Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van több kiscica...

Szerintetek van több kiscica is? Érdemes keresgélnem még?

Figyelt kérdés

Van egy fekete cicánk aki tavaly ősszel szokott be az udvarunkra, mindig dézsmálta a mi macskáink maradékát, és rengeteg időt töltött a kertünkben. Aztán úgy voltunk vele, hogy miért ne, van már 2 cicánk, őt is kézhez szoktatjuk. Olyan 80%ban sikerült is megszelíditeni, viszont még mindig bizalmatlan velünk, és felemelni se tudjuk, mert kapálózik és karmol, de nagyon. Utána pedig nem engedi, hogy hozzá nyúljunk. Ezért is nem jutottunk el vele még tavaszig állatorvoshoz ivartalanítani(egyébként a 2 másik cica is nőstény, és ivartalanítottak, tehát erre figyelni szoktunk).

És hát tavasszal megtörtént a galiba, teherbe esett, és később meg is fialt, akkor is kerestük égen földön a kiscicákat, de nem kerültek elő, 1 héttel a fialás után pedig az anya macska is folyton megint az udvarunkon lepzselt, és hát akkor már sajnos tudtuk, hogy nem sikerült az alom, bár még később is vártuk hátha előkerülnek a kis vadcicák, de nem. Addig meg azt a tanácsot kaptuk, hogy ne ivartalanítsuk a cicát, mert lehet elmenne a teje. Eltelt a fialás után 4-5 hét és megint kerekedett a cicánk hasija...

3 hete megint megfialt, megint nem találtuk a kiscicákat,kerestem mindenhol, de egyszer mondta édesanyám, hogy a kiscicák 2 hetes korukig szinte meg se nyikkannak, így rejtőzködnek a ragadozók elől. Így megint csak nem találtuk... Egészen a mai napig.

A padláson fialt le, ma délelőtt kimentem megetetni a cicáim, és ahogy az anyu lejött, megnéztem a hasán a melleit, és láttam 4 bimbója ki van szopva, ráadásul 1-2 frissen nyálas volt! Közelebb mentem a padlásajtóhoz, és meghallottam a kiscica sírást. Gyorsan fel is mentem, és egy karton lap mögött, egészen a tetőnk tövéhez legközelebbi gerenda alatt egy kis poros lyukban megtaláltam 1 kiscicát.

De lehetséges lenne, hogy csak 1 van? 4 emlője van kiszívva, és hiába mentem vissza zseblámpával 3x időközökkel,nem találtam többet. Azt az egyet amit meg találtam lehoztam a padról, mert szeretnénk azért látni, hogy egészséges e, nem e macskanáthás, vagy van e bármi baja. És persze az anyját is nagy nehezen behoztam. Remélem jól tettem. Szerintetek lehet még kiscica? Nem akarnám vissza vinni a már meglévőt, és az anyját a padlásra,mert oda más macskák is be tudnak járni, valamint a nőstényt is megóvnám az újabb gyermekáldástól ha lehet, és ha már így sikerült a vadabb anyut befogni, és a picit is elhozni, akkor már elvinném őket állatorvoshoz. Legyen minden tiszta most már, és ki legyenek javítva a múlt hibái.(ivartalanítás az anyunak, oltások, stb)



2021. szept. 3. 14:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

"felemelni se tudjuk, mert kapálózik és karmol, de nagyon. Utána pedig nem engedi, hogy hozzá nyúljunk. Ezért is nem jutottunk el vele még tavaszig állatorvoshoz ivartalanítani"

Azért lett volna bőven ötletem, hogyan tudtátok volna elvinni orvoshoz és ivartalanítatni. Nem kellett volna ráhagyni...

Lehet még kölyök fent. Az anya bizonyos okokból (túlélési esély növelése) képes szétszórni a kölyköket, különböző rejtekhelyekre.

2021. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
11%
Szerencsétlen macska, hogy ennyire nem foglalkoztok vele.
2021. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1#-nek. Persze, lehetett volna, ezt be is vallom, és erre nincs is kifogásom. Azokért a kiscicákért amik valaha születtek nálunk mi mindig is felelősséget vállaltunk, bár nálunk mindig szelíden hozott cicáink voltak, akik még meg is mutatták hova fialtak, vagy pont be is kéredzkedtek a házba, hogy bent tudják lebonyolítani a fialást. Ez az első, hogy ilyen vadabb cicánk van. Ezért se tudtuk pontosan hogyan kezeljük.

Akkor megnézem még párszor a padláson biztos ami biztos!

2021. szept. 3. 15:30
 4/28 anonim ***** válasza:
68%

Hogy ti milyen bunkók vagytok.

Hogyne foglalkozna vele, PONT AZT csinálja.

Kedves kérdező, köszönet azért, amit egy KÓBOR macskáért teszel. Ne engedd ki az anyát szerintem. Inkább menj fel időnként a padlásra, hallgatózz, és ha van melléképület, ilyesmi, ott is. Ha van még kiscica, és éhes lesz, az nagyon hangosan fog sírni, hívja az anyját.

Simán ehet, hogy csak 1 lett, vagy a többi elhullott. Ivartalaníttasd az anyát, és akkor a probléma a jövőre le van tudva.

2021. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
2#-nak. Igen szerencsétlen, hogy az eredeti gazdája így elhanyagolta, és konkrétan csont soványan érkezett hozzánk, most pedig jóltáplált, és igyekszünk sok szeretetet adni neki. És persze bele tartozik az ivartalanítás a gondozásba, de sajnos már nem egészen lakok itthon, az apukám egyedül lakik itthon, ugyanis édesanyánk az éven hunyt el, és 12 órát dolgozik, és nem aggathatjuk a nyakába ezt az egészet. Viszont ha ez számít neked valamit, mint írtam, most ezt a hibát kijavítjuk, és el lesz vive állatorvoshoz, mert szeretjük ezt az állatot, és nagyon kedves cica, ha épp nem emelgetjük^^
2021. szept. 3. 15:36
 6/28 anonim válasza:
24%
Igen, tényleg szerencsétlen, hogy csak a kifogások mennek, és már másodjára hagytátok megfialni. Ideje lesz.
2021. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
71%

Azért álljon már meg a menet, a kérdező saját macskái ivartalanok, a kérdésben egy valószínűleg kóbor macska szerepel, aki nem a kérdező felelőssége, mégis szeretne neki jobb életet biztosítani.


Kérdező! A kiscicák pár óránként szoktak enni, ennek hiányában hangosan nyávogni fognak. Csendben közelítsd meg azokat a helyeket, ahol lehetnek, és hallgatózz.


Köszönöm a kóbor állatok nevében, hogy vannak még olyan emberek, mint te!

2021. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat, tényleg igyekszem mindent megtenni ezért a cicáért, és persze az utódaiért.
2021. szept. 3. 15:43
 9/28 anonim ***** válasza:
28%
Oda szokott egy környékbeli macska a kérdezőhöz, mert kinti macskái vannak, kint kapnak enni, macskabiztos kerítés sincs, lazán odament egy macska, akit aztán elkezdtek etetni, az meg 2x is fialt, az első alom túl sem élte. A kérdezőnek kereken 1 éve volt ivartalanítatni a macskát, de elvileg nem tudta megfogni, hogy elvigye. Mi ebben a dícséretes?
2021. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Nem értem mit várnak tőlem az emberek. El kellett volna üldöznöm a macskát a táltól? Vagy nem kellett volna megsimogatnom? Ezek az opciók voltak, hogy elkerüljem a felelősséget. De nem tettem meg. Nem tehettem, mert a plusz adag étel nem okozott gondot, az meg hogy csak a sajátjaimat simogatom nonszensz. Sajnos viszont az életben voltak más dolgok is, mint ez a cica. Nem is kértem dicséretet, vagy azt felróják a múltbéli hibákat. Én azt kérdeztem hogyan tovább? Mit tegyek most, hogy már vannak kiscicák? Már ha többen vannak. Higgyék el, így is érzem a súlyát ennek az egésznek, és van is büntudatom, de vissza már nem tudom csinálni, max javítani a mostani helyzeten.
2021. szept. 3. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!