Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van több kiscica...

Szerintetek van több kiscica is? Érdemes keresgélnem még?

Figyelt kérdés

Van egy fekete cicánk aki tavaly ősszel szokott be az udvarunkra, mindig dézsmálta a mi macskáink maradékát, és rengeteg időt töltött a kertünkben. Aztán úgy voltunk vele, hogy miért ne, van már 2 cicánk, őt is kézhez szoktatjuk. Olyan 80%ban sikerült is megszelíditeni, viszont még mindig bizalmatlan velünk, és felemelni se tudjuk, mert kapálózik és karmol, de nagyon. Utána pedig nem engedi, hogy hozzá nyúljunk. Ezért is nem jutottunk el vele még tavaszig állatorvoshoz ivartalanítani(egyébként a 2 másik cica is nőstény, és ivartalanítottak, tehát erre figyelni szoktunk).

És hát tavasszal megtörtént a galiba, teherbe esett, és később meg is fialt, akkor is kerestük égen földön a kiscicákat, de nem kerültek elő, 1 héttel a fialás után pedig az anya macska is folyton megint az udvarunkon lepzselt, és hát akkor már sajnos tudtuk, hogy nem sikerült az alom, bár még később is vártuk hátha előkerülnek a kis vadcicák, de nem. Addig meg azt a tanácsot kaptuk, hogy ne ivartalanítsuk a cicát, mert lehet elmenne a teje. Eltelt a fialás után 4-5 hét és megint kerekedett a cicánk hasija...

3 hete megint megfialt, megint nem találtuk a kiscicákat,kerestem mindenhol, de egyszer mondta édesanyám, hogy a kiscicák 2 hetes korukig szinte meg se nyikkannak, így rejtőzködnek a ragadozók elől. Így megint csak nem találtuk... Egészen a mai napig.

A padláson fialt le, ma délelőtt kimentem megetetni a cicáim, és ahogy az anyu lejött, megnéztem a hasán a melleit, és láttam 4 bimbója ki van szopva, ráadásul 1-2 frissen nyálas volt! Közelebb mentem a padlásajtóhoz, és meghallottam a kiscica sírást. Gyorsan fel is mentem, és egy karton lap mögött, egészen a tetőnk tövéhez legközelebbi gerenda alatt egy kis poros lyukban megtaláltam 1 kiscicát.

De lehetséges lenne, hogy csak 1 van? 4 emlője van kiszívva, és hiába mentem vissza zseblámpával 3x időközökkel,nem találtam többet. Azt az egyet amit meg találtam lehoztam a padról, mert szeretnénk azért látni, hogy egészséges e, nem e macskanáthás, vagy van e bármi baja. És persze az anyját is nagy nehezen behoztam. Remélem jól tettem. Szerintetek lehet még kiscica? Nem akarnám vissza vinni a már meglévőt, és az anyját a padlásra,mert oda más macskák is be tudnak járni, valamint a nőstényt is megóvnám az újabb gyermekáldástól ha lehet, és ha már így sikerült a vadabb anyut befogni, és a picit is elhozni, akkor már elvinném őket állatorvoshoz. Legyen minden tiszta most már, és ki legyenek javítva a múlt hibái.(ivartalanítás az anyunak, oltások, stb)



2021. szept. 3. 14:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
37%
#9-es vagyok. Nálam is volt olyan eset, hogy idekerült egy macska. Az is nőstény volt. 1 hétbe telt kézszelíddé tenni. Amit ez meglett, fogtam és vittem is orvoshoz. Szóval nemár, hogy nem lehetett 1 év alatt egy macskaszállítóban elvinni ivartalanításra... Milyen hülye kifogás ez, hogy nem lehet felemelni a macskát és ezért nem vitte el?
2021. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
43%
Kérdezőm rá se ránts a kötözködő hisztérikára. Te tudod hogy mindent megtettél, a vadidegen fröcsögését meg szard le.
2021. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
56%
Keresd meg az esetleges plusz kölyköket és vidd el őket állatorvoshoz. Ezt tudod tenni.
2021. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
60%
Mert ugye minden macska ugyanolyan, ugyanúgy reagál.. Na hagyjuk már a marhaságot. Igen, van olyan hogy hosszú idő után is fél az embertől. Sok tetű embernek vannak kitéve a kóbor állatok, ki tudja hogy bántalmazták.
2021. szept. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
13%
Oké. De akkor szoktassa szállítóba. Szoktassa ölbe, kézhez. Vegyen fel kesztyűt, csinálja kicsit erőszakosabban, kérjen az állatorvostól segítséget, kapjon bódítót stb. Millió megoldás létezik. Még fogamzásgátlót is lehetett volna adni átmeneti jelleggel. És ha beteg lenne? Ugyanaz. Ugyanúgy nem tudná elvinni, mert karmol a macska. 1 éve van ott a macska, nem 1 hete.
2021. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
60%

Elöször ne foglalkozz a mindent jobban tudó kötözködö válaszolóval, neki az a legnagyobb büntetés, ha nem reagál senki a hülyeségeire!


Szerintem hívd föl az állatorvost, ö tudja a legjobban, mit kellene tenni.

De attól, hogy ivartalanítják az anyamacskát, általában nem marad abba a szoptatás, illetve ha nem egész kicsik már a kölykök, akkor nem annyira problémás.

2021. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező! Szerintem nagyon is dicséretes amit teszel.

A sok fröcsögő fotelállatvédőt meg szard le.

Nem az ő macskája!

Befogadta, foglalkozik vele, érdekli a sorsa. Adott neki enni, ellátja.

Nem vitte el ivartalanitani..

De el fogja? El. Van más gondja baja is gondolom mint a kobor macsek.

Ha elüldözte volna is fialna világba, éhezne stb. Gondolom a kiscicáknak keres gazdit.

Macskabiztos kerités.. aha. Vagy ne tartson macskát mert odaszokik másik. Komolyan átestek már a ló túloldalára.

2021. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
20%
Kötözködő vagyok, mert a 2 macskája mellé odament egy 3., aki folyton fial és most sem az a kérdés, hogy hogyan vigye majd orvoshoz? Hm, érdekes. Máskor leharapjátok a fejét annak, aki nem bent tartja a macskáját, vagy nem minőségi kajával etet. A kérdezőnél több gond van, mégis én vagyok lecseszve, mert a macskájának akarok jót, mielőtt elcsapja az autó, meg megszakad a folytonos tüzelébe-fialásba, esetleg összeszed egy szép kis nemibetegséget. Viccesek ezek a Gyakori felhasználók...
2021. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Mit nem lehet érteni, hogy most behoztam a macsekot, és el fogom vinni az állatorvoshoz a kicsivel együtt, tehát nem fog folyton fialni. 2 ivartalan gyönyörű szép 5 és 6 éves nősténynek vagyok a gazdája, tudom hihetetlen, de értem miről beszélsz, amikor azt mondod ivartalanítani kell. Ezt mindenki el is fogadta, igazad van. De most ez a két fialás már megtörtént. Mit szeretnél hogyan csináljam vissza? Azért nem értenek veled egyet az emberek mert most más a krizis. Az hogy még lehetnek kint cicák, akik védtelenül, és éhesen várják az anyjukat. Ez itt a krizis most, hogy ezeket az életeket mentsem meg. Nem az, hogy egy idegen megmondja nekem, hogy ez rossz dolog, amikor be is vallottam, hogy nem jól csináltam, és hogy ez ORVOSOLVA LESZ: EL LESZ VIVVE JÖVŐHÉTEN ORVOSHOZ, ÉS IVARTALANÍTVA LESZ. Ez így remélem most már mindenki számára érthető. <3
2021. szept. 3. 17:15
 20/28 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, ne rajtam vezesd le a feszkót. Nem ellened irányultak a válaszaim... Szimplán más macskás kérdésnél jóval kisebb dologért már kiszokták kaparni az ember szemét,most meg én vagyok a rossz, mert jót akarok. 🤷‍♀️😄
2021. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!