Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tarják sokan a macskát...

Miért tarják sokan a macskát alacsonyabb rendű lénynek, mint a kutyát?

Figyelt kérdés

Macska nem tud úgy szeretni?

Nem olyan szociális?

Nem olyan okos?

Nem nevelhető olyan jól?



2021. szept. 21. 17:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%

Nem

Nem

Nem

Nem

2021. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
52%
Valószínűleg azért, mert a macskák nem olyan okosak, mint a kutyák. Ez abból is látszik, hogy kutyákat tudnak alkalmazni különböző munkákban. Pl vannak vakvezető kutyák, rendőrségnél drog keresésére is használják őket asszem, és a beteg embereket is úgymond felismerik. De persze ez nem azt jelenti, hogy egy cica nagyon buta, csak azért mert macska. ő is tud szeretni, megnevettetni és meg is lehet nevelni rendesen. Persze ez egyénenként eltérő . :D
2021. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem azért, mert macskával sokkal kevesebb dolgot lehet csinálni, mint egy kutyával. A kutyát el lehet vinni sétálni, lehet tanítani, sokkal játékosabb is. Nem azt mondom, h egy macskával ezeket nem lehet megcsinálni, de egy kutyával mégiscsak sokkal könnyebb. A kutya úgymond világosabban fejezi ki az örömét, illetve jobban motivált.
2021. szept. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
gondolom azért érzik úgy mert a kutyát értelmesebb lénynek tartják. biztosan hallották, hogy a kutya örzi a területét, lehet vele állatokat terelni, kábítószert és robbanószert keresni. segít az embereknek megtalálni a sérülteket és a hullákat egy katasztrófa helyszínén, segít a vakoknak a közlekedésben és sok helyen használják a kutyákat terápiára. macskákról meg nem hallottak ilyesmiket.
2021. szept. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Grimfox ***** válasza:
100%
A macska kevéssé van szelektíven tenyésztve, mint a kutya, ezért közelebb áll a vad formához, mint a legtöbb kutya. Emellett a macska alapvetően magányos állat. Ezekkből az következik, hogy hiába intelligens(mint a legtöbb ragadozó), nem lesz olyan engedelmes, vagy tanítható, mint a kutya, ami sokkal jobban szelektált, és ösztönösen társas lény. Macskával intelligenciát mérő teszteket is nehéz végezni, mert ha nem tudod motiválni az elvégzésére, tojni fog rá. De ez nem azt jelenti, hogy alacsonyabb rendű, vagy kevésbé intelligens, csak azt, hogy a maga érdekében fogja használni az intelligenciáját, nem parancsra. az intelligenciáját megkérdőjelezni viszont nem érdemes. Megfigyeltek olyan viselkedést náluk ahol bonyolult problémákat oldottak meg-a maguk hasznára persze.
2021. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Mert nekik az értelmesség fokmérője hogy mennyire engedelmes,kihasználható, pedig ez hülyeség. Mindkettő okos, de a macskának nem az a lételeme hogy szolgáljon, hanem önállóbb gondolkodású lény.
2021. szept. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

A macska is tud nagyon szeretni, nincs annál jobb, mit amikor egy cica odabújik hozzád és doromból.


A macska kevésbé szociális, ha megun elmegy, van saját kis élete.


A macskák igenis okosak, és nevelhetőek is ,az, hogy mennyire és mivel motiválható egyedtől függ.


Van aki macskás, van aki kutyás, a kutya talán azért kedveltebb mert hűséges és lesi a gazdi minden mozdulatát

2021. szept. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%

Alapvetően azért, mert az ember, alapvetően mind közül gyárilag a legprimitívebb... Bármelyik állat hamarabb mozgásképes stb...


Amúgy, ez hosszú történet, de egyszerűen fogalmazva, mert a macskát nehezebb tanítani, így a primitív ember kijelenti, hogy a kutya okosabb.


Azért mert én, mint ember a kutyát rendszerint hatékonyabban tudom tanítani. Az fel sem merül persze, a gondolkodásképtelenség miatt, meg mert kellemetlen lenne kijelenteni, hogy én vagyok a hülye, nem értek hozzá, azt nehezebb...


Egyébként, valójában a macska lehet az értelmesebb, mivel neki úgy fest több önálló gondolata van, nem könnyű teljes rabszolgává tenni, mint egy kutyát, vagy embert...

2021. szept. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Ja, azt is érdemes tudni, hogy a legtöbb ma jelenlévő kutya emberi alkotás... Macskák még közelebb vannak a természeteshez. Nincs annyi faj kifejlesztve..


Ha egy átlag, háziasított kutyát kiteszel az erdőbe, meg egy átlag macskát, a macska jóval nagyobb eséllyel el lesz, a kutya elpusztul..


Tehát primitív gondolat ez, hogy a kutya okosabb, többre van értékelve. Valójában azét, mert teljes rabszolgát lehet belőle csinálni, könnyen. Ez azonban pont nem ezt jelenti.


Most komolyan, egy igazi vadon élő macska, kutyafajta, bármilyen állat, általában lentebb van értékelve, mert vannak önálló gondolatai, képes életben maradni...


Az a kutya lenne az értelmesebb, valóban, amelyik pár nap alatt elpusztulna ugyan ezen körülmények közt? Ne vicceljünk már...

2021. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én kutyás vagyok,de nem tartom alacsonyabb rendűnek a macskát. A macskák is nagyon tudnak szeretni, és okosak is, de én azért választottam a kutyát(labrador keverék, mentett kutyus), mert egy olyan állatot szerettem volna, akivel tudok járni pl túrázni, kirándulni. Tehát mozogni.. A kutya, mivel társas lény sokkal jobban kifejezi a szeretetét,a kötődését. A kutya sokkal könnyebben tanítható. A macska kevésbé társaslény. De ettől függetlenül okos, tud szeretni.. Én nem nézem le a macskákat, aki meg igen, az nem tudhat túl sokat róluk.....
2021. szept. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!