Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáim megőrültek! Mi lehet...

Macskáim megőrültek! Mi lehet a baj? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 éve lakunk kertesházban.

Előtte leéltek 5 évet panelban, testvérek…

Ivartalanítva vannak, nőstények.


Néha volt, hogy amikor az ajtóba vagy ablakba jöttek kóbor macskák, akkor fújtak rájuk, de ilyenkor volt olyan is, hogy kicsit megzavarodtak és egymásra fújtak…


Most az egyik kinti macska ugrált a bejárati ajtón és erre a benti macskáim nagyon durván, nagyon hangosan elkezdtem vinnyogni, meg morogni, és össze is verekedtek!


De nagyon durván morogtak, mint egy 40 kilós kutya!


És főleg az egyik nagyon durván visított is, mintha nyúznák.


Végig üldözték egymást a házon és ölni akarták egymást!


Közben durván neki mentek minden tárgynak és erősen neki ütődtek a szekrénynek pl.


Elzártam Őket egymástól kb. 40-50 percre, de utána amikor össze engedtem Őket, akkor megint egymásnak esetek ugyanúgy, az egyik be is sz@rt szó szerint félelmében!


Mitől lehet ez?


Eddig még ilyen még soha nem volt.


Mit tegyek?



2021. szept. 23. 21:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Most megint bezártam az egyiket a kisszobába.
2021. szept. 23. 21:43
 2/14 anonim válasza:
36%

Macskákat le kell fárasztani vagy a megmaradt energiát vagy rajtad vagy egymáson töltik le.

Ha nem tudod őket kiengedni lehet valamit játszani kell velük.

(Nem azt mondom hogy feltétlen ez a probléma)

Pár perc is elég, hogyha valamit lóbálsz előttük amit tudnak kergetni vagy ilyesmi,mondjuk ha nem érdekli őket akkor kell valami mást találni.

Nem azt mondom hogy ez megoldja a problémádat, mert nekünk is volt olyan macskánk aki ok nélkül morgott a többi macskára de remélem tudtam valamit segíteni.

2021. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Telihold van...
2021. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Néha az enyémek is egymásnak ugranak; nem tudom, melyik kezdi. Leginkább akkor csinálják, ha nem tudnak kimenni, mert pl. szakad az eső, vagy nagyon hideg van kint. Ilyenkor kergetőznek, verekszenek, dübörög tőlük az egész ház.
2021. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Most nem azért, de ehhez milyen jó sztorit lehetne már írni, hogy a macskáid egy pár, és a külső macska közbe szólt a kapcsolatba, magyarul az egyik macskád megcsalta a másikat, aztán összevesztek :D
2021. szept. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
dik a macska románc
2021. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
A macskák néha nem normálisak. Ez náluk normális.
2021. szept. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Jót nevettem.

Köszi.


🤣🤣🤣

2021. szept. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

A kinti ivaros macskákat nagyon nem kéne az ajtó közelébe engedni. A macskáid frusztrálttá válnak ettől, és mivel nem tudják megvédeni a területüket az idegen macskáktól, ez egymáson csapódik le.


Jackson Galaxy a Macskamágia c. könyvében ír ilyen jelenségről, ajánlom olvasásra a hosszú távú problémamegoldás érdekében.

2021. szept. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
A mieinket is zavarják az idegen macskák, meg kell gátolni, hogy idejöjjenek. Mi az ablakpárkányokat teleraktuk virágokkal kint, ez elég volt.
2021. szept. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!