Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Karakál macska tartásához...

Karakál macska tartásához milyen engedélyek kellenek és mekkora a minimum a terület, amin kell tartani?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy mik a feltételei a tartásának, mert mindig akartam egy ilyen macskát, mivel az egyik kedvenc állatom a karakál

2021. szept. 2. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
2021. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Csak kíváncsiságból érdekel hogy tudod hogy mennyitől indul a vételára?
2021. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Persze. Kb olya 4 millió, ha jól tudom :)
2021. szept. 2. 19:27
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Remélem tudod hogy attól hogy macska féle nem olyan mint a macska. Nem macskáról beszélünk, hanem a szerval közeli rokonáról, egy vadállatról. Én szerintem nem szabadna vadállatot az embernek maga mellé kényszeríteni. Persze ez nem válasz a kérdésedre, de remélem megelégszel a sokféle macska közül valamelyikkel, és a vadállatokat békén hagyod.
2021. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát de ha ennyi ember tartja ezt az állatot, akkor miért nem próbálták meg eddig egy részüket háziasítani? És igen, eddig is tudtam, hogy ez egy vadállat
2021. szept. 2. 19:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Közepesen veszélyes faj tartása szakmához kötött ill. tapasztalathoz: "állatgondozó, állategészségügyi, állattenyésztő, vadgazdálkodási középfokú szakmai végzettségek valamelyikével,


b) biológus, zoológus, állatorvos, állattenyésztő, vadgazdálkodási, biológia szakos tanári felsőfokú szakmai végzettségek valamelyikével,


c) állatkertben, vadasparkban, cirkuszban, kisállat-kereskedésben vagy kísérleti állatot tenyésztő, beszállító és felhasználó intézményben (a továbbiakban együtt: intézmény) a veszélyes állatok tartása területén szerzett legalább öt éves, a munkáltató által igazolt szakmai tapasztalattal, vagy


d) az adott fajcsoport tekintetében legalább öt év folyamatos, tartási engedéllyel igazolt tartási gyakorlattal


kell rendelkeznie."

Gondolom te nem rendelkezel ezekkel különben tudnád a feltételeket, így nem tarthatsz ilyen állatot.

2021. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És esetleg tudnál mondani olyan macskaféléket, amik egzotikusnak számítanak, de törvényesen lehet tartani mindenféle macera nélkül?
2021. szept. 2. 19:53
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a Bengáli macska nagyon egzotikus, pláne a fehér alapon barna foltos
2021. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
A sima házi utcalelenc miért nem jó?
2021. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg F5 szavanna macska.
2021. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!