Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyek a legfontosabb oltások...

Melyek a legfontosabb oltások egy macskának?

Figyelt kérdés

benti cica lesz

17/L


2010. aug. 31. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Novibac tricat, esetleg Leukocell (de bentinek nem muszáj).

áo-hallgató

2010. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok...ha nem világos: a novibac tricat calici és herpeszvírus bizonyos típusai ellen, parvovírus (leukopénia ellen) véd, a leukocell a macskaleukózis ellen. De már van oltás FIP ellen is, de ha nem kijárós, elég a tricat meg a leukocell..bőven!
2010. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
na és a veszettség?!
2010. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És ezeket így mondjam az állatorvosnak, vagy ha elviszem én is a macskámat úgy, hogy még nem kapott semmilyen oltást ezeket automatikusan beadja neki?
2010. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Veszettség ellen csak kinti macskát szoktunk oltani, de még leukózis ellen is gyakran csak kinti macskát. Ha elviszed állatorvoshoz, és megmondod, hogy benti macska lesz, és még nem volt immunizálva, akkor automatikusan ezeket fogja beadni. Annyi, hogy alapimmunizálásnál ismétlés is kell. De a kolléga úgyis tudni fogja.

áo-hallgató

2010. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha hallgató vagy akkor miért hívod kollégának?:D

azért ő már ledoktorált...

2010. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem doktorált, diplomázott, aki doktorált, az phd-s. Nem nagyképűségből hívom így, így szokás hívni egymást azoknak, akik 1 szakmát művelnek vagy tanulnak.
2010. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tök mindegy, hogy hívjuk, amíg nincs kezemben a diplomám, én sem hívom "kollégának" a munkatársaimat, addig csak gyakornok vagyok,én csak kérdezek, nem javasolok, a mi szakmánkban ez így megy, de mindegy nem ez volt a kérdés, sorry:)
2010. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ok, nálunk szokás ez az elnevezés, elnézést, ha nagyképűnek látszott. ha tényleg nagyképű lennék, hazudhatnám, hogy van diplomám, senki nem tudná ellenőrizni. tehát: nem nagyképűségből mondtam. komolyan.
2010. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. szept. 1. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!