Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vigyem el állatorvoshoz így?

Hogy vigyem el állatorvoshoz így?

Figyelt kérdés

A szomszédunk cicája már évek óta jár át hozzánk, mi etetjük, itatjuk. Sajnos a napokban már úgy jött át, hogy sebes a kis pofija, a nyakán is van egy sérülés, plusz van két kullancs is benne, és tüsszög. Oltatlan, ivartalanitatlan felnőtt kandúr.

Ma 15.30-17.30-tól rendel az állatorvos, el szeretném vinni, de 5 km-re van ami gyalog kb 40 perc, autóm és hordozóm nincs. (Kisvárosban lakunk, nincs tömegközlekedés)

A gazdáival a szüleimnek évekkel ezelőtt volt egy kis konfliktusa, azóta nem is köszönünk egymásnak, nem akarok és nem is mernék nekik szólni hogy foglalkozzanak vele, mert hát látszólag nem is teszik.

Szóval a lényeg: hogy vigyem el úgy a cicát, ha csak simogatni hagyja magát, ölbe venni már nem? Egy nagyobb kartondobozba próbáltuk most bele tenni, de nem hagyja, karmol, harap, menekül.

Mit tehetnék?


2021. okt. 13. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Kérj kölcsön hordozót valakitől, és kérj meg valami rokont, szomszédot, hogy vigyen el kocsival.
2021. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Ezt a szüleidnek kellene megoldani, nem neked. Nem rabolhatod el a más állatát 3 órára, pláne a kiszökés veszélyével. (5 km nem 40 perc!)És a kezelését kifizetnéd?
2021. okt. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
Kullancsot vedd ki , csipesszel csavard balfelé . A többi nem a te dolgod , ha fernyogva okadna mert mergezve lenne oké volna a rablás . De most nem az .
2021. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


A kullancsokat próbáld kiszedni magad. Szép dolog, hogy segíteni akarsz rajta!


#2 Szerinted a szomszéd észreveszi, ha nincs meg a macskája pár óráig? Ha tüsszög, akkor macskanátha is lehet. A sérüléseit megpróbálhatod Betadinnal lefertőtleníteni.


Ha gyalog viszed, akkor így sajnos sehogy. Simán lehet 40 perc, én 1 km-re 10 perc alatt érek le gyalog pedig nem lassan megyek, ha futok közben is 7 perc, azt szorozd be 5-el, reális.

2021. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sikerült hordozót kölcsön kérni, de nem nagyon szeretne bele menni, de bele fogom tenni.

Igen, kifizetem a kezelést.

Sokszor van nálunk napokig a cica, a hintaágyon, illetve a teraszon a kanapén pihen egész nap. Nem veszik észre, nem is érdekli őket egyáltalán. Évekkel ezelőtt volt egy mama cicájuk újszülőtt cicákkal, a mamát elütötte az autó, arra nem voltak képesek hogy legalább a kiscicákat ellássák, meghaltak ők is.

2021. okt. 13. 15:01
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem hagyja hogy kivegyem a kullancsot :( szemöldök csipesszel próbáltam, de lehetetlen lefogni és kiszedni egyszerre, nagyon nem akarja
2021. okt. 13. 15:03
 7/12 A kérdező kommentje:
Még keresek autót, vagy majd hívok taxit
2021. okt. 13. 15:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor majd kiszedi az állatorvos, ha úgyis viszed! Berakod, aztán jól lezárod, nem lesz baj, lehet nem fog neki tetszeni, de mind1. Aranyos vagy :)


Egyébként erre az lenne a válasza a szomszédnak, hogy csábítgatod a macskáját, meg vegyél magadnak saját macskát... Nálunk egy szomszéd csinálta azt, hogy a kutyája a közúton csavarogva élte az életét, mi nem bántottuk, mint mások, aranyos kutya volt. Erre velünk őrjöngött, hogy csábítgattuk a kutyáját, biztos enni adtunk neki (éhezett, leölt egy macskát, helyben megette), miért nincs saját kutyánk... De bezárni nem tudta, más elvitette volna a sintérrel, mert ő nem foglalkozott vele, orvoshoz se vitte, szerintem oltva se volt...

2021. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

OKé, leírták a többiek a szomszéd szempontját, meg láttuk a tieteket. Most akkor mondom mi lesz a macska részéről:

Megjegyzi, hogy mit csináltál vele, és napokig kerülni fog titeket. Ha esetleg további kezelésre vagy gyógyszerezésre szorul, és később vissza kell vinni kontrollra, akkor sem biztos, hogy megtaláljátok, mert legközelebb már el fog bújni ha meglát a hordozóval. Akkor lenne megoldott a helyzet, ha bezárnád valahova a macskát ameddig minden oké vele, maximum utána már nem járna haza a "gazdájához", hanem végleg berendezkedne nálatok.

2021. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Túl vagyunk rajta, sikerült elvinni.

Megmérték a lázát (nincs), meghallgatták a légzését, azt mondta nem náthás. Megnézték a szemét, száját, sebeit, kiszedték a kullancsokat (nem az volt amit én annak néztem, de volt benne kettő), és kapott 2 injekciót a gennyes sebeire. Ha nem javul egy hét múlva vigyük vissza azt mondták.

Felírtak neki Effi pro spray-t, ezt holnap kiváltom.

Mondták hogy jó lenne ivartalanítani, én benne vagyok, de ezt még meg kell beszélnem a családommal, mert ugye előtte be kell zárni, hogy éhgyomorra vigyük, de a szüleim nem engedik be a házba, melléképületünk pedig nincs.

Amint hazaértünk elszaladt, de bízom benne hogy ha éhes lesz visszajön hozzánk.

Nagyon ügyes, bátor volt egyébként, dacára annak hogy a hordozó nem a kedvence :(


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget, adok mindenkinek egy zöld pacsit!

2021. okt. 13. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!