Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ideköltözött a szomszéd...

Ideköltözött a szomszéd macska , mit tudnék tenni ?

Figyelt kérdés

December óta idejár a szomszéd macskája. Van a szomszédba több is de csak ez az egy jön át. A mi cicáink ivartalanítottak , ez kandúr és nekik megy , a mieink nem kergetik el inkább félnek tőle.


Kutya ajtón keresztül járnak be a táljukhoz enni de már megtanulta ez is és mindent felzabál, nekimegy az enyémeknek , én meg veszem a drága macskakaját.

Próbáltam bent etetni az enyémeket de erre munka előtt van mikor nincs is időm . Van hogy reggelente itt nyávog az ajtóban , arra kelünk.( Ez a hangos keserves nyávogás)


Nincs simogatva, sőt elkergetjük de vissza jár, egyáltalán nem fél tőlünk, sőt a bejárati ajtó kilincsre is felugrik.

Szomszéd kislány keresi állandóan, vissza adtam már neki nem egyszer de visszajön.


Szomszéd szerint elloptuk a macskájukat , direkt szoktattuk ide.


Mit tehetnék ? Már nincs több ötletem . :(


2021. szept. 23. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ugyanez történt, a szomszéd nem engedte be télen a cicát a lakásba, csak a benzinszagú garázsba, a benzintől bűzlő állat az ablakunkban köhögött, nyávogott. Beengedtük. Ők nem is ivartalanították, évente kétszer öldösték meg a kiscicákat, mi saját költségen ivartalanítottuk is. Igen, nekik sem tetszett. Nekünk sem tetszett, amilyen rondán az állattal bántak.
2021. szept. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ott elvileg szeretve vannak , sőt küldtek több képet is hogy bent fekszik a macska a kanapén amikor az lett belőle hogy mi elloptuk a macskát....simán lepofozza a mieinket . Viccesen hangzik de amikor ki akarom rakni az udvarra a padlás lépcsőbe kapaszkodik és ordít . Kutyusunk volt mindig is, de hozzá volt szoktatva a macskakhoz és nem ment neki sose.



( A házból lehet egy ajtón keresztül a padlásra és a pincébe menni elég nagy terület be van nekik rendezve minden féle macska butorral és ott a kazán is , mindig meleg van oda szereltunk anno kutya ajtót is a kutyus miatt )


De az elég szarul esik hogy a szomszéd gyanúsítgat azzal amit nem is csináltunk.

2021. szept. 23. 14:35
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Ja hogy kinti benti macskáitok vannak. Hát ez esetben nem sok mindent tudsz tenni. Mágnes chipes macska/kutya ajtót kell szerelni. Nyakörvön lévő chipet érzékeli az ajtó és csak nekik nyílik ki az ajtó, más állatnak nem.

Bár ugye ha a szomszéd leszedi a nyakörvről és átrakja az övére akkor meg a tiéd nem fog tudni bemenni. Kétélű a fegyver.

Fontos hogy nem szabad tudnia a szomszédnak senkitől hogy ilyen van, ha valaki elszólja véletlenül magát akkor tieitek kint rekedhetnek.

Spec én mindenképpen ezzel kezdeném...


Nem szabad engedni. Van ilyen macska riasztó is ami megijeszti, esetleg lehet citrom füvet ültetni ott ahol be tud menni. Azt utálják a macskák.

Ha meg nyávog el kell zavarni mindig keményen határozottan, meglóbálod a seprűt aztán már odébb is áll. Jól meg kell ijeszteni mindig.


Egy ideig volt hogy meg meg jelent egy tündérinek kinéző macska, párom párszor megsimogatta, enni adott neki. NA onnantól egyik reggel elkezdte hangosan követelni a kaját és a simogatást. Nem tudtuk kié. Hiába nem mentem ki csak nyávogott. Na fogtam a vasaláshoz használt spriccelőt, megtöltöttem, csavartam bele egy citromot. Aztán jó pár alkalommal mikor megjelent erőszakoskodni kapott az arcába. kellett neki 1 hét de aztán leszokott róla. Teleültettem a kertet körben olyan növényekkel amit a macskák utálnak. Mi macskánk csak benti.

2021. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#4 na mondjuk ha a szomszéd leszedné a chipet akkor én meg kicsit fel is rugdosnám utána.
2021. szept. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Szeresd, a macska tudja, hogy hol van jó helyen. Ha úgy érzed, a szomszéd az igazi, akkor ne engedd be, és teljes kaja megvonás. Dönts!
2021. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha a szomszéd leszedné a chipet akkor azzal elismerné kb hogy neki nem kell a macskája és legyen nálatok, mert akkor ő akarja hogy bemenjen a házatokba.

Ezzel elismerné hogy kötekedik direkt.

2021. szept. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
4 lézetik olyan chipes kapu is, ami a macskában levőt tudja olvasni.
2021. szept. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

3:

A 3,14csádba, de tussal előre. 😁

2021. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Én lelocsolnám, kapja vizet, télen nyáron. A szomszédba állandóan visszavinném és megkérném, hogy zárja be a dögét, mert az enyémeimet zavarja, vagy a legközelebbi alkalommal a gyepire küldöm, aztán mehet oda érte.
2021. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
10, mert egoista suttyó vagy.
2021. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!