Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lekiismeret furdalásom van,...

Lekiismeret furdalásom van, mert benti cicát szeretnék faragni a macskánkból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Behálóztuk a teraszt, majd az eddigi kinti-benti cicánkat "lakásfogságra" ítéltük. Szegényemnek este volt az első bevetése, majd' 12 óráig se pisi, se kaki, reggel végre rászánta magát, hogy letisztelje a virágágyást aztán gyors egymásután bement az alomba is.


Szóval alakulunk, de most kimehetne a teraszra napozni, amit imádott ebben az időben, de csak fekszik aranyom, néha felkel, kis játék, aztán megint alszik.


Ételt elfogadja, inni iszik, harsányan követeli a tányérunkról a falatot, de mégis... Úgy begubódzott. Fáj a szívem aranyomért, pedig tudom, hogy az ő érdeke, meg ilyenkor napközben is inkább aludt a bokrok tövében, este aktív, de nekem akkor aludnom kell. Próbálok vele sokat játszani, de úgy érzem a kinti nagyvilághoz képest én unalmas vagyok neki egy kicsit.


2021. okt. 3. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a teraszról nem tud kimenni, miért nem engeded ki oda?
2021. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ki tud menni a teraszra magától is. Van cicaajtó. Használja rendszeresen. Csak a háló itt tartja, kicsit olyan, mintha "minek menjek ki, messzebb úgyse jutok" fejjel néz kifelé.
2021. okt. 3. 13:06
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván nem véletlenül döntöttél így. Legyél következetes. Természetes, hogy most nem érti, mi van, majd megszokja.
2021. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Vegyél cicapórázt és vidd el sétálni ahogy a kutyákat, nekem is van! Hagy szaglásszon gyűjtsön illatokat, ismerkedjen.Az én cicám délelőtt még kimehet csak 5 óra után nem engedem el, akkor szoktam pórázon vinni.
2021. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Helyeslők: vonuljatok ti is börtönbe, majd megszokjátok.
2021. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
5: amíg kijárósak voltak a macskáink, egyik sem élte meg a 4. évét. A mostaniak nemsokára 15 évesek lesznek. Szerintem ez elég jó érv a benti tartás mellett (legalábbis ha nem falun él az ember), már ha a macska nem "fogyóeszköz". (Amúgy egyetértek, a kinti-benti tartás jobb lenne.)
2021. okt. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
nem értem, miért nem vettétek őt is figyelembe, ez nagyon súlyos változás. te mit szólnál, ha nem mehetnél ki többet a lakásból? ráadásul magad is pontosan látod, milyen rosszul érzi magát. megdöbbentő, hogy ennek ellenére nem törődsz vele. keressetek olyan megoldást, ami neki is jó, ha már együtt laktok!
2021. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

szúnyoghálóra is ugyanúgy lehet cicaajtót szerelni. pl. így: [link]

ne add fel, boldogtalan, fásult lesz a cica, szomorú. ezt csak nem szeretnéd...?

2021. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]

[link]



tbnid=ykItymHofhP5cM&vet=10CBkQxiAoCGoXChMI4Mef-pqu8wIVAAAAAB0AAAAAEAg..i&docid=o5ltDrYcm9PiWM&w=360&h=360&itg=1&q=sz%C3%BAnyogh%C3%A1l%C3%B3ra%20cica%20ajt%C3%B3%20macskaajt%C3%B3%20macska%20kij%C3%A1r%C3%B3&client=firefox-b-d&ved=0CBkQxiAoCGoXChMI4Mef-pqu8wIVAAAAAB0AAAAAEAg

2021. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Komolyan nem értem azokat, akik lehordják a kérdezőt, mert a cica a változás első napján szomorú. Ha elpusztul / eltűnik 3-4-5 éves korában, miközben 3x annyi ideig is élhetne, az nem baj?
2021. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!