Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennire megszokott, vagy...

Mennire megszokott, vagy normális dolog a macskasétáltatás?

Figyelt kérdés
Költözés előtt állok, a kinézett ingatlan egy társasházi, ám nem kertkapcsolatos lakás. A cica, aki velem él, megszokta, hogy időnként nagyokat kószálhat a szabadban, de ha ne adj'isten a kiválasztott ingatlanba költöznénk, nem akarnám egész napra bezárni őt egy 50 négyzetméteres zárt területre. Van viszont a közelben egy kisebb zöld terület, ahol esetleg pórázon lehetne őt sétáltatni, de nem tudom, ez mennyire hangzik normális dolognak...A másik pedig hogy a félig lakáshoz, félig szabad levegőhöz szokott cica elvileg mennyire tudná megszokni a társasházi, főleg zártabb környezet?

2021. szept. 3. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Macskafüggő. Vannak, akik sétáltatják a macskát, nincs ezzel gond, normális. De valamelyiket egyszerűen nem lehet, fél kint, ideges, feszült lesz, folyton ki akar menni utána, ezért szökik stb. Ha sétáltatni szeretnéd, már most kezd el hozzászoktatni a pórázhoz, sétához. Aztán kiderül, hogy mennyire működőképes a dolog.
2021. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon félős, ijedős cica. Amikor ideiglenes jelleggel új helyre költöztünk, egyszer megpróbáltam ráadni egy kölcsönkapott pórázt, de nem nagyon szerette. Próbált benne mozogni, de nagyon idegen volt neki a helyzet :)
2021. szept. 3. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
A pórázra szoktatás hosszú folyamat lesz. El fog telni legalább egy fél èv mire ki tudod vinni a szabadba. Eleinte azt ajánlom, hogy a lakásban add rá a hámot, és ha látod, hogy nem tetszik neki kezd el elterelni a figyelmét pálcás játékokkal, jutifalattal, így pozitív dologhoz fogja kötni. Később rakd rá a hámra a pórázt is, a szobában szoktasd az érzésre. A kövi héten már kiviheted a lakásból a folyosóra, ismerkedjen a kinti környezettel. Ha ez is megvan akkor mehet terepre. Sok sikert!:)
2021. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Én falun lakom, délután 5 után nem engedem ki egyedül a cicámat,pórázzal sétáltatom mondjon akárki bármit ha féltem és szeretem nem fogom elengedni isten áldásával az éjszakába. Ő észre sem veszi szinte,hogy rajta van a póráz csak ha húzom,hogy ne menjen. Túlságosan elfoglalja a környezet. Ráadni kicsit nehéz viszont úgy szoktam hogy játszom vele,elterelem a figyelmét,vagy evés közben a nyakába csatolom a hasánál könnyebb.
2021. szept. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt Pesten ez teljesen megszokott dolog.Máshol nem tudom mennyire.

Még a fressnapfban is össze lehet futni macskás gazdikkal.Ölben vagy lábon de pórázon vannak,nagyon menő.De ki nem merném sajáttal próbálni,még kölyökként is csúnyán össze tudna Martin. :D

2021. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Martin?

Marrni**

2021. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!