van millió márka, fogsz találni olyat, ami nem olyan büdös.

Léteznek eleve illatosított, szagmentesített verziók is, vagy szórhatsz bele csomósodás segítőt.


A fedett tálcától se tarts, csak idő kell, míg hozzászoktatod a macskát. Először fedetlenül kell használni, aztán ha megtanulja, hogy az a kakilda, akkor mehet rá a tető, de ajtó nélkül, és újabb egy-két hét szoktatás után lehet beilleszteni a lengőajtót, mikor már fixen tudja a macska, hogy ott a budi, ezért kitalálja, hogy jusson át.

De ismerek olyat is, aki lengőajtó nélkül használja véglegesen is.


Olcsóbb almokból szerintem az Aldis jó, bár én szórok bele pluszban csomósodássegítőt/szagmegkötőt is.

Drágább almokból a Biosand Lettiera vált be nekünk a legjobban, ez illatosított is, és szuperül csomósodik. Olyan is volt már, hogy az Aldissal kevertem. :)


Lényeg az, hogy alom és alom közt is van különbség, próbálkozni kell, hogy mi jön be nektek. De ha azonnal és nagyon büdös lesz a pisi után, akkor én felkeresném az állatorvost is a dologgal, utalhat veseproblémára vagy millió más betegségre is a büdös pisi.

2021. aug. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Csomosodo alom, fedett macska wc. Nem fog benne aludni, ne aggodj, sot, ehhez is fokozatosan kell szoktatni, az enyem eloszor felt belemenni. Nyilvan a kaki budos, de ezen kivul szerintem semmilyen szag nincs az alom korul. Jo lenne, ha nem hasznalnal hipot es nem fertotlenitened ennyire gyakran, mert ez baromi artalmas a macskanak, konkretan kb megmergezed jelenleg.


Boven eleg hetente egyszer kicserelni az egesz almot (ugye csomosodonal naponta a pisit, kakit amugyis kiveszed, utantoltod, amikor kell) es atmosni a dobozt, lehetoleg valami kevesbe veszelyes fertotlenitovel, vizkooldo szerintem felesleges.


Mi sima aldis almot hasznalunk egyebkent, naluk csak azt fogadta el a macska, ha mas alommal probalkoztunk, melle pisilt/ kakilt inkabb, nem bele.

Viszont ha tenyleg nagyon sokat pisil, de feltunoen, es esetleg inni viszont nem iszik annyit, hogy ez indokolja, akkor nem artana orvosnak megmutatni, mert az gondot is jelezhet.

2021. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás mindenképpen, ahogy lehet - doki majd megmondja - inkább súlytól függ mint kortól.

Mi alomnak a cat's best original-t használjuk, kicsit fűrészpor illatú, de nekem pont azért tetszik. Wc-n is le lehet húzni, ami bérházban nagy előny (nem kell zacsizni...). Szerintem is felesleges ilyen sűrűn takarítani, plusz a vízkőoldó, domestos és hypo szaga rosszabb, mint a macska pisi... Az ecet bőven elég és szagtalanra szárad meg.

A táp minősége se mindegy! Milyen márkával eteted? A jobb minőségűbe direkt raknak olyan anyagokat, amelyek segítenek abban, hogy ne legyen annyira büdi a végtermék. Whiskas, Felx és társai a legrosszabbak ezen a téren - még a kaki is 3x annyi ha ilyenekkel etet valaki.

2021. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok, még az jutott eszembe, hogy tartalmaz a táp gabonát? Akár a nedves, akár a száraz.

A mi macskánk rengeteget és iszonyú büdöset termelt tőle. Hiába volt fedett az alomtálca az egész lakás bűzlött utána.

2021. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ecet.. persze! Büdösebb lesz, mint mindennel együtt! :D

A cicának húgyúti fertőzése vagy vesét érintő baja van, állatorvoshoz kell vinni, nem normális a sűrű és bűzlő vizelet!

Mit eszik? Hiába drága, a gagyi étel átesik, így alig bomlik le, kiesik még miközben oszlik, azért büdi a kaki!

Ill. mennyi alom van kirakva egyszerre? Sokan nem tudják használni! 20 liter csomósodót rakok ki és havonta belemegy egy másik. Min. 10 liter legyen a tálcában, különben 3-4 csurrantás és összeállnak a golyók és nem marad elásni semmi! Ha nincs ami elszívja és elpárologtassa a nedvet, az tényleg bűzlik, mert a vizes közegben gyorsan szaporodik minden baktérium!

2021. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!