Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell a kiscicáknak junior...

Kell a kiscicáknak junior ételt adni vagy egyből kaphatják a felnőttet?

Figyelt kérdés
Ha ehetik a felnőttet akkor melyik fajta étel a legjobb egy félperzsa kiscicának, és hányadát kell adni a felnőtt cicának mondott mennyiségnek?
2010. aug. 30. 19:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

20.18: Ne irkálj butaságokat! A főtt, és sült étel csak alkalmilag etethető, vagy ha külön pótolod azokat a tápanyagokat, amiket a hőkezelés megsemmisített. Esetleg ha kinti a macska, és vadászattal maga egészíti ki a menüt.

Egy klinikai kísérletben egy csak főtt, és sült ételeken nevelt macska populáció pár generáció után teljesen elvesztette a szaporodó képességét. Már rövid távon is szív- és egyéb problémákra lehet számítani a taurin- és vitamin hiány miatt. Szóval: vagy kiegyensúlyozott nyers menü, vagy prémium táp; de még a kommersz táp is egészségesebb, mint a kizárólagos házikoszt.

2010. aug. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Bocs, nem egy kísérletben, hanem egy 900 macskán, végzett 10 éves kísérletsorozatban mutatta ki Francis Pottenger, hogy azon macskáknál, amelyek hőkezelt ételt is kaptak:


"... a macskák elsõ generációjánál krónikus degeneratív betegségek mutatkoztak (allergiák, asztma, ízületi gyulladás, rák, szívbetegségek, vese-, máj-, pajzsmirigy- és fogászati betegségek, csontritkulás). A második generációnál ismét ugyanezek a betegségek jelentkeztek csak súlyosabban. A harmadik generációnál a született kismacskák többsége már eleve valamilyen rendellenességgel született és 6 hónapon belül elpusztult. A negyedik generációnál a kísérleteket nem lehetett tovább folytatni, mert a megmaradt macskák kivétel nélkül többé nem voltak képesek szaporodni."


"Ezzel ellentétben a kizárólag nyers ételeket, pasztörizálatlan tejet kapó negyedik csoportnál krónikus degeneratív betegségek nem jelentkeztek, a macskák hosszú életûek, könnyen kezelhetõk voltak."

2010. aug. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

23.29, ha már megszólítottál

hogy lenne már a kommersz táp egészségesebb, mint a szín hús? Tescós Lidl -es kaja? Tele tartósítő szerrel, vegyi anyaggal, ízfokozóval? 0 tápértékkel??

Tudod mi van a kommersz kajában? Szőr, bőr, szarv, pata, köröm, nyesedék. Minden olyan, ami nem hasznosítható máshol.Úgyhogy vagy házi koszt vagy prémium eleség.

Soha nem adnék a macskámnak gagyi tápot. Viszont kap, halat, főtt húst, Royalt, Iamsot,

Az a hülyeség, ha valaki lebeszéli a gazdit, hogy a házi koszt helyett adjon neki kommersz kajákat.

2010. aug. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Azért egészségesebb, mert a kommersz kaják készítésekor a hőkezelés (döghús sterilizálás) után per sacc pótolják a kezeléssel megsemmisített taurint és a vitaminokat. Az emészthető protein ugyan kevesebb az ilyen kajákban, de legfeljebb többet eszik belőlük a macska.


A főtt- és sült húsokat viszont anélkül etetik, hogy a felborult tápanyag egyensúlyt "utánvitaminozással" helyreállítanák. Ez az, ami már rövid távon is veszélyes, míg a kommersz tápokban lévő méreganyagok csak hosszabb távon hatnak, és enyhébb tüneteket okoznak.

2010. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Amúgy semmi bajom a házikoszt etetésével, ha a macska abban a helyzetben van, hogy a menü hiányosságait vadászattal maga pótolja.


De kizárólag lakásban tartott macskánál a házikoszt halálos.

2010. aug. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Itt írjátok,hogy elveszti a szaporító képességét, meg örökíteni fogja a most kialakuló betegségeket... Az én macskáim ivartalanítva vannak,tehát amúgy se örökítenének semmit. Akárki akármit mond, szerintem akkor is normálisabb nekik a főtt/nyers akármi,minta a száraztáp! Jó oké néha kapjon,ha muszáj ,de az legyen egy állat fő tápláléka.A konzerves kaja meg nem táplálék, csak katyvasz,amiben minden benne van.

A minőségi kaja is...ki bizonyítja be nekem,hogy abba nincs köröm, meg minden cafat? Én inkább főzöm nekik a húst, májat, vesét,szivet....mindent ami hús és bőr, mellé kapnak tésztát és levet. Naponta tehéntejet kenyérrel és néha száraztápot,ha nem vagyok itthon. Szerintem ez a jó nekik.

Ja és a junior kajáról még... Igen az ember kiskorában tejet eszik, meg pépet, meg turmixokat később, de azért mert nincsen foga. Azért egy macska teljesen más,mint egy kisgyerek, egyáltalán nem összehasonlítható. Ameddig a kismacskát szoptatja a mamacica,addig van nekik az, utána ehetnek amit tudnak,mert lesz foguk!...márpedig simán megeszik utána azt amit az anyjuk. Egy babának nincs fogy 4 hét után, hogy enné azt amit mi?

2010. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
... a macskák elsõ generációjánál krónikus degeneratív betegségek mutatkoztak (allergiák, asztma, ízületi gyulladás, rák, szívbetegségek, vese-, máj-, pajzsmirigy- és fogászati betegségek, csontritkulás)...
2010. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
46%

A tudományos eredmények magukért beszélnek: a macska nem ember, teljesen mások a táplálkozási igényei.

Pottenger 80 éve még úgy fedezett fel valamit, hogy maga sem tudta, mit fedezett fel (a taurin hiány hatását).


Itt egy cikk, számos hivatkozással friss kutatási eredményekre, amelyek egytől egyig alátámasztják, és megmagyarázzák Pottenger kísérletének az eredményeit:

[link]


És igen: a házikoszt már az első generációban súlyos betegségeket okoz, nem csak a továbbiakban.

2010. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Akarhogy is, az ugye megvan, hogy a "lidl"-s kaja az egyik legjobb magyarorszagon kaphato nem premium macskatap? :P

Egyebbkent, kell a kolykoknek a kolyoktap. Termeszetesen, ha felnottet kapnak, akkor sem halnak ehen, de hamar macskat tartunk, es koltunk ra, probaljunk meg jot adni neki, nem?

2010. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A két kb 5-6 hetes kiscicámnak is vettem felnőtt konzervet, jóízüen be is falták, utána hasmenésük lett és még véres is volt :S

Mint később kiderült a felnőtt kajától...

A száraz kölyöktápot meg nem tudják elrágni mert akkora szemek vannak benne hogy azt esetleg egy felnőtt macska meg tudná enni de kölyöknek nem igazán való.

Hát ennyi az én tapasztalatom a kölyökkajáról.

Sztem csak önmagában ne adj neki felnőtt kaját, ha adsz keverd össze valamivel.

2010. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!