Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretne lányom egy macskát,...

Szeretne lányom egy macskát, de az apja nem engedi. Mit csinálhatunk?

Figyelt kérdés

Most 15 éves a lányom, 1 év múlva szeretnénk a cicát. Az apjával már 10 éve elváltunk. Azóta minden második hétvégét nála tölt a gyerek. Az én párom belement, hogy legyen cicánk, de a volt férjem nem engedi. Nekik most fog megszületni a gyerekük december végén, amit meg a lányunk nem akart, eleve a feleségével sincs jóban, de megérti, hogy ez nem rá tartozik. Amíg együtt voltunk vettünk egy kiskutyát, őt sem vihette magával soha, nem is vigyázott rá az apja, hiába kértük meg rá (ezért az utóbbi 5 évben nem is tudtunk külföldre menni). A macskáról mindig undorral beszél, ami nagyon bántja a lányomat. Amióta megtudta, hogy cicát szeretne, az összes macskát bántja a lányom szeme láttára, hogy megmutassa mi lenne, ha hozzájuk vinné a kis kedvencét.


A lányom már nem akar elmenni hozzájuk, de ezért meg folyton lelkiismeret furdalást okoznak neki, úgy állítják be, hogy az egész az ő hibája.


Meg lehet győzni valamivel a volt férjem, hogy odavihessük kéthetente és nyáron 1 hétre a cicát?

Vagy arról, hogy ebbe igazán nincs beleszólása? Vagy, hogy akkor nem fog menni hozzájuk a lányom?



2021. aug. 27. 11:51
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem lehet meggyozni es nincs is jogod hozza. Arra meg nem alapoznek, hogy a lanyod mi akar lenni 15 evesen, ez vagy igy lesz, vagy ugy, de kozel sem biztos.

Ha tenyleg komoly a kerdes, akkor az nagyon durva.

2021. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok családi vonás lehet a kifogáskeresés és az értetlenkedés. Ha nem akar macskát, akkor b.szki ne vigyetek oda macskát!


Ha meg valóban a tied az ingatlan, akkor b.szd ki a volt férjed onnan és probléma letudva.


SEMMIVEL NEM TUDOD MEGGYŐZNI, felnőtt emberként ne legyél már ennyire retardált.

2021. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
A kamu kérdésedre még reklamálod is a rendes választ?!
2021. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

#23, Nem mondhatom azt, hogy nem jöhet, mert akkor sír, az apja meg szörnyetegnek állít be előtte.


De mondhatod. De még mennyire, hogy mondhatod. És kit érdekel, hogy az apja minek állít be?

Ekkora egy lúzert.

2021. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

#23, Mikor elváltunk én vettem neki lakást és törlesztettem a hitelt, eleve az én nevemen van. Ezek szerint nem is az övé, csak ott él, mintha albérlet lenne. Ezt jó, hogy mondod, el is felejtettem ennyi év alatt a dolgot..


Mik nem jutnak így hirtelen az eszedbe..

2021. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

A lányom biztos, hogy állatorvos lesz. Kiskora óta az akar lenni, imadja az állatokat és szeretne segíten rajtuk. Májusban fog emelt bioszból érettségizni, emelt kémiából jövőre (10. és 11. osztály végén). Ambiciózus kislány és megvan hozzá az esze is szerencsére. Ha valakinél, akkor nála lehet arra alapozni, hogy mi szeretne lenni.


Nem fogom az utcára rakni a családját csak azért, mert nem akarja, hogy kéthetente náluk legyen a cica. Max a gyerektartás összegét emelem majd kicsit meg (ami jelenleg 10.000 ft havonta, szeretném, ha 15.000 lenne).

A lányom ebből szokta a nálunk lévő cicákat gondozni, plusz most nyári munka meg a zsebpénze (heti 3.000 ft, de ebből suliban kaját is kell vennie). Mondtam, hogy adok neki még, de nem fogadja el, inkább nem eszik suliban (erről próbálja leszoktatni például a pszichológus).


#24 Mármint a lányom előtt. Ez mindig rajta csattan. Folyton lelkiismeret furdalást okoznak neki, rosszul érzi magát náluk. Már most sem akar nagyon hozzájuk menni, de az apja kiköveteli.

Az, hogy a másik kölykének mit mond rólam az nem érdekel. A sírása szokott csak zavarni (mert addig nem viszi el, amíg ki nem bőgte magát).


#25 Az már 10 éve volt. Volt annyi pénzem, hogy csak pár milliót kelljen felvenni, azt meg hamar visszivizettem. Utána már nem érdekelt a dolog. Csak most realizáltam mikor írták (vagy írtad, nem tudom), hogy valójában mi is a konkrét helyzet.


A kérdés meg mitől lenne hazugság? Nagyon leegyszerűsítve csak ennyi van benne: Elváltak a szülők. A közös gyerek cicát szeretne pszichológusa tanácsára, ebbe beleegyezok az anyja. Az apja viszont nem engedi, hogy a lanyával együtt a macska is menjen hozzájuk kéthetente másfél napra. Az anya addig nem tudra vigyázni sajna. Kérdés: Apukát meg lehet győzni valahogy? Vagy csak pár órára lássa a lányát, amíg egyedül lehet hagyni a cicust? Kész.


De valószínűleg az lesz, hogy ritkábban látja majd a lányát. Amúgy sem foglalkozik vele, mikor nála van.


Közben azt mondta a lányom, hogy azok nem kóbor cicák nálunk. Elméletileg az egyik szomszédé volt 4, hozzájuk csapódott még kettő egy másik lakótól. A maradék viszont szerinte valóban kóbor. Meg ugye a kicsik, őket mindig befogadja valaki a környékről, vagy ismerősök.

2021. aug. 27. 20:11
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Figyusz, aki hazudik, az ügyeljen arra, hogy lehetetlent ne hazudjon. A te (valószínűleg nemlétező) lányod nem fog májusban előrehozottan érettségizni biológiából, mert olyan nincs! (Mellesleg, ha lehetne, se lenne értelme tanórán kívül előre megtanulni az igen kemény biosz anyagot, pláne emelt szintre). Ne adjál itt elő történeteket a 10.000 Ft-os gyerektartásról (50 ezret keres szegény apuka? kicsit elszámoltad magad. Az legfeljebb macskatartásra lenne elég:), mert baromian nem érdekel minket!

(Azt hiszem, te vagy a Tépkedi a szomszéd gyerek a macska bajszát című saga szerzője is.)

2021. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
80%

Otthon úgy tartasz macskát, ahogy akarsz.

"összes macskát bántja a lányom szeme láttára"

Ezek után 1 hétre le akarod ehhez a rogadt féreghez passzolni a macskát? Te sem vagy normális, annyi biztos.

2021. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen életszerű, hogy válás után még veszel a volt férjednek egy lakást, puszta szívjóságból. Amúgy mindegy, hogy te vetted, ha az ő nevén van, akkor az övé.

Az is hihető, hogy bár semmi kedved hozzá, a lányod sem rajong a kistesóért, de te meg az új párod pesztráljátok rendszeresen. És ezt a volt férjed úgy találja, hogy ez a kötelességed.

2021. aug. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
A kommenteket olvasva vagy kamu, vagy ritka fogyatékos vagy.
2021. aug. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!