Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő macska elgázolása...

Mi a teendő macska elgázolása esetén?

Figyelt kérdés
2021. szept. 8. 15:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Ez durva 10-es!
2021. szept. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

"biztosan nem fizetnék ki 100 km-re 80-100 ezret."

Mivel mennél te, űrrakétával?

2021. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

#10 Ilyet csinál az egyik szomszédom is, autóból saját magam láttam, hogy ott volt lakóövezetben a kismacska az úton, begyorsított előtte 80-al legalább, hogy elüthesse, még az arcán is látni lehetett az örömet. Kiugrottam elé az autóból, közölte, hogy "kiszaladt elém a macska, nem tudtam megállni, próbáltam". Láttam mi volt, a képembe hazudott...Utána sorozatban elütögette az utca macskáit... Utána a gyerekének kellett macska, pár évig megtürte, de megölte azt is... Most hoztak egy újabbat, de ugyanúgy átgázol másokén is... Nem látták, de elmondás alapján gondolom, hogy ő....


Én elém egyszer keveredett, befékeztem, így megúszta, pedig visszamentem, mert nem voltam benne biztos, de már otthon szaladt. Szóval biztos megállnék és ha lehet, segítenék rajta.


Amúgy nálam az a minimum, hogy legalább félrehúznám az útszélére... Olyan szomorú azt látni, hogy akár több százan átgázolnak egy elpusztult macskán utána, senki nem húzza félre, ezt senki nem érdemli...

2021. szept. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%
#12: Lehet, félreérthető voltam. De nem a benzinköltségre gondoltam. Hanem eleve az ügyeleti díj, vizsgálatok, műtét, és plusz a benzin. Még lehet, keveset is írtam.
2021. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%
Igen 14-es igazad is van.Nem ingyen fognak foglalkozni a macskával ha oda viszed.Nem tehet róla egy vadidegen aki véletlen hangsúlyozom tényleg véletlen sérülést okoz egy idegen állatnak csupán mert sok esetben ki van engedve a macska és ne mondja senki hogy nem mert a szomszédom is ilyen idióta igénytelen barom és aztán sírnak ha esetleg eltűnik a macsek.Ki kell építeni kifutót nekik és ott egész nap játszhat,ehet,aludhat a szabad anélkül hogy baj érné.Ez alap kéne hogy legyen.Én biztos nem engedném össze-vissza csavarogni ha lenne macskám mert félnék hogy többé nem látom.
2021. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer egy utcában egy autó alól szaladt ki elém.Este volt,fekete macska,kb annyira világította meg egy pillanatra az autó ameddig alam nem került.

4x4-essel áthajtottam rajta,időm se volt megállni.Első kerekek kapták el,azonnal ott maradt.

Félre húztam,mi mást tudtam volna? Akinek egy kicsit is fontos a macskája tartsa a házban.Se forgalmas,se nyugodt környéken,sehol!

Ha macskát tart valaki akkor nem az egész környék az élettere annak a sok szerencsétlen állatnak.A lakás,még esetleg a kertetek ha van.


Ellenkező esetben,ha hibáztattok valakit se jogosan.Ha nem lenne mit elütni,nem szaladna valami a kocsi elé akkor nem halna meg a háziállatotok (ház körüli inkább,aki kizavarja a macskát meghalni a ház elé az max házkörüli állatot tart nem háziállatot..).


Persze van aki szándékosan üti el,az egy szívtelen féreg,nyílván.De akkor is a 'gazdák' adnak lehetőséget arra,hogy elüthesse a macskát,semmi keresni valója kint az úttesten..

2021. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
56%

Ha meg lehet állni, húzd félre persze, ok, de egy gyorsforgalmin, autópályán azért ne álljunk ennek neki.

Másrészt ezért lehet szidni, érzéketlennek tartani, de ha arról van szó, hogy látsz egy elhullott állatot (most nem arról beszélek, mikor frissen ütötted el te magad, hanem mikor csak látod), ahhoz baromira nem higiénikus hozzányúlni. Ki tudja, mióta fekszik ott, pláne melegben nagyon gyorsan elkezdenek szaporodni a baktériumok és az út széle, az autó nem az a hely, ahol van lehetőség alapos kézmosásra vagy komoly fertőtlenítésre (ezek a coviddal felvirágzott kézfertőtlenítők azért nem érnek fel egy rendes kézmosással vagy kórházi szerekkel).

2021. szept. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!