Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így a kismacs...

Miért viselkedik így a kismacskám?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtam egy 5 hetes kismacskát.

Eddig nagyon aranyos, bújós volt, de ma valahogy máshogy viselkedik.

Durvább lett, harap, karmol, néha fujtat is.

Tegnap még nyugodtabban játszott, egyáltalán nem durvult.

Ez kismacskáknál normális?

Tudom, hogy nagyon fiatal és nincs itt az anyja (elhagyta) vagy testvére akivel játszhatna és eltanulhatná a dolgokat, de nagyon finoman játszok vele és mégis bedurvult.

Más is tapasztalt már ilyet?

Hogy lehet ezt kezelni?

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!



2021. aug. 21. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen kismacska. Még gyerek, csinál ilyet, normális.
2021. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szocializáció része a testvéreivel, az anyjával is. Tőlük tanulja meg első körben a határokat, amiket majd később újra kéne definiálnia veled, mint gazdival. 5 hetesen még hetekig a családjával lenne, ha kényszerűségből fogadtad örökbe ilyen korán, akkor ezt el kell fogadni.

Ilyen fiatalon még más bánásmód kell neki, mint később. Ha bizonytalan vagy, érdemes lenne egy macskamentésnél érdeklődni, hogy hogyan kezeld a helyzeteket. Szívesen segítenek általában tanácsokkal, tippekkel.

Ha nagyobb korában (2-4 hónaposan) és megmarad ez a viselkedés, ott már el lehet kezdeni neked leszoktatni finom eszközökkel (nem bántással, nem fenyítéssel!).

2021. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Szólj rá erélyesebb, hogy NEM, ha durvul, húzd el a kezedet is, előbb-utóbb megtanulja, hogy nem vadulhat.

(Anyjától is kapna egy koppintást, de ez ugye most elmarad. Neked kell tanítani őt.)

2021. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Ismerőseim így jártak:


Örökbefogadtak egy egyke cicát. Eleinte nagyon kis édes volt, most 2 éves, és nagyon antiszociális lett. Nem lehet megsimogatni, mert harap, karmol, fújtat, morog és egyszerűen megbolondul ha hozzáér valaki. Sosem volt bántva, nem fenyítették, azért lett ilyen, mert nem volt kivel játszania. Most lett még nekik plusz kettő macska, (tesók) és nagyon békések. Ölbe lehet venni, babusgatni, nem bánják. A "régi" cicát nagyon nem érdekli a dolog, de ha közel mennek hozzá, akkor helyre rakja őket. A kicsik hamar megtanúlták, hogy a zsémbes felnőtt nem az a játszótárs típus.


Visszatérve a kérdéshez, szocializálció keményen, annál jobb ha van egy másik (legjobb, ha korabeli) cica, vagy ha felnőtt, akkor jó vérmérsékeltű, nem idegbeteg. Nem azt mondom, hogy szerezz mellé még egyet, csak nem árt, ha nagyon odafigylesz erre.

2021. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Miért baj ha durvul? Egészséges állapot, biztos fiú. Sőt, mivel aktív egészségesebb a többinél. Tanítsd meg, hogyan tépje szét a párnát
2021. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Azért baj, hogy durvul, mert eddig sokkal nyugodtabb volt, meg azóta tele van a kezem karmolással, harapással és nem valami kellemes.


Kipróbáltam néhány dolgot, pl. ökölbe szorítom a kezem ha támadná, vagy ha durvul akkor inkább otthagyom, valamennyire beváltak eddig.

2021. aug. 22. 10:31
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem változott meg valami a környezetében, amitől stresszelhet? Macskamentáról olvastam, hogy nyugtató hatású, bár én még nem használtam, de lehet, hogy nektek tudna segíteni.
2021. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!