Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másnak is ilyen durván viselke...

Másnak is ilyen durván viselkedik a kismacskája?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtunk kb egy hónapja egy kandúr kismacskát.

Most 2 hónapos (elhagyta az anyja)

Szobacica lett, egyébként nagyon inteligensnek is tűnik, az almot szinte azonnal tudta használni, sose piszkít máshova, kaját elfogadja, nem védi, nem agresszív stb.

Viszont mostanában olyan mintha a "lázadó tini korát" élné.

Van amikor annyira fel van pörögve, hogy nem lehet bírni vele. Ami nem is lenne probléma, de harapdál, karmol, elég durván. Okozott már egy két mély vérző sebet is.

Nem tudjuk, hogy kezelhetnénk ezt a viselkedést.

Az erőszak ugye nem megoldás, meg még nagyon kicsi és játékos is. De valahogy csak hatással kellene lenni rá mert nem szeretnénk megutálni, de sokszor ki vagyunk rá akadva.

Tőlünk csak szeretetet kap, mindent amit egy macska kívánhat és ez a hála..


Szeretnék tanácsot kérni, aki nevelt már fel macskát, neki mik a tapasztalatai?

Valami hasznos ötlet, tanács?


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. szept. 17. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Na én azt hittem, csak az én lány kismacskám ennyire hebehurgya. :)

Ezek szerint a kandúrok is. :)

Én sokmindent nem tudtam vele, ilyenkor játszik, le szoktam néha fárasztani, de ettől még harap, meg karmol.

Valahogy élvezi, ha ő dominálhat.

Általában az ilyen természettel megáldott macskák a jó vadászok.

Legalábbis az enyém nagyon nyűvi az egereket.

Igen, mondjuk nekem is ilyen kis dorombolós, hízelgős cica lenne jobb. De hát ő ilyen. :)

2021. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyéves korukig ilyenek, ez a serdülő macska "normális" viselkedése. Én kőműveskesztyűben játszottam vele, így is csupa karmolás voltam. Aztán felhagyott vele, és puha tappancsú, bújós cica lett.
2021. szept. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Vegyetek neki játékokat

Ki kell fáradniuk meg hát ugye a vadász ösztön..

Az én macskám is vadászott már a kezemre, nem volt kellemes.

Vagy szerezzetek be neki egy másik cicát, egy barátot (ez viszont nem zárja ki a kéz vadászást xd muszáj lesz játszanod velűk így is és úgy is)

A cicák ilyen korban nagyon játékosak.

2021. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen volt az enyém is két éves koráig, simogatni nem lehetett, de néha még ránézni sem. Most harmadik évesen, már szokott jönni magától dörgölőzni, vagy hangosan nyávog a helyén és simogatni kell, de azt is csak addig, amíg ő akarja.
2021. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Igen, termeszetes ez a viselkedes, viszont nevelhetoek a macskak valamennyire, az ne tevesszen meg, hogy meg kicsi, mert mikor maskor kezdened el, ha nem most.

Nalunk az valt be, hogy kicsikent se kezzel jatszottunk vele,hanem lezerrel, bottal, stb, hogy ne szokja meg, hogy a kezunket tamadja. Ha durvult, harapott, karmolt, akkor en felalltam, ott hagytam, meg az ajtot is becsuktam, ha jott volna utanam. Vizzel is le lehet spriccelni, en azt mondjuk nem probaltam, nem kellett, de allitolag az is hatasos, mert kizokken.

Termeszetesen az ido is segit, 1 ev korul nyugodtabbak lesznek, illetve az ivartalanitas is sokszor megoldast jelent erre is.

2021. szept. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Miss Endzsi ***** válasza:
81%
Emlékszem a kismacskám ellen fejbúbig betakarózva kellett védekezni, hajnalban mindig arra ébredtem, hogy vagy a fejemet harapja, vagy a lábunkat, de nagyon durván.
2021. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is ilyen volt a cicám. Most már 7 éves, egész nap csak alszik... :D
2021. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én nőstényem is ugyanilyen vadbarom volt 3(!!) éves koráig. Egyéves kora után már inkább csak lábra támadott: a lakásban jöttem-mentem, ő pedig előugrott valami bútor mögül, és bokánharapott/karmolt, illetve a takaró alól kilógó lábfejre is "utazott" (bokakarmolás, lábujjharapás formájában).

Fél éves kora körül lett ivartalanítva, mégis dilis maradt míg a gyerekem meg nem született. Azóta higgadt anyakirálynő, már 12 éves.

2021. szept. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekik is megvannak a korszakaik, mint a gyerekeknél. Most a hiperaktív 8 éves szintjén van. Sajnos nehéz velük ilyenkor, mert az embernek se annyi ideje, se energiája vele órákig játszani. A miénket legalábbis ennyi idősen nem tudtam lefárasztani. Pedig vagy egy órán át bírkózott a játékaival. Én előbb adtam fel. De ahogy cseperedik, lustul, szóval nyugi, kinövi. Egy kis nevelő célzatú koki a buksijára nem árt. A miénk nagyon kaja orientált. Amikor falatot adtunk neki, a kezünkbe csimpaszkodott. Valszeg éhezett az élete első heteiben, soványka volt, amikor idekerült, ezért minden falatra rávetette magát. De ferjem ilyenkor összezárta a kezét, amiben a kaja volt és egy kis koccantást adott a fejére, hogy kizökkenjen. Meglepődött eleinte, de nagyon hamar megtanulta a rendet. Most úgy videlkedik, mint egy igazi úriember, nagyon szépen, türelmesen kivárja a falatot :)


Lehet nálatok is beválna, ha karmolásnál egy kicsit a fejére koppintotok, ami sérülést nem okoz. Tényleg csak egy lehellet finom koccantás, hogy azért érezze, hogy ez nem kívánatos viselkedés. Nyugi, egymást durvábban nevelik a macskáka :)

2021. szept. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!