Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szólják le ezen az...

Miért szólják le ezen az oldalon azokat az embereket, akik nem ivartalaníttatják a macskájukat?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 21:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
"Mert nem tudjsk hogy az ivartalanitas csontritkulast is okozhat. Illetve elsosorban azert mert azt hiszik hogy szaporitani akarod a macskad es az..." Jó hát ez már remélem trollkodás, ennyire ostoba nem lehet valaki.
2021. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
24%

15-os nem volt akinek az ivartalanitott border collie munkakutyajanak munka kozben tort el a laba es allatorvosi szakvelemenye volt. A tenyesztotol akitol vette ivartalanitasi kotelessege volt ergo nem olcson vette. Es mindenki letrolkodta de orvos is valaszolt hogy ez igy van meg embernel is.


Az hogy milyen hormonalis valtozast okoz ez a szervezetbe azt en sem tudtam. Meg nem olvastam ennek utana. De ha ez igy van tenyleg akkor az ivartalanitas sem felelossegteljes dolog ilyen szempontbol. De amugy en ertem hogy milyen elonyei vannak mert megvededed a kiskedvenced tobb betegseg kialakulasatol de a csontritkulasra egyik allatorvos sem figyelmeztet es az ugyanolyan necces betegseg mint pl. egy daganatos elvaltozas. Ezert irtam hogy ilyen teren ha ez igaz akkor nem biztos mar hogy olyan felelossegteljes dolog ez. De ivartalanitasnal a hormon haztartas is megvaltozik ergo szerintem van benne igazsag.

2021. aug. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
* 15-ös! Nem, volt akinek
2021. aug. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert marhára nem jó élmény elütni egy kijárkálós félvad, háziszaporulatos "jajjdeszeretem" macskát.
2021. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
20%

Most találtam egy állatorvosi oldalon egy tájékoztató cikket erről amit írtam.


Kulonbozo betegségeket is okozhat az ivartalanítas, fajtatol fuggoen, és az sem mindegy mikor ivartalanitjak. Elonyoket, hátrányokat írja le.


Szerintem minden gazdának kiskedvenc vétele előtt kell ezt mérlegelnie, hogy mi a legjobb a kiskedvencének.


Illetve ha tenyésztő akkor ugye nem kérdés, hogy ő nem fogja ivartalaníttatni a kutyáját. Mert ugye mindenki azt hiszi hogy van aki szaporítani akar, akinek ivaros kutyája van. De azt elfelejtitek, hogy a tenyésztők bizony nem ivartalanítják a tenyészpár kutyáikat. Biztos trollkodtak már itt le tenyésztőt is, hogy "fú te szemét szaporító". Mikozben szegény o azt hitte, hogy ez logikus lesz mindenkinek, hogy nem csak az nem ivartalanítattja a kutyáját, aki szaporító, hanem az se aki tenyésztő.


Miközben OKJ-s bizonyítványa van és szerepel a CACIB-ba is, és a MEOE-ban is. Én simán olvasnék gyk-t is, hogy fel tudjak készülni az ostoba emberek megkeresésére is. Kíváncsi lennék, hogy egy MEOE-s bíró aki esetleg tenyészt is az hogy küzdene meg egy ilyen troll áradattal, akik letrollkodjak, mert ő azt írta, hogy neki ivaros kutyái vannak, csak ennyit egy kérdés mellé. Én a helyében nem is mondanam el hanem jot somolyognek egy-egy greenpeace-s valszon. De valoszinuleg kamillaznek is.


De amit írtam pl. egy munkakutyánál az necces, ha nem tud dolgozni, mert eltort a lába. De amugy pl. ivareres elotti ivartalanítasrol is olvastam ebben a cikkben, és azt írja, hogy míg az embernél később csontritkulast okoz addig kutyanal macskanal nem, de megis volt egy ilyen eset, ahol megallapítottak, hogy ez okozta. Valoszinuleg ott a tenyesztesnel is deficit volt.

2021. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
* valaszon
2021. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
79%

#3:

Az odaszegődő állatot nem kötelező ám befogadni és tutujgatni, Okoskatörpike.

2021. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!