Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfelelő ez így a cicának?...

Megfelelő ez így a cicának? Nagyon kezdő vagyok még. :)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most került hozzám egy 9 hetes kiscica, és szeretném neki mindenből a lehető legjobbat megadni. :)

Az étrendjét tervezgetem már napok óta, viszont elvesztem a rengeteg információ között.

Leírom, hogy egyelőre hogyan képzeltem el, de szívesen fogadok bármilyen tanácsot.

- Jelenleg Happy Cat száraztápot kap, ami folyamatosan ki van neki készítve, így akkor falatozik belőle, amikor éhes.

- Elég sokat iszok egyébként, pedig úgy tudtam, hogy a cicák minimálisan szoktak csak.

- Ezen kívül nedves eledelből jelenleg Animondát kap kiegészítésként, napi egyszer. Olyan 25 g körül.

- Vitaminból Panzit vettem neki, amiből a napi adagot fogyasztja.

- Finomságként jutalomfalatot, cicapudingot adok neki.


Megfelelő lehet ez így neki? Változtassak esetleg valamin?


Köszönöm előre is a segítséget. :)



2021. szept. 7. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ivással kapcsolatban pont azt hallottam, hogy kell nekik. Ha nem isznak eleget, vese problémájuk lesz, a fressnapfban még árulnak ilyen kis szökőkút szerű cuccot, ami ivásra ösztönzi. Aztán hogy ebből mennyi a marketing, nem tudom. De ha a tied iszik, az jó.
2021. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A száraz ne legyen korlátlan, csak szimplán ne vedd el előle. Azaz mérd ki a napi adagot 2-3 részletben, ha megeszi, akkor a következő etetésig nincs több, de ha csak falatozgat, akkor maradhat nyugodtan, nem kell elvenni se a maradékot.


Ezzel őt is napirendre szoktatod, de a falatozgatási lehetőséget is meghagyod neki.


Egyébként jól csinálod, én puding helyett szőroldó krémet és/vagy pasztát adnék még neki, hosszabb távon azt is érdemes lesz beépíteni az étrendjébe.


Illetve nevelhetsz neki cicafüvet gyomorbántalmak ellen, ha szereti rágcsálni.

2021. szept. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szárazból a HC szerintem teljesen jó, az enyém is azt eszi, kb 6-7 kg-os egyéves kis bivaly, nagyon jókedvű, egészséges (ezt a rendszeres állatorvosi látogatások miatt merem kijelenteni), a szőre is szép csillogó.

Az említett alutasakost nem ismerem, de ezeknél az a fontos, hogy legyen minél magasabb hústartalma, ilyen pár %-osakat ne adj neki, mert azok tele vannak ízfokozóval. Ok, egyszer-egyszer nem lesz tőle semmi baja, de ezt meg azért nem ajánlom, mert sok cica utána csak azt hajlandó megenni.

A jutalomfalatokat ne vidd túlzásba, elég hízlalóak.

Szőroldó pasztát én is javaslom, de itt is kövesd majd az adott mennyiséget.

A víz nem baj, az csak jó, ha sokat iszik, a szárazra kell is. Viszont ehhez hozzátenném, hogy a napi adagot mérd ki neki, ne újratöltsd folyton a tálját, ha kiürül, mert akkor nagyon könnyen Garfield lesz. :)

2021. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. :)


Időközben beleástam magam még jobban a témába, és találtam egy nagyon klassz táblázatot, amiben végtelenül sok márkájú száraztápnál le van írva, hogy miből mennyit tartalmaz, hány % hús van benne, mennyire jön ki egy etetés forintban, stb.

Így találtam rá a Concept for Life márkára, úgyhogy most beszereztem belőle nedves és száraz tápokat is. Van szőroldó pasztája is, úgyhogy az lesz a következő zsákmány. Fele annyiba kerül, mint mondjuk egy Royal Canin, viszont összetételben nagyon közel áll hozzá. :)

2021. szept. 10. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!