Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni egy 4 hónapos...

Mit lehet tenni egy 4 hónapos macskával, hogy leszokjon hogy mindennap hajnali 2-3 óra körül az ágyunkon ugráljon és játsszon?

Figyelt kérdés

A kizárás nem megoldás, mert nyávog és az is frusztráló, valamint a párom kb. fél percig bírja. Ugrál, a lábunkat piszkálja takaró alatt vagy a két párna között "matat". Este is általában 8-11 között kezd éledni.

Tudom hogy ingerszegény is lehet az élete vagy mert senki nem játszik vele. Én meg nem tudok még ezzel is foglalkozni. De se a párom, se a lányunk nem igazán szakít ara időt, hogy komolyabban foglalkozzon vele az etetésen és egy-egy simogatáson kívül. Napközbe többnyire nyugodt vagy alszik. De ha csengenetek ,bárki jön megy, azonnal fel kell, éjszaka dettó. Mentálisan teljesen kikészít és a párkapcsoaltunk se tesz jót, de ez egy másik topic.

Bármilyen megoldást, ötletet szívesen fogadok vagy specifikus oldalt/fórumot, ami ezzel foglakozik akár privátban!



2021. szept. 2. 05:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Neki az a "nappal". Természetes, hogy akkor indul be. Amúgy kell mellé még egy macska. Nem vicc. Nekünk is lett mellé, sokkal kevesebb gond van 2vel mint egyel, mert elvannak ágymással. Nem nyávog, mert nincs egyedül. Éjjelre ki vannak csukva a hálóból, nagyon ritkán kb havi 1x felébredek arra, hogy puffanak a padlón ahogy játszanak de egy hangjuk sincs amúgy.
2021. szept. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majd kinövi, még kölyök. A mi cicánk ugyanezt csinálta, igaz ő kicsit kisebb volt. Aztán abbahagyta. Türelem.
2021. szept. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Van neki jateka? Hagyj a foldon neki hajgumit.

Az enyem orakig el tud szaladgálni egy hajgumival.

2021. szept. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bar az mar mas dolog hogy utana tobbet nem latom azt a hajgumit
2021. szept. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van egy 2-3 hónapos cica és nincs egyedül (+2 egyéves cica) mégis ezt csinálja, de nálunk ritkábban. Viszont van, hogy a többiekkel játszanak. De azt mindegyik csinálja, hogy a reggeli etetés miatt ébresztgetnek. Szóval erre jobb, ha Ti is felkészültök.

Kb. így:

[link]

2021. szept. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg a kaja miatt is csinalhatja ezt..enyemre is ilyen tajt jon ra az ehetnek
2021. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás: keressetek neki felelősségteljes, jó gazdit, akinél nem csak biodíszlet az állat.

Komolyan nem is értem, minek nektek macska, ha senki nem foglalkozik a szerencsétlennel.

És akkor még úgy beszélsz róla mintha mindenért ő lenne a hibás, hogy mentálisan kivagy, meg hogy a párkapcsolatod rovására megy. Mintha az a kisállat tehetne bármiről is, mintha ő akart volna hozzátok kerülni.

2021. szept. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#1: az előző macskánál és ennél is felmerült, de épp elég egy macska is. Félek kettő macska 2x ennyi zűrrel járna. Valamint az összeszoktatás egy külön embert kívánna, mert tudom hogy nem mindig zökkenőmentes.


#2: Én is ezt remélem, de félek nincs hozzá türelmem. Ezért is írtam.


#3: Van neki. Tele föld a játékaival! Egy plüss bárány, kupak, szívószál,, papírtasak, a hajgumikat már önszántából is lopkodja. A baj az hogy ezeket rendszerint az ágyra hordja és ott valamelyikünkön játszik velük.


#5: ezt etetés rendben, de hajnali 2-3-kor lenne. Legyen reggel 5-6 óra és ha eszik nyugodna le. De ha eszik is tovább "mojol". Egyébként éjszakára száraz kaja is van kinn neki.


#6: nem lehetne ezt "átállítani"? Este mindig kap, száraz kajája van. És mint írtam, gyakran ezután sem nyugszik le vagy hogy nem is eszik, amit kap.


#7: ezt mondom a páromnak. Sajnos neki konkrétan sose volt macskája. kertes házban lakott anyjával és mamájával, ahol volt macska is. De nem élt végig egy macskával 2 hónapos korától, amíg el nem pusztult.

Azt kijelentem hogy én nem akartam macskát, párom és a lányunk akart. Én pontosan az ilyen dolgoktól féltem, mert anno nekem volt macskám. Később túl sok is szülő végről, de ez már más téma.

2021. szept. 2. 08:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ki kell zárni a hálóból. Ha eddig beengedtétek, akkor természetes, hogy eleinte ki lesz akadva, de megszokja, ha következetesek vagytok. (Mi kezdettől nem engedtük be a hálóba őket (évtizedek óta vannak macskáink), soha egyik sem cirkuszolt éjszaka).

Másik macska nem feltétlen megoldás.

Amúgy tényleg több törődést érdemelne a szerencsétlen.

2021. szept. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fiatal még, a miénk is nagy lábujj vadász volt ennyi idősen. Több foglalkozás kellene neki, esti lefárasztás.
2021. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!