Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez jó kezdetnek számít két...

Ez jó kezdetnek számít két cica összeszoktatásánál?

Figyelt kérdés

7 éves, ivartalaníttott kandúr cica mellé jött egy 8 hetes pici nőstény. Elsőre a nagy picit morgott, "magyarázott", egyet fújt. A kicsi azonnal visszahúzódott, kerülte a konfliktust. Aztán kapott egy csomó jutit, elment másfelé. Később visszajött, akkor már nem foglalkozott a kicsivel nagyon, csak nézte, jutit adtam neki, majd megint elment. Harmadjára odament közel, végigszagolt mindent a kicsi körül, őt is megszagolta, egyet fújt, rászóltam finoman, hogy nem szabad, megint arrébb ment, jutit kapott. Most otthagyta őt megint

Én egész jónak ítéltem ezt, elsőre nem volt vészes szerintem. Akinek van tapasztalata, tudna segíteni, hogy jó úton vagyunk-e?


2021. szept. 1. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igazából jutifalat nélkül is ugyanígy történt volna minden. Etetésnél vigyázz majd, hogy ne egyenek bele egymás kajájába, tehát hogy a nagy ne egye el a kisebbtől. A kicsi meg azért ne pofátlankodjon, hogy a nagy ne érezze veszélyben a kajáját, és ezért ne pofozza meg a kicsit. De amúgy szerintem nem lesz baj velük.
2021. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát eddig úgy vettem észre, hogy nála ez a jutizás beválik. Tavaly lett kutyánk, rá borzasztóan reagált, morgott, hörgött, köpött, támadta, volt minden. 3 nap alatt megszokták egymást, annyit csináltam, hogy hagytam, hogy a cica a saját tempójában ismerkedjen, és mindkettőt jutalmaztam folyamatosan a másik mellett. Gondoltam, hátha most is bejön.

De szerencsére erre a kiscicára eleve sokkal jobban reagál, picit jelzi a nemtetszését, de ennyi.

2021. szept. 2. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!