Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kerüljük el az örödgűzést?

Hogy kerüljük el az örödgűzést?

Figyelt kérdés
Szóval van egy cicánk, aki kinti macsek, nem szoktuk vinni autóban, cicaboxban egyszer volt csak eddig, és horroro volt nekünk is, az orvosnak is és főként szegény cicának. Nem volt oylan milimétere a rendelőnek ahol ne járt volna, tán még a plfonon is. Amikor kinyitotta a boxot a doki, akkor az előtte keservesen nyávogó macska kisprintelt és mint az őrült úgy rohant mindenen át. NAgy nehezen megfogtuk, majd szétkarmolt minket, az orvost is megtépázta. Rettenetes volt az egész... Ez 1 éve volt, most ismét mennünk kellene az orvoshoz de fogalmam sincs mi legyen, hogy készüljek vagy mit csináljak vele hogy sikeres legyen a vizsgálat. Mit lehet ilyen esetben tenni? Bújós édes kis cica egyébként, de annyira rettegett az orvosnál hogy traumaként élte meg.

2021. szept. 28. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Alapvetően be kéne szoktatnod a hordozóba, hogy ez ne legyen stresszforrás. De ez egy hosszabb folyamat. Legalább szolj az orvosnak előre mi várható. Talán tud adni tippet is.
2021. szept. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Az orvostól kérhetsz nyugtatót. (Mentett)Kutyámat úgy szoktattuk a dokihoz, hogy nyugtatót adtunk és alkalmakként csökkent a dózis. DE az orvostól kérd, nehogy valami otthoni bogyót adj!
2021. szept. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Macskagyökeret vagy macskamentát kellene venni azt a macskák imádják és euforikusan elkezd simulni hozzá. Egy mini párnába teszitek tesztelitek es hogyha jó akkor amikor viszitek akkor a macskagyökeret vagy macskamentát is mellé teszitek. De nem mindegyik macska reagál rá így olvastam.
2021. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

3#

Szerintem ezzel csak azt érné el, hogy a macskamentát is összeköti a rossz emlékekkel, és pánikszeráűen meneküni fog ha csak megérzi az illatát.

Én is a nyugtatóra szavazok első körben, de hosszú távon hozzá kellene szoktatnod a macskát a hordozóhoz, hogy ne csak akkor lássa amikor dokihoz mentek. Nálam a hordozók lent vannak a földön, kinyitva, így bármikor bele mehetnek amikor csak akarnak. Egyikükkel sűrűn kellett orvoshoz járni az utóbbi időben, de annyira komfortosan érzi magát a hordozóban, hogy van, hogy egész éjjel abban alszik.

2021. szept. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Nyugtató, vagy másik doki.

Én először egy nőhöz vittem, hozzá se mert érni a cicához. Épp hogy nem adta át az injekciós tűt hogy oldjam meg.

Csak vicsorított a cica, fogait kattogtatta.

A következő doki tapasztaltabb volt, meg merte fogni is.

2021. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

4-es pont hogy euforikus boldogsag hormont termel ez a noveny és osztonosen nem birja abbahagyni a macskagyokerhez valo dorgolodzest. Igy inkabb kellemes érzéseket fog a hordozohoz tarsítani és az állatorvoshoz is mert csak akkor adjak mikor oda mennek.


Csak egyszer tesztelni kell hogy hogy reagal ra a macska.


A legjobb menekulesi utvonal egy tigris vagy oroszlan elol ha van az embernel macskagyoker vagy macskamenta mert olyan euforikusan hat rajuk hogy addig siman meglog az ember míg a nagy macska a macskagyoker tarsasagat élvezi.


Tudomanyos cikk is leirta, hogy ilyrnkor milyrn biologiai folyamatok jatszodnak le.


De olvastam hogy van olyan macska aminel az ellenkezojet valtja ki. De a nagy tobbsegnel kellemes, euforikus levakarhatatlan rajongast okoz.

2021. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Szoval csak egy természetes tipp amit olvastam. Persze nagymacskaknal azert nem art kiprobalni allatkertbe mert csak tippelem hogy ha a macskakra igy hat akkor a nagy macskakra is. De csak tippeltem lehet nincs igazam es nem a legjobb menekulesi mod nagy macskak elol de lehet igen.


De mint írtam nem minden macska vagy nagy macska reagal ra így.

De proba szerencse. De nem kell kiprobalnod se csak egy otletet adtam.

2021. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy fent írták, hagyd kint a hordozót, hadd menjen bele és hagyja rajta a saját szagát, így tudni fogja, hogy az övé. Én jutifalattal szoktattam bele amúgy - naponta eljátszottuk, hogy bedobáltam neki párat egyesével a boxba, ő meg elégedett képpel majszolta. Így pozitív dologgal kötötte össze a boxot egy idő után, ma már semmi problémánk nincs, abban is alszik. Max annyi, hogy mikor megyünk valahova miután beteszem a hordozóba néz rám nagy szemekkel hogy hol a jutifali :D
2021. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!