Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiv fertőzött cica?

Fiv fertőzött cica?

Figyelt kérdés

Fiv fertőzött macskátokat hogyan tartjátok "egészségesen"?Az én cicám folyton visszaesik,gyulladt a szájürege néha hány és hasmenése is szokott lenni.Hetente járunk a dokihoz magas láz miatt(40.6 volt múltkor)

Általában 1 hétig teljesen jól van aztán megint beteg majd megint egy hétig jól és megintcsak beteg.

Vitaminokat kap és barf szerint etetek.


2021. szept. 23. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Másik doki is látta már vagy mindig ugyanahhoz jártok?
2021. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nyers hús etetése FIV-fertőzött állattal szigorúan tilos, mert bennük a Toxoplasma gondii nevű egysejtű parazita kifejlődhet és tartós fertőződést okozhat, ellentétben az egészséges immunrendszerű macskákkal."


Lehet a barffal van a gond.

2021. szept. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
el kellene felejteni a barfot annak aki nem tudja jól csinálni. Tönkrevágtad a macskát egészségét, mert bszol normális táppal etetni.
2021. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

lépj be ide, itt tudnak tanácsot adni.


[link]

2021. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as, nem a kerdezo csinalja szarul szerintem, hanem az a problema, hogy nem is szabad nyerssel etetni fiv-es macskat, legalabbis nekem az allatorvos ezt mondta.

Nem kell rogton a masikat tamadni, az valoban furcsa, hogy neki ezt eddig nem mondta senki, nem is olvasott rola es allatorvos se ajanlott etrendet, de most mar tudja.

2021. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A barf felejtős FIV-es macskánál, de ha ezt nem mondta az orvos, akkor tőle is jobb lenne búcsút inteni. Léteznek kifejezetten FIV kompatibilis eledelek, de az is megoldás, ha főzve vagy sütve adod a húst a macskának.
2021. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindig ugyanahhoz járunk már évek óta.Barfozni pedig csak egy hete kezdtem el.A doki nem mondta hogy nem szabad nyers húst adni de akkor mostmár megfogom főzni a cicának, és nem tudom miért kell egyből letámadni, ezelőtt advance csirkéset evett ami tuti nem rossz táp,de ha igen javítsatok ki.

A csoportba pedig jelentkeztem még függőben van a kérésem.

2021. szept. 23. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet másik dokihoz is elvinném több szem többet lát alapon.
2021. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben voltunk másik dokinál,de ugyanazt tudta mondani mint az előző.Azt mondta, hogy tilos a nyers hús,illetve immunerősítőt kapott.
2021. szept. 23. 16:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!