Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ajánljátok hogy lakásban...

Ajánljátok hogy lakásban tartsak macskát? Részletek lent

Figyelt kérdés
Most költöztem lakásba, és szeretnék egy karthauzi cicát. Családi házban egész életemben volt, de az udvaron. Van egy barátom aki lakásban tartja és elviselhetetlen a bűz, mindenhol ürülék és szőr, egyszerűen undorító... Én elég tisztaságmániás vagyok, akkor ne is legyen bent macskám? Nem tudnék a fenti körülmények között élni... Hallottam azt is hogy a benti macska terjeszthet betegségeket, pl. bélférgességet, ezt meg lehet előzni? Nagyon szeretném a cicát de félek ezektől:S
2010. szept. 1. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem az ilyeneket. Mindenhol ürülék és bűz? Akkor az illető személyi higiénéjével volt gond, mert egy macska könnyen megtanítható a szobatisztaságra, mikor voltak kiscicáink maguktól az alomba csináltak a kezdetektől. Az pedig könnyen takarítható, ha tisztaságmániás vagy napi 2-3 perc alatt kiszedheted az egész napi pisit és kakit az alomból, használhatsz szilikonos almot szagelszívó betéttel stb., de nekünk a normál macskaalom is szagtalan volt, úgy hogy 2-3 naponta takarítottuk és 2 hét után cseréltük ki az egészet.

A szőr meg szintén nem volt gáz. Aki rendesen takarít maga körül macska nélkül, macskával is tisztaság lesz és nem kerül különösen több erőfeszítésbe.

2010. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Most komolyan, a szavaidból azt veszem ki, hogy a macska a szőnyegre sz@rik, akkor te meg lesz@rod, hogy nugátos a szőnyeg... Feltalálták a macskaalmot, macskák elég könnyen megtaníthatóak rá, hogy használják. Ugye, ha látod, hogy használta a macska az almot, akkor kibányászod belőle a cuccot, wc-ben meg lehúzod.


Feltalálták már a féreghajtó tablettákat, injekciókat.


Mivel rendmániás vagy, szoktál takarítani. Szőrt összeporszívózod, macskát meg keféled, fésülgeted naponta pár percet. A bűz ellen meg ivartalanítod, így nem jelölget össze-vissza.


A barátod meg igénytelen...

2010. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát szerintem is az, macskaalom nincs is a lakásban... csak kicsit megijedtem, mert a macskákat meg imádom:) köszönöm a válaszokat! Akkor valószínűleg bevállalom... De a hálószobám tabu lesz előtte:)
2010. szept. 1. 14:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem van tisztaságmániás barátnőm, aki kutyát is, meg cicát is tart lakásban. Csillog-villog nála minden. Aki tisztaságmániás, az úgyse bírja ki, hogy ne porszívózza le naponta a cica párnáját, meg ne takarítsa ki naponta az almot. Kicsit több dolgod lesz, ennyi.


A fedett alomtálcák kb. semmi szagot nem engednek ki, a szilikátos alom szintén teljesen szagtalan. Úgyhogy ne emiatt ne legyen macskád.

2010. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem lesz tabu, hidd el:D
2010. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs. macskaalom. a lakasban? Istenem, a baratodat agyon kellene utni egy szivalpattal, vagy legalabbis ki kellene zarni a wc-bol egy idore. Csak hogy szokja.

Alom nelkul honnan tudja az a szegeny allat, hogy hova kell? Gondolom, te is bajban lennel ha nem lenne wc a lakasban. -_-

Amugy nincs is jobb mint egy macska, aki odabujik az ember labahoz (oldalahoz, esetleg keresztbe a fejen @_@) ilyen hidegben. Na jo, van, de a macska nem huzza le rolad a takarot. ^_-

2010. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát igen és macskát olcsóbb tartani mint pasit:D

köszi mindenkinek:)

2010. szept. 1. 18:23
 8/9 anonim ***** válasza:

"hát igen és macskát olcsóbb tartani mint pasit:D"


Én tartok mindkettőt, és nincs büdös a lakásban :D:D


Viccet félretéve: nálunk szőr az van, én azt nem hiszem, hogy ki lehet védeni (ha valakinek mégis van ötlete, szóljon!!! :) ), de macskaalmot nem olyan bonyolult tisztán tartani. Én (sajnos) egyáltalán nem vagyok tisztaságmániás, de még nekem is megy. :D


Bár én ugyan nem, de a macska tisztaságmániás, úgyhogy ha kicsit is büdi van az almostáljában (zárt), akkor gondoskodik róla, hogy takarítsuk. :D

2010. szept. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Macskával szőr lesz mindenhol, de szar, meg szag csak az alomban.
2010. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!