Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicák összeszoktatása: hagyjam...

Cicák összeszoktatása: hagyjam a nagyot, vagy erőltessem kicsot jobban?

Figyelt kérdés

Felnőtt kandúr cicám mellé érkezett egy nőstény kiscica 1 hete. Nem volt túl lelkes a fogadtatás, a nagy először morgott, fújt, de nem is számítottam rá, hogy egyből összeborulnak.

1 hét elteltével ott tartunk, hogy a nagy cica a kicsi érkezése óta kb. kiköltözött az udvarra (kijárós, bentinek szerettem volna, de nem bír bent megmaradni egyszerűen, a kicsi nem megy ki, és nem is fog, ha rajtam múlik), csak enni jön be. Előtte az egész napot bent töltötte általában, csak éjjelre ment ki. Tudom, hogy hol van, látom őt, egész nap itthon van, csak épp be nem jön. Eddig enni is alig akart, illetve velem se nagyon állt szóba, ez most már enyhült, normálisan eszik és velem már ugyanolyan kedves, mint előtte. A kicsire alapból nem fúj már, csak bámulja tisztes távolságból, néha odamegy és megszagolja, de ha a pici menne felé, vagy visszaszagolna, akkor ráfúj vagy rámorog egyet. Nem bántja, nem is próbálta bántani, csak elzavarja a közeléből.

Mikor bejön enni, nem szoktam egyből kiengedni utána, hogy szokja a másik cicát, így egy 15-20 percet gyakorlatilag összekényszerítem vele. Ha ez nem lenne, azonnal menne ki, amint evett, de így meg sosem szoknak össze.

A kérdés az lenne, hogy szerintetek próbáljam kicsit jobban erőltetni a dolgot, vagy hagyjam rá a nagyra, majd jön a saját tempójában? Eddig mindig csak egyke cicám volt, nem csináltam még ilyet.


2021. szept. 8. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd. Szerintem. Egyelőre meg van sértődve, duzzog, arcoskodik. Itt az ősz, az egyre hűvösebb idő is idővel "bekergeti", nem vágyik majd annyira kint lenni. Aztán majd alakul.
2021. szept. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az öreg nőstény cica duzzogott, meg terrorizálta az új kandúrt. Ők folyamatosan a házban voltak, mert a nagyot nem engedem ki. Így is 1-2 hónap volt, mire elfogadta, sőt olyan se veked se nélküled kapcsolatban vannak. Megszaglássza sokszor, de van amikor ráfúj, ha épp nem kér belőle.


Az elején volt, hogy a kicsi mellébújt a párnán amikor aludt, őmeg sértődötten elvonult, amikor észrevette.

2021. szept. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjad őket... majd összeszoknak.

Nekem is fújtak először egymásra, most meg a legnagyobb haverok.

2021. szept. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nemrég volt egy hasonló. 1 kiscica jött három nagyobb közé. Ők mind bentiek, szóval kb. 1 hónapig volt a feszültebb viszony közöttük. Azt tudtuk, hogy együtt kell etetni őket, plusz sokat játszottunk macskajátékokkal, mert így szoknak össze a leghamarabb. Nem volt könnyű, de hála Istennek összeszoktak. Sőt nagyon jó játszópajtások lettek. Remélem nálatok is összejön a dolog.
2021. szept. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hagyom akkor a nagyot. Igen, duzzog, ez egyértelmű, meg mutogatja a dominanciáját, csak nem tudtam, hogy vajon gyorsítaná-e az összeszokást, ha kicsit erőltetem, hogy együtt legyenek, vagy rontanék a helyzeten. Amúgy valószínűleg a hidegebb idő miatt be fog jönni, nem szeret fázni :) most még elvan kint.

Másik kérdés: mennyire hagyhatom rájuk ezeket fújásokat, morgásokat? Az az igazság, hogy a kandúr elég nagydarab, 6+ kg, nagyon ijesztő, amikor rámordul a kicsire, ezért én állok fölöttük, mint valami fegyőr, ugrásra készen, bár eddig nem próbálta negtámadni. Hagyjam őket kicsit, hadd intézzék maguk (fél szenmel azért figyelve őket persze)?

2021. szept. 8. 08:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Hagyd és legyél türelmes. Mi a felnőtt kandúr mellé hoztunk egy kis nőstényt, aztán egy fél év múlva egy másik kis nőstényt (befogadtuk őket). A kandúr kb. tudomást sem vett róluk, sem az elején, sem később. Nem változtatott semmit a napirendjén (ő is kinti-benti volt). De ami a pihenőhelyeket illeti, "eltanulta" a kicsiktől, hova lenne még érdemes a házban leheveredni:D
2021. szept. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy ment, hogy az első macskámmal dupla annyit foglalkoztam hogy érezze még mindig ő a legfontosabb. Nem változik semmi az új cica miatt. Ez be is jött, mert nem volt féltékeny. 2 hét alatt elfogadta a kicsi jelenlétét.

Ha foglalkoztam a kicsivel, már nem jött ellenőrizni, megbízott bennem hogy nem fogom őt jobban szeretni, nem veszi át a helyét.

2021. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ha itt van, én is csak vele foglalkozom, kb. a seggét nyalom állandóan 😅 most hajlandó volt a kicsi mellett enni, magához nem engedi oda továbbra sem, de megtűri a közelében. Talán alakulunk.
2021. szept. 8. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!