Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék elbúcsúzni a...

Hogyan tudnék elbúcsúzni a cicától? Költözés!

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, gyerekként voltak is cicáim. Sokszor költöztem már, de ilyen még nem történt. 3 éve élek Németországban, és most fogok visszaköltözni Magyarországra. A 3 év alatt nagyon jóban lettem a szomszéd cicával. A gazdájával nem annyira, nem igazán szeret, én sem őt, de elvagyunk. A lényeg, hogy pár hét, és vége a barátságunknak a cicával. Én nagyon megszerettem a 3 év alatt,es azt hiszem ő is engem. Folyton jön, én meg rengeteget simizem. A gazdáját amúgy nem zavarja, kérdeztem, azt mondta ő úgyse ér rá simogatni,legalább valaki megteszi. Gondoltam rá, hogy megkerdezem, hogy elhozom, de egyrészt felnőtt, kijárós macska, saját territóriummal, másrészt azért a gazdája is ragaszkodik hozzá, harmadrészt mégis csak majdnem 1500 kmre költözöm. Nem szakíthatom ki a kis a környezetéből. Mit tehetnék, hogy elviselhetőbb legyen a gondolat, sosem látom, simogatom többé? Vajon neki is hiányozni fogok? Nem fogja megviselni, ha már nem leszek neki? Volt már cicám, sőt, vesztettem is el cicát, de ez mégis más.

3 hónapos terhes vagyok, szerintem érzi a cica is, mert purrog a hasamnak. Olyan aranyos.



2021. okt. 13. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Ha jóban vagy a gazdival, kérdezd meg, tiéd lehet-e a cica.

Mást amúgy nem tehetsz csak addig is kevesebbet keresed hogy kezdje el megszokni a hianyodat. Ne derült égből villám. Amúgy nem a km számít, 20 kmre vinnéd az is idegen lenne neki.

2021. okt. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki valamit amiről eszébe jutsz majd.Egy kis pólóból varrt játékot például,azon az illatod is rajta van.

Én nem akarnám kiszakítani onnan,inkább beszereznék valami nyugodtabb pár éves saját macskát.


A macskának a territóriuma jobban hiányozna mint egy eltűnt személy.

Nem a macskák ellen szól ez,csak ők ilyenek.


Bár,ha kijárós annyira nem lehet neki fontos.Nem fél,hogy egyszer csak nem jut haza..

2021. okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, én sem akarom kiszakítani. Meg aztán valószínű meg sem kapnám, de inkább azért nem akarom, mert tudom, hogy ez a megszokott kis környezete. 5 éves cica, mindig itt élt, elég nagy területet be szokott járni, hiába ivartalanított.


Igen, gondoltam már rá, hogy ritkábban kellene 'találkozom' vele. Ha ritkábban látna, könnyebben megszokná?

És én mit tegyek? Igen, gondolom az idő majd gyógyír lesz rá..

2021. okt. 13. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Neked lesz nehéz,nem neki.Neki van gazdája :D

Még 6 hónap és lesz mivel elfoglalnod magad,ott a kicsi.Terhesség alatt jó,ha nem szedsz össze toxoplazmát a macskától.Ha eddig nem volt a házban,otthon rendszeresen cica most terhesen semmiképpen nem tenne jót.


Pontozz le nyugodtan,más is megteheti,de azért járj utána.A baba és a saját érdeked.

Így kint elsimogatni egy dolog,de tartani neked már más lenne.

2021. okt. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy pontozunk le, igazad van. Nagyon is.
2021. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg kell szokni, sajnos ilyen az élet.
2021. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem pontozlak le! Tudom jól. Amúgy átestem már toxoplazmán, megnézettem, még az első terhességemnél. Gyerekként mindig volt cicám. Tudom mivel jár! De nem akarom kiszakítani a környezetéből. Harmadik gyerekem lesz amúgy, dolgoztam is, elfoglalni eddig is volt mivel magam.

A cicának, igen, van gazdája. De sajnos nem simogatják. Legalábbis annyit biztos nem, mint amennyit én. Tudom, hogy nem minden macska ilyen, de ez kifejezetten ilyen kis szeretet gombóc, imád bújni. Fesulni is szoktam, a gazdái szerintem nem fesulik,amikor egy ideig nem fesulom, mindig jobban hullik a szőre.

Tudom, hogy el kell engedem. A kérdésem is erre irányult, nem arra, hogyan tarthatnám meg.

2021. okt. 13. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!