Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mibõl ismerszik meg egy jó...

Mibõl ismerszik meg egy jó tenyésztõ? Mi alapján választunk kiscicát az alomból? Szeretném a genetikus betegségeket kikerülni és nem “zsákbamacskát” örökbe fogadni.

Figyelt kérdés

2021. aug. 24. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Tenyésztőtől nem örökbe fogadsz, hanem vásárolsz.

Mentett macskát fogadhatsz örökbe, a menhelyen te választod ki, melyiket viszed. Ha "zsákbamacskát" választasz, az a te sarad.

2021. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Annyi nehéz sorsú kiscica van, miért nem fogadsz inkább örökbe?
2021. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mi a francot nem lehet érteni azon, hogy nem szeretnék random macseszt örökbe fogadni, mert kitudja milyen szülei voltak, és milyen genetikai időzitett bomba ketyeg benne?


Tehát tisztázzuk, a gyengébbek kedvéért:


Venni szeretnék, pénzért kiscicát, ami genetikailag rendben van, és remélhetőleg hosszú, egészséges élete lesz.


A kérdés az, hogy mi alapján tudom meg, melyik tenyésztő becsületes, és felelősségteljes állattartó.

2021. aug. 25. 03:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Örökbefogadás szép dolog, de eddigi tapasztalatok alapján sem mentett, sem menhelyi cicát nem szeretnék.
2021. aug. 25. 03:26
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

"Mi a francot nem lehet érteni azon, hogy" azt kérdezzed, amire kíváncsi vagy?

Nem akarsz menhelyi macskát, ám kérdésedben mégis ez szerepel: "örökbe fogadni".

.

"remélhetőleg hosszú, egészséges élete lesz."

Ezt egyetlen, még a legtisztességesebb tenyésztő sem fogja neked garantálni, hiszen ez sokban függ a gazdától is.

.

"Tehát tisztázzuk, a gyengébbek kedvéért"

Megtörtént.

2021. aug. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Kiválasztasz pár szimpatikusnak tűnő tenyészetet honlap/FB alapján, majd megkeresed őket telefonon vagy üzenetben. Én jobban szeretem elsőre a telefont, mert úgy nincs annyi lehetősége köntörfalazni, mint egy jól megkoreografált e-mailban. Optimális esetben elkezdtek beszélgetni, amikor ő is kikérdez a körülményeidről és neked is van lehetőséged erre. Ez már egy erős szűrő nálam, ha szimpatikus a hozzáállása az állattartáshoz, nálam az 1. körön átment. Megkérdezheted milyen genetikai szűréseik vannak a kiválasztott párosításnak (és jelezd hogy majd ha személyesen találkoztok meg is szeretnéd nézni őket), ha már volt ettől a párostól alom, kérdezd ki az akkori kicsikről is. Kérdezd meg pontosan mit szokott a szerződésbe írni, ne érjen meglepetés. Ha ezekre nem kapsz egyértelmű választ, menekülj :)

Ha telefonon minden klappolt, kérj személyes találkozót, akkor a macsekok közvetlen környezetét is tudod szűrni és a papírjaikat is csekkolhatod.


Nekem nagyon szimpatikus hogy ha a cica elhozásáig folyamatos a kommunikáció köztünk, ha segít kiválasztani a hozzám megfelelő kicsit, akiről kapok infókat/ fotókat addig is amíg el lehet hozni.


Szóval nálam 1 rész szimpátia és az állattartáshoz való hasonló hozzáállás, és mégegy rész szakmai hozzáértés határozza meg a végeredményt. Tegyük hozzá hogy van egy kis előnyöm egy biológusi diploma és 2 évnyi állatorvosok melletti munka formájában, szóval jobban tudom mit érdemes kérdezni mint egy átlagos gazda.

2021. aug. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Facebookon a Pesten hallottam macskákkal csoportban bekérdezhetsz, hogy a kívánt fajtából melyik tenyésztőt ajánlanák. Persze lesz ott olyan, hogy miért nem kóbort fogadsz örökbe, de azokkal nem kell törődni. Ott biztos fognak tudni ajánlani megbízhatót, nagyon komoly csoport.
2021. aug. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!