Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet veszett, ha tud inni,...

Lehet veszett, ha tud inni, és hallgat a nevére?

Figyelt kérdés

Egy idős kinti macskáról van szó, 10 körül lehet. Le van soványodva, habzik féloldalt a szája, de ilyen fura szürke színű duzzanat van azon az oldalon. Dülöngélve jár. Ha a nevén szólítom akkor jön és dorombol. De a nyálzás meg a furcsa járása a frászt hozza rám, és nem merek hozzáérni, mert nem tudom mitől van ez.

Egy idős nénié volt aki már meghalt, így nincsen gazdája, a kerti kannából szokott inni.

Az állatorvost nem tudom kihívni mert nincs rá pénzem.



2021. szept. 21. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget állatvédőktől, alapítványtól, kérj kölcsön, kérj részletfizetést az állatorvosnál. Szóval mindenképp vidd orvoshoz.
2021. szept. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

3 településsel arrébb van egy menhely aki nem foglalkozik macskákkal, így nem tudok segítséget kérni tőlük. Kölcsönt meg részletfizetést nem kérek egy olyan állat miatt ami nem az enyém, és tudom, hogy nem fogom tudni ki- illetve visszafizetni az árát. Ellenben a vadásztársaságot felhívom, ha veszettséggyanús a macska.

Igen sajnálom őt, de nincs keretem rá.

2021. szept. 21. 17:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg csak nagyon beteg, a habzó száj és a nyáladzás nem feltétlenül a veszettség jele, az egy kicsit összetettebb ennél.


Dorombolni azért dorombol, mert fájdalmai vannak és nyugtatja, "gyógyítja" magát.


Nem tudom hol laksz, de próbálj meg távolabbi macskamentőket is felkeresni, hátha valamelyik ki tud menni segíteni!

2021. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Csak akkor dorombol ha kimondom a nevét.

Délelőtt panaszosan nyávogott, már ott tartottam, hogy összeszedjük a pénzt altatásra (11500 Ft kiszállási költséggel együtt, valami hihetetlen összeg egy macska altatásért...), de azóta láttam imbolyogva, de futni, szóval felhívtam egy korábbi szomszédomat, mert ismert valakit a Noénál, még várom a válaszát, talán ők tudnak segíteni neki.

2021. szept. 22. 14:27
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyébként nem tudtam, hogy ilyen nehéz eldönteni egy macskánál, hogy veszett-e. Egy csomó ellentmondásos infó kering a neten a veszettségről, macskáról nagyon kevés videó van, hogy az alapján eldönthessem. Az a tény egy kicsit nyugtat, hogy 2017 óta nincs regisztrált veszett állat, de az nem jelenti azt, hogy nem is bukkanhat fel.

(Ugye medvék sem élnek nálunk mégis kószált egy az ország közepén egy hónapja vagy mikor...)

2021. szept. 22. 14:33
 6/12 A kérdező kommentje:
Te meg leszel szíves elolvasni a 4. választ.
2021. szept. 22. 17:54
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem tudhattam biztosra, hogy veszett-e, attól, hogy évek óta nem jeleztek veszettségi esetet. Nyilván a saját életemet jobban féltem, mint a macskáét!
2021. szept. 22. 17:57
 8/12 A kérdező kommentje:
Milyen kedves vagy...
2021. szept. 22. 18:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Na mizu azóta?
2021. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Inkább agyvérzése lehetett már a cicusnak, az is ilyen tüneteket okoz. Nekünk is volt macskának, pár hét alatt magától rendbe jött. Természetesen orvosnak mutasd meg, mi is elvittük. Veszettségnél azért habzik a szája, mert a nyelőcső görcse miatt nem tudja lenyelni. Olyankor már kizárt, hogy igyon, többnyire pár óra alatt elpusztul.
2021. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!