Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem nekem való az állattartás?

Nem nekem való az állattartás?

Figyelt kérdés

Jött egy anya cica a hétvégi nyaralónkba, és hozott 4 kiscicát. Cukik voltak, szelídek. 2öt fogtam és bevittem a lakásba. Vettem almot, felhelyet, kajákat, játékokat. Kipróbálni menne-e a cica tartás.

De 2 nap után vissza adtam a cicamamának őket.


Ügyesen használták az almot..de folyamatosan takarítani kell. Napi 2x 3x WC.ztek. kikotorták az almot. Sűrűn etetni kellett őket. Akkor még orvoshoz is vinni kell őket. Idő, pénz, várakozás, ápolgatás. Majd jön a szőr hullás, ivartalanítás. Kaparofa, felugrál mindenhová.

Biztos unszimpatikus leszek.

De ennyi "melót" belefektetni, hogy kicsit simizzem meg doromboljon. Nem éri meg.

Jobb nekik anyjuknál, ő ezt megoldja mind. Szabadba valók.

Amúgy egészségesek szépek. Valaki majd biztos befogadja őket.


De azt hiszem nekik is jobb ha nem én gondoskodom róluk.



2021. aug. 22. 21:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván nem.
2021. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nem csak anyagilag gondolom, hanem h ki mit kap a kapcsolattól. Nekem lesz egy házi doromboló plüssöm,aki szerethető. Ő meg kap egy kaja automatát,szar összeszedőt és akit lehet szivatni mindent megad. Ha csak etetni kéne és semmi mást akkor még jó lenne.
2021. aug. 22. 21:45
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk ha mar ott vannak es nincs gazdajuk, akkor kereshetnel nekik, legalabb ennyit tegyel meg.

Az allattartas pedig soha nem annyibol all, hogy adsz nekik egy kis kajat es csokolom. Ido, penz, energia.

2021. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Köszönjük az esszét.
2021. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%

Nem neked való, ahogy írtad.


Időben felismerted, nem is kötelező állatot tartani. Így legalább sem magadnak, sem a macskáknak (egyéb állatoknak) nem csinálsz rosszat.

2021. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
37%

Egyetértek kérdező!

Azért, hogy naponta max 1szer odamegy hozzád, hogy megsimogasd nem éri meg ez a sok cécó! Az anyacica gondoskodni fog róluk. A kölykök elleshetik, hogy kell apróbb bogarakat fogni stb. egy idő után meg úgyis belopják valaki szívébe magukat és lesz egy otthonuk.

2021. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%
Már azzal látszott hogy neked nem való macska, hogy csak a hibát látod bennük. Meg hogy csak dorombolnak és mennyi pénzbe kerülnek.
2021. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem a szabadba valók (hiába hiszik sokan tévesen), de az jó, hogy rájöttél, hogy nem való neked az állattartás. Amiket leírtál kb. minden állatra igaz, és ez nem egy biznisz ember és állat közt. Ezek az állattartók kötelességei.
2021. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy neked nem jött be. A macska általában ráadásul pont nem az a hálás fajta. Teljesen korrekt, hogy neked nem kellenek, de keress nekik gazdát, mert egyedül csak rombolnak a szabadban (madarakat ölnek, rohangálnak az úton, és szaporodnak - egyikre sincs szükség), valaki meg nagyon jó gondját viselné nekik.
2021. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%
Hát igen... Mi volt a motivációd, amikor bevitted? Az állatok nem plüssök. De ha ez gondot okoz, akkor majd a gyerek vállaláson is gondolkodj majd el.
2021. aug. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!