Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska odapiszkít a fekhelyére?

A macska odapiszkít a fekhelyére?

Figyelt kérdés
2021. okt. 3. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2021. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Jellemzően nem. A macska nagyon tiszta állat. Ha ez mégis bekövetkezne, annak oka van. Pl. beteg.
2021. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha megtörténik, alaposan takaríts fel, ne érezze a szagot, mert akkor újra oda fog menni. Ez sajnos egy öngerjesztő folyamat. A kakit tedd az alomba, lássa, erősítsd meg ezzel benne, hogy oda való.
2021. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha beteg, akkor van, hogy nem tudja tartani vagy jelzésként teheti. Ha többször megtörténik, akkor mindenképp orvos, mert egészséges macska nem tesz ilyet.
2021. okt. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Engem nagyon meglepett milyen gyorsan szobatiszta tud lenni (nálunk 2-3 nap volt), pedig egészen kicsi korában került hozzánk (ezért is lakott bent első télen). Azt a tanácsot kaptam hogy az alomhoz oda kell vinni és "kapartatni" a lábaival úgy, ahogyan a macskák el szokták kaparni. Ebből megtanulja hogy oda kell, és valóban meglepően gyorsan megtanulta, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan tanul. Néhányszor kellett így kapartatni amikor eszembe jutott, onnantól mindig az almot használta. No, persze más bajd csinált bőven, alig vártuk (és ő is) hogy kint tudjon "lakni". :)
2021. okt. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Meton ***** válasza:

A macskát semmire sem kell tanítani. Ösztönösen tudja, mire való az alom. A saját fekhelyére biztosan nem piszkít, meg a tiedre sem valószínű, de amit nem használnak, azt ő használatba veheti. A kaki szaga a macskát nem vonzza, hanem taszítja, még a sajátja is. Tehát ha nem kakil az alomba, akkor az lehet az alom szaga miatt. Némelyik macska az alom mellé kakil inkább, ha az alom nincs kitakarítva.

Fontos a jó minőségű, jó szagtalanító képességű alom. Gondolj bele, ha te büdösnek érzed, akkor a macska orra még érzékenyebb. Te se mennél be egy büdös wc-be.

Bocsesz, egy dologban nem teljesen írtam igazat. Egy időben rendszeresen a kutya fekhelyére pisilt a macskánk. Ahogy a kutya elhagyta a helyét, már repült is rá a macska. Persze már leszoktattuk róla, de nagyon sok múlik a jó minőségű almon.

2021. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!