Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstényt elkötik csak, vagy...

A nőstényt elkötik csak, vagy kipakolják ivartalanításnál?

Figyelt kérdés
Honnan lehet tudni, hogyan csinálják?
2021. szept. 10. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Ha a méhen nincs semmi elváltozás, csak a petefészkeket veszik ki.
2021. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem, alapvetoen, ha nem laparoszkopos mutetet kersz (az dragabb,es szerintem ertelmetlen is), akkor teljesen kipakoljak. Jobb, ha eltavolitanak mindent, mert akkor nem lesz esely gennyes mehgyulladasra, rakra.
2021. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
A teljes kipakolást azt viszont tuti jobban megszenvedi. Régi állatorvosom anno a macskámnak kivette a méhét is, 3 napig nagyon szarul volt, fájdalmai voltak, alig evett/ivott, folyamatosan nyávogott. Most a kutyámnak nem vették ki, sokkal könnyebben viselte. 1 nap után már szinte futkározott magától.
2021. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Kipakolják teljesen általában. Nekem a kutyámat pakolta ki a doki majdnem 1 éve, aznap volt bágyadt, másnap már a hajam égnek állt, hogy hogy rohangál a friss hasi sebbel :D Most lett nőstény kiscicám is, de neki még pár hónap, mire mehet.
2021. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem rendelő- és orvosfüggő. Kérdezz rá. Nálunk pakoltak mindent, mind az 5 cicánál. Az, hogy mennyire viseli meg, inkább macskafüggő. Volt aki 3. napra lett a régi önmaga, volt olyan cicám aki amint kiment a bódító hatása, már játszott és ugrándozott.
2021. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem, de én nem szeretném, ha gennyes méhgyulladást kapna a későbbiekben. Egy ismerősöm kutyája is abban ment el, egy régi cicám, meg a szomszédban levő 8 éves cicabarátnőm is... Jobb lenne megelőzni...
2021. szept. 10. 14:39
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Nyilvan rosszabbul viseli, hiszen nagyobb mutet, azonban hosszutavon kell gondolkozni. Most egy kis fajdalom par napig, vagy kesobb elviszi a gennyes mehgyulladas vagy rak, ido elott, ha esetleg keson veszik eszre es/vagy mar nem mutheto.

Lehet adni egyebkent fajdalomcsillapitot ivartalanitas utan, ha szukseg van ra, persze orvossal egyeztetve.

2021. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

A méhet eltávolítják…

Ez az ivartalanítás, nem orvos függő.


Ha ivartalanítást kérsz és nem távolítja el a méhet és erről nem is tájékoztat, az konkrétan bűncselekmény.

2021. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

8 a petefészket távolítják el:

“ A beavatkozás altatásban történik, melynek során egy hasfali seben keresztül műtéti körülmények között eltávolítjuk a petefészkeket. A sebet három rétegben zárjuk, a nem felszívódó bőrvarratok eltávolítására pedig a műtétet követő 10. napon kerül sor.”


Forrás:

[link]


Ha bűncselekmény lenne, nem hiszem, hogy kiírná nyilvánosan.

2021. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

9-es, en meg ilyen cikket talaltam a temaban, ahol azt irjak, mehet is eltavolitjak, na es ilyenkor mi van?


[link]


Nyilvan a neten irnak mindenfelet, nekem az allatorvos azt mondta, ivartalanitaskor o teljesen kipakolja az allatokat. Lehet, hogy tenyleg eltero a gyakorlat, mindenki mashogy csinalja, passz. En nyugodtabb vagyok igy, hogy nem maradt bent a mehe.

2021. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!