Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a költségei egy cicusnak?

Mik a költségei egy cicusnak?

Figyelt kérdés

Tartanánk egy macskát, kb. milyen költségei vannak?

Oltás, chip, táp, alom stb.


2021. okt. 3. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

[link]


Ha rákeresni sem tudsz a neten, akkor miből lenne pénzed rá, csoro?

2021. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam valaki sacc per kábé tud egy összeget mondani, proli.
2021. okt. 3. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Igzábol ez tőlled fugg hog miből milyet veszel. Pl ivartalanítás fiú macska 8-20.000 lány macska 15-30.000ft

Alomból is lehet venni 2000ft-ért de lehet 5000-ért

Oltás/chip is az orvostól függ

2021. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem benti macskáim vannak,oltva így sosem voltak.

Viszont chipjük van,féregtelenítve rendszeresen vannak :)

Ezek inkább egyszer-egyszer költségek,egy doboz féregtelenítő tabletta sokáig elég.


Macskaeledelből mi többet veszünk,5x6db konzervet márka és íz szerint vegyesen (1 macskára),mert válogatnak.

MAC's cat,Animonda Carny,Feringa,ilyesmik közül válogatunk össze mindig egy hónapra valót,rendelve vesszük,ez egy macskára 10.000-12.000 szokott lenni.Száraz se olcsóbb,nekünk azt nem eszik.Pedig abból is vannak ilyen árban nagyon jók.

Macska alomra megy el inkább sok,én nem szeretem az olcsó vackokat,mert nagyon eresztik a szagot és nem csomósodnak rendesen össze sose,csak tocsog a macskapisiben nap végére az almostálca alja.arra is biztos elmegy 10.000 egy hónapban.


Úgyhogy egy macskára én egy 20-ast mondanék ha csak eledelt és almot nézünk,a többi mind egyszer-egyszer költség amire előre rá lehet számolni.

Kaparófa vagy kaparóbútor jól jön,mert kapar a macska akkor is,ha vágatod a karmait (akkor még jobban,hiszen élesíteni próbálja).

Ha nagyon "luxust" akarsz nekik otthonra akkor pedig itatókút.A macska nem szeret állóvízből inni,csak akkor iszik így ha rákényszerül.otthon is inkább a csapból csordogáló csapvizet fogja választani :)

2021. okt. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Nalunk havonta kb 10-12 ezer forintba kerul a cicus (benti) ebben van jo minosegu tap es az alom. Alutasakosat nem eszik, nem szereti, husit kap neha ezen kivul meg, amit neki fozunk.

Alombol a legolcsobb aldisat kapja, csak azt fogadja el, semmi mast. Ezen kivul kap 3 havonta fereghajtot, evente oltast, chip es ivartalanitas ugye csak egyszeri koltseg volt, ez nagyon eltero, hol mennyibe kerul.

Kezdo felszerelesnek nem kapott sok dolgot, volt 2 talja, zart macska wc, kaparofa, es egy labda, ennyi. Szerintem kb 15 ezer volt osszesen, ebbol a macska wc volt 11 ezer.

Nincs sok felesleges kacatunk, mert a kedvenc jateka a lezer es a kartondoboz, illetve mindenhol is alszik, kulon fekhelyet se vettunk.

Igenyektol fugg tenyleg, hogy mit veszel neki, en nem gondoltam tul, illetve nyilvan az is mas eset, ha a macska allergias vagy beteg, mert akkor megugranak a koltsegek.

2021. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Fél éves cicankra már rakoltottunk az oltasokat és ivartalanitast számolva 50ezret.

Kajaja havi szinten olyan 7-8ezer ft (konzerv és száraz).

Alom havi 1000 ft.

Oltasokat évente ismetelni kell, évi kb 20ezer ft.

2021. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!