Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baj a Lukrécia névvel?

Mi a baj a Lukrécia névvel?

Figyelt kérdés
Ezt a nevet adtam a cicámnak, de apu szerint idétlen név. Szerintetek is?
2021. szept. 19. 16:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként egy világosbarna lány cicáról van szó :)
2021. szept. 19. 16:33
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

A Lukrécia az egy gúnynév a Frakk rajzfilmből.


"Kövér, fekete macska. Fondorlatos és ravasz, folyton azon mesterkedik, hogyan tudnának minél több borsot törni Frakk orra alá. [...] Ahol csak tehetik, igyekeznek kibújni a rájuk háruló kötelezettségek elől. Máskor meg azon fáradoznak, hogy minél több eleséggel tömjék meg a hasukat (az pedig különösebben nem érdekli őket, hogy a gazdáik elől eszik el a falatot)."


[link]

2021. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyon cuki!
2021. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Persze, bizonyos kor felett mindenkinek a Frakk jut eszébe (nekem is), de szerintem akkor is jó név, főleg egy macskának (még ha nem is fekete). - Amúgy nekem a Lukrécia mindig tetszett a Frakkból is, Szerénke volt az, aki idegesített.
2021. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerénkének Váradi Hédi adta a hangját, és ő tudott olyan naivan nyávogósan beszélni:)
2021. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A Frankot én is ismerem, de nem abból jött az ötlet :D
2021. szept. 19. 16:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Frakkot*
2021. szept. 19. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem mindig is tetszett ez a név, már csak azért is, mert Lukrécia napon születtem. Szerintem nagyon aranyos cica névnek, az enyémet például Franciskának hívják. Még 9 éves voltam, amikor elneveztem, de nem bántam meg, hogy ez lett a neve. :D
2021. szept. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Pr hogy jó! Főleg hogy van benne c. Akkor legalább hallgatni fog a nevére. Lehet Lucusnak becézni. :)
2021. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!